Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

 

 

ljuuudiiii, meni uspeo pita bread. moguce da vama sto mesite to nije nikakav problem, al ja ne znam s kvascem, probala malu meru da ne bacam previse. prvog sam probusila, drugi ispao ko da sam arapska baba. jedino me brine je li ovo kao ona zaba sto peva i igra samo pred svojim vlasnikom, hocu l moci da ponovim ovaj kulinarski triumf kad pozelim da impresioniram.
20jpnpe.jpgt84z01.jpg2z7k3gz.jpg30da51j.jpg

jel? evo link, slusala muziku pa nisam bas dobro cula uputstvo, nisam shvatila da ne treba da raste prvi put. tako je moje naraslo jednom, onda ih razvaljala i ostavila da danu, pekla 20 minuta kasnije. bilo je toliko jednostavno da mi nije bilo jasno otkud fama. pocetnicka sreca, nema drugog objasnjenja. samo gledaj da ne probusis dok pritiskas spatulom.

 

Hvala ti što si me ohrabrila da probam. I meni je uspelo iz prve. Ovo mi postaje omiljeni recept, ne volim mnogo onu silnu sredinu u lepinjama, tako da je savršeno.

 

Jedino sam na osnovu tvog klipa odlučio da proguglam najsličniji recept i Napuhane pogače (pita kruh) mi je delovao obećavajuće obzirom da je većina komentara bila da im je isto uspelo.

 

Totalno sam se držao recepta, vodu proverio i na vagi, ali naprosto je sve prošlo glatko. Hvala na ohrabrenju, nikada ne bih ni probao da nije bilo ovih tvojih postova.

Link to comment

Hvala ti što si me ohrabrila da probam. I meni je uspelo iz prve. Ovo mi postaje omiljeni recept, ne volim mnogo onu silnu sredinu u lepinjama, tako da je savršeno.

 

Jedino sam na osnovu tvog klipa odlučio da proguglam najsličniji recept i Napuhane pogače (pita kruh) mi je delovao obećavajuće obzirom da je većina komentara bila da im je isto uspelo.

 

Totalno sam se držao recepta, vodu proverio i na vagi, ali naprosto je sve prošlo glatko. Hvala na ohrabrenju, nikada ne bih ni probao da nije bilo ovih tvojih postova.

 

Nema na cemu, drago mi je da cujem da i drugi uspevaju, mozda da ponovim da utvrdim gradivo i meni bilo iznenadjujuce lako. Mislim da cu sad da se bacim na proucavanje zemicki na pari i testenine s dodacima, nista od ovoga mi se realno ne jede, ali volim ja da vezbam. Javim rezultate kad se nakanim.

Link to comment

Jao ljudi, nikad mi ništa nije uspelo iz prve kao ovo, a čak nisam ljubitelj sira. :)

 

Zapečene makarone, piletina, cherry tomato, paradajz sos, parmezan, i još ponešto.. Odvalismo se. :)

 

ae7f80a1-d324-466a-8764-c24898476220.jpg

Link to comment

zeku.

 

pazario juče u Univeru (očišćeni, vakumirani kunići, domaća proizvodnja, oko 500 din kilo). jutros špikovao pančetom i blukom, ušuškao mu u sredinu vezu ruzmarina, čubra, žalfije i lovora, posolio, zalio hcmuljem i stavio u kesu za pečenje. rerna 180 stepeni i otišao od kuće. posle tri sata isključio.

 

malo sam finijih, mekših i ukusnijih stvari jeo u domaćoj izvedbi, nisam mogao da stanem. još kad bi smeo da pijem vino, pa da ga zalijem čašom furminta ili vionjea...ih.

Edited by banatjanin
Link to comment

plašiš ih se?

 

nisam ni ja presrećan, ali pečem u njima dva puta godišnje, pa kontam da baš i ne možemo da se potrujemo od toga. pritom, savršeno rade posao, pogotovo kad nemaš vremena.

Link to comment

Što bi se potrovali, jel to ima nekih tvrdnji da to moze? Pitam jer nikad čuo tako nešto...

Inače ih koristim ponekad, ali samo zato sto je sve teze naći papirne kese, one za bakaluk :(

Pile u papirnoj kesi je zakon

Link to comment

prvo pasulj s jecmom, pa spanac/paradajz/rikota lazanje i rukolu, pa princes krofnu sa maskarponeom i vocem i cokoladnu tortu posoljenu. sad pijem kafu da zavaram glad :D

Edited by cmrlj
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...