Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Dan crnomorske kuhinje (Trabzon) - lele koji rastur od hasa...

 

d9b5d79ce0df956c278438b8e1cb0432.jpg

 

25801e01925512d53c85b7ba99181ef4.jpg

 

 

 

 

 

 

ono gore se topi neki sir ili nesto?

 

nego, sta je ovo braon sa pistaciom preko?

Link to comment

Ono braon je kadayif posut pistaćima, i to su malo štedeli. Majstor na susednom štandu je nasuo jedno 20kg. Pored su gözleme spremne za punjenje sirom, sudžukom ili spanaćem.

 

Ono što se topi je muhlama ili kuymak - palenta sa topljenim sirom udavljena u rastopljenom puteru (na Crnom Moru puter ide u sve i sve se pravi na puteru). Jede se tako što se vruća pogača lomi na sitno pa onda umače - kao u Asteriksu, epizoda Švajcarska. Ultimativno zlo jbt, nemoguće je prestati a kalorije mu ne možeš izbrojati. Kada je ovako vrelo sa vatre može da se zvekne i jedno jaje odozgo.

Link to comment

Ono braon je kadayif posut pistaćima, i to su malo štedeli. Majstor na susednom štandu je nasuo jedno 20kg. Pored su gözleme spremne za punjenje sirom, sudžukom ili spanaćem.

 

Ono što se topi je muhlama ili kuymak - palenta sa topljenim sirom udavljena u rastopljenom puteru (na Crnom Moru puter ide u sve i sve se pravi na puteru). Jede se tako što se vruća pogača lomi na sitno pa onda umače - kao u Asteriksu, epizoda Švajcarska. Ultimativno zlo jbt, nemoguće je prestati a kalorije mu ne možeš izbrojati. Kada je ovako vrelo sa vatre može da se zvekne i jedno jaje odozgo.

 

u jezero u jezero sa kamenom o nogama!!!

Link to comment

Hlebove sam uslikao jer imaju opušteno metar u dužini i 6-7kg u težini. Neko specijalno crnomorsko testo, može nedelju dana da drži svežinu.

 

Ono kockasto pored baklave je Laz börek - vrlo specifičan slatkiš iz rejona u kojem žive Lazi (od Trabzona pa do Batumija otprilike). Pravi se od klasičnih kora za pitu a punjenje je u suštini isto kao kod krempita, tako da ispadne nešto kao zapečena krempita sa dosta sirupa.

 

Za kraj one kofe, kuku i lele. Gore levo je marmelada od rogača, to mi je bilo malkice heavy. Ali gore u sredini, ono belo, to je najkvalitetnija moguća pasta od lešnika, kremasta i bogata kako nijedna industrijska verzija ne može da bude. Gore desno je džem od drenjina, neopisiv raj za one koji vole kiselo. Dole levo je džem od šipka, pravljen od originalne supe (od rendanih plodova), nikada nisam probao bolji. I dole desno je marmelada od crnog duda, za moj ukus preslatko ali prebogato dudom. Cena svih ovih stvari je negde oko 13-15 lira (600 din) za kg. Ne da će da budu dobre palačinke u narednim mesecima...

Link to comment

u jezero u jezero sa kamenom o nogama!!!

Upravo :D dočim me faktor putera podseća na epizodu sa Normanima koji sve prave na kajmaku. Ima ona scena kada kroz čitavu epizodu nabrajaju sva moguća jela na kajmaku, i na kraju bude još i kajmak na kajmaku kao poseban delikates.

Link to comment

Danas spremao cureci file.Soja sos ,biber so pa na mulje u kom je vec ruzmarin.Uz to krompir sa komoracem + slatko kiseli sos sa ananasom oplemenjen heinz habanero hot sosom + salata,rotkvice  i mladi luk :) Pre klope nalivanje sa domacom sljivom od Kolakovica iz Stapara ,Valjevo a potom Akacijom od Save Macka :D

Sto bi reko Cvarkov Fantazija !

DCidnBc.jpg

Link to comment

vrat pecen na krompirima u rerni,

crvena pecena paprika punjena sirom i pohovana u rerni,

tartar sos,

pecena cvekla salata sa balzamikom i blukom

 

rerna je moje sunce  :heart:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...