Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

264jpkj.jpg

 

 

camembert ?

 

ed.

jedan od retkih sireva kojeg ne volem

 

bri, ali....upozorenje, kod nas se pojavila poljska marka, neka kravica, milkana...šta već, imaju ok sir sa biljem, nije kremast no je, sirast, vazdušastiji od naših, liči više na sir no na ove naše smrdljive generičke namaze, te sam ponesen tim utiskom uzeo njihov bri, krš, gotovo bezukusan, skrama ima pogrešan ukus, predebeo tvrd sloj oko kremastog, ali na blago tostiranom carskom lebu sa maslinama može da utoli glad dok čekam rozbratnicu iz kese

 

edit: camembert, jedan od onih koje zaista jako volim :D

Edited by Vapad
Link to comment

kakva bude rozbratna iz kese to nikad nisam probao?

I nemoj, mislim da ćeš dobiti nešto žilavo i sivo i nejestivo.

 

To meso zahteva dinstanje.

Link to comment

hahahaha, bude lepo i rozo, mekano, ma divota.

 

Posolim, pobiberim, nauljim, zamotam i u frižider tri dana, potom rernu na 200, stavim ono kesa povrće mešavina dole, meso na to, malo krompira okolo, bušnem kesu kako valja i na sat vremena pa izvadim, otvom kesu i ostavim još 20 minuta otvoreno.

 

Ovaj put sam jednu dinstao, za probu, pošto sam žurio da jedem pre no što dođe drušvo, meh, a ova u kesi je ostala predugo i nisam je ni otvarao i pored toga je opet ispala ovako:

 

167qptu.jpg

 

primetićeš da i u polumraku bez blica meso ima zdravu, finu, boju, a to, veruj mi, može još bolje uz minimum truda...kesa, prijatelj za ceo život

Edited by Vapad
Link to comment

hahahaha, bude lepo i rozo, mekano, ma divota.

 

Posolim, pobiberim, nauljim, zamotam i u frižider tri dana, potom rernu na 200, stavim ono kesa povrće mešavina dole, meso na to, malo krompira okolo, bušnem kesu kako valja i na sat vremena pa izvadim, otvom kesu i ostavim još 20 minuta otvoreno.

 

Ovaj put sam jednu dinstao, za probu, pošto sam žurio da jedem pre no što dođe drušvo, meh, a ova u kesi je ostala predugo i nisam je ni otvarao i pored toga je opet ispala ovako:

 

167qptu.jpg

 

primetićeš da i u polumraku bez blica meso ima zdravu, finu, boju, a to, veruj mi, može još bolje uz minimum truda...kesa, prijatelj za ceo život

 

 

Bogami...

Dobro izgleda. Dakle, može to u kesi...

Hm. Vredi znati!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...