Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Više nikada neću drugačije peći pile nego ovako.

 

prvo sam pile istrljao Jamaican Jerk dry rub mešavinom.

napunio sam ga isprženom slaninom i lukom, maslinama i parmezanom.

presekao kožicu oko bataka da mogu da padnu sa strane i dodirnu podlogul

zagrejao rernu na 180 stepeni zajedno sa gvozdenim tiganjem.

stavio u vruć tiganj, a pored je bila posuda sa vodom.

pekao 50 minuta na 180, 10 na 250 i 5 min pod grilom.

korica aromatična i krckava, krilca krckava, belo meso sočno, bataci se tope i meso otpada sa kostiju.

14mcj92.jpg

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Da. Počeo sam da uz ribu i komadno meso uvek stavljam posudu sa vodom. Rezultati su izuzetno dobri u svim dosadašnjim slučajevima, od brancina, preko plećke, do pileta.

Link to comment

ovi... udavljenici, utopljenici, elem, napravljeni i izedeni. samo da napomenem, na srpskohrvatskom se to zove bunar kifle, eno kod matere u svesci rukopisnoj ^_^

 

shto se tiche samog recepta, dodala pred kraj mesehnja par kashika mleka josh, suvishe je tvrdo testo, ali rachunam da velichina tih jaja igra tu ulogu, da li fali ili ne fali. isti problem imam kao i kod kolacha sa cimetom, shecer vishe ne karamelizuje, samo se zgrudva u neshto zuto i zrnasto, mislim, jeste slatko, ali nedovoljno i nije to to (ovo mi je treca vrsta shecera od nove godine i svi se ponashaju isto, neko sranje naguravaju u shecer definitivno, vec sam se zalila na to, i ukus i struktura su promenjeni <_<). testo raste lepo, ni krpa se ne izbrljavi neshto skandalozno, lepo se odvaja, nije frka da se odmah opere. odlichno testo.

 

sledeci vikend pistaci. (bob mu dao svako dobro ko  predlozio chvarke, ali nije zgodno zbog vegetarijanca :D)

Edited by gospa buba
Link to comment

ha! istrazivala sam i jos se zovu bunarcici, vodenjaci, a bogami i vaser kifle. 

 

dal da zbog tvojih opservacija i iskustva s bijelim secerom, dal da ga batalim, i da ih umotam u zuti secer? mozda je njega zaobisla globalizazija i mozda ce biti karamelastije, na cemu inisitira tea mamut. mislim da cu danas da davim testo...

Link to comment

ha! istrazivala sam i jos se zovu bunarcici, vodenjaci, a bogami i vaser kifle. 

 

dal da zbog tvojih opservacija i iskustva s bijelim secerom, dal da ga batalim, i da ih umotam u zuti secer? mozda je njega zaobisla globalizazija i mozda ce biti karamelastije, na cemu inisitira tea mamut. mislim da cu danas da davim testo...

ma umotaj u beli normalno, ne mogu ja, a ne mozesh ni ti protiv svog svijeta, zivecemo bez karamela -_-

 

mrzim zuti shecer ^_^

Link to comment

ma umotaj u beli normalno, ne mogu ja, a ne mozesh ni ti protiv svog svijeta, zivecemo bez karamela -_-

 

mrzim zuti shecer ^_^

 

odlicno, posto sam umirovljenike pravila s braon secerom koji sam nasla u kucnom skladistu.

 

sto je dobar recept, sto su super kiflice. bila si u pravu, testo je tvrdo, dolila sam jos mleka, hvala sto si pomenula, inace bih ostala zbunjena sta dalje. 

ovaj braon secer se rastopio i napravio tvrdi karamel omotac koji se cuje kad kuckas escajgom po njemu, ili zubima. pola sam radila secer orasi, a u drugu polovinu sam dodala cimet. taj s cimetom je odlican. bolji su kad su ladni nego topli. jednostavni su, imam osecaj da ne moz da ne uspe, ako sam napravila ja koja sam kiselo testo celendzd, onda moze svako. 

 

dobila sam sugestiju da bi mozda mogla da se radi slana verzija  tako sto se kiflica uvalja u rendani kackavalj, parmezan, mesavinu sireva, eventualno beli luk u prahu, mozda iseckani suvi paradajz, origano, i tako dalje. moze da se eksperimentise. 

 

 

jesam na nau itingu? da prijavim da sam u frizideru nasla pakovanje norveskog braon sira (danas je dan za braon) kome je rok prosao pre tri nedelje. nista mu ne fali. divan sir, sladak, a sir. pa ga malo jedem bez icega, a malo s lebom i dzemom od sipka. 

 

odoh sad da se ispovedim na nau povracing.

Link to comment

kad se zadesim u turskoj mnogo volim kadaif, e sad sam ja napravio kadaif

 

ne znam da li sam uspeo da zaobiđem bar jednu grešku, tako da je rezultat otprilike gusta slatka supa sa rezancima

 

realno, mrzelo me, a malo sam i ispao glup, sve u svemu ima žena sledećih mesec dana materijal da me zajebava

 

štetan uticaj ppp na mene, kao evo svi oni znaju da kuvaju, što ne bih i ja

 

e pa ne bih

Edited by Braća Strugacki
Link to comment

ovi... udavljenici, utopljenici, elem, napravljeni i izedeni. samo da napomenem, na srpskohrvatskom se to zove bunar kifle, eno kod matere u svesci rukopisnoj ^_^

 

shto se tiche samog recepta, dodala pred kraj mesehnja par kashika mleka josh, suvishe je tvrdo testo, ali rachunam da velichina tih jaja igra tu ulogu, da li fali ili ne fali. isti problem imam kao i kod kolacha sa cimetom, shecer vishe ne karamelizuje, samo se zgrudva u neshto zuto i zrnasto, mislim, jeste slatko, ali nedovoljno i nije to to (ovo mi je treca vrsta shecera od nove godine i svi se ponashaju isto, neko sranje naguravaju u shecer definitivno, vec sam se zalila na to, i ukus i struktura su promenjeni <_<). testo raste lepo, ni krpa se ne izbrljavi neshto skandalozno, lepo se odvaja, nije frka da se odmah opere. odlichno testo.

 

sledeci vikend pistaci. (bob mu dao svako dobro ko  predlozio chvarke, ali nije zgodno zbog vegetarijanca :D)

E da pitam jel se testo bas onako lepo digne?Ta krpa se dobro pritegne?

Link to comment

ne, zavezes je da drzi, pogledaj kod tee na videu. testo posle dvadesetk minuta ispliva i onda mu treba jos cetrdesetak minuta da se krpa okrene naopako, odnosno da cvor bude dole. testo raste i razvezuje krpu. dakle, ne stezi, nego zavezi da drzi.

poslusaj bubin savet, dodaj vise mleka, kvasac rastopi u 1,5 dl umesto u 1 dl kako je u receptu. a mozda ces dodati i jos malo mleka. vidi na videu kad tea izbaci testo iz cinije na sto, tacno se vidi koliko treba da bude mekano.

jednostavno je, meni su to bile prve kiflice u zivotu i uspele su mi. 

nisam ja ko ovaj sto cu ga upravo citirati....   :lolol:

 

gusta slatka supa sa rezancima

 

štetan uticaj ppp na mene, kao evo svi oni znaju da kuvaju, što ne bih i ja

 

e pa ne bih

 

:lolol:   bi bi, nemoj da te obeshrabri prvi pokusaj. to je jeftin izgovor za nekuvanje. 

Edited by darling
Link to comment

kiša lije, daniiima... treba završim neki posao i nikako.. od nervoze razmišljam da pojedem malo kokos putera , sa obraza (to mi je krema) a toliko sam se oždrala sušenog ananasa.. oj da mrem :(

al lep je, jbt!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...