Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

grozni ste. sad mi se sve jede i moracu da se tjesim zlatarskim sirom i cokoladom koju keksi ne bi odobrio ali ja svejedno prema njoj gajim njezne osjecaje

Edited by morgana
Link to comment

pasta sa pečurkama. ukućani oduševljeni. cluk, bluk, mladi luk, chili, pre svega malo slanine, sušeni vrganji, šampinjoni (moram naći neku zamenu), majčina dušica, malo slatke i malo kisele pavlake. so, majčina dušica.
salata: zelena salata, rotkvice i mladi luk pomešani sa kiselom pavlakom :piggy:

Link to comment

jesi probao pecurke koje su kod nas prevedene kao ,,braon sampinjoni,,?

to su ustvari chestnut mushrooms i sa sampinjonima veze nemaju..i bas su lepo aromaticne (za gajene gljive) i kestenjaste..nisu lose uopste.

ima ih po marketima/Univerima..

 

 

 

 

nau iting-

pilece pljeskavice,proso sa povrcem,rendana sargarepa sa semenkama i 1 cen belog luka on d sajd

Link to comment

Zašto misliš da nemaju veze za šampinjonima?

 

edit: mislio sam da su i jedni i drugi jako slične gljive istog roda Agaricus (u prirodi postoje i šumski i livadski i onakvi i ovakvi šampinjoni),

pa sam krenuo da guglam i našao gde kažu da je to isto(!?), to mi je već sumnjivo

Edited by Frile
Link to comment

jesi probao pecurke koje su kod nas prevedene kao ,,braon sampinjoni,,?

to su ustvari chestnut mushrooms i sa sampinjonima veze nemaju..i bas su lepo aromaticne (za gajene gljive) i kestenjaste..nisu lose uopste.

ima ih po marketima/Univerima..

 

 

 

 

nau iting-

pilece pljeskavice,proso sa povrcem,rendana sargarepa sa semenkama i 1 cen belog luka on d sajd

upravo njih sam i bio stavio :D

pa gotovo su istog ukusa kao i beli šampinjoni  :unsure:  probaću sa sušenim lisičarkama il šta već nađem na pijageru.

 

nau iting: piletina sa soja sosom, medom i kikirikejm, rižoto i smrznuto povrće iz kese koje je delovalo prilično jadno al u kombu sa sosom od piletine ispade solidno. rižoto može da se jede solo koliko je ispao ukusan pa će poslužiti za večeru uz svežu salatu ili sok od paradajza. sve u svemu spremio na frku i jako sam zadovoljan kako je ispao kinez  :ss1: 

 

cneKPDT.jpg

Link to comment

ja sam mislila da nemaju veze jer su mi ove chestnut bile bas,bas aromaticne i ukusne naspram belih...

 

ali dobro,moze biti i sto ja godinama nisam jela gljive..osim onih smrckova sto sam brala pre koju godinu...

Link to comment

neka nežnoćica od svinjskog filea uvaljana u travčice pa prelivena sosom od balzamika sa malo meda, krompirići oni nagnječeni kojih nikad dosta, mix salata zelenih i crvenih listova. vina nema :(

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...