Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

a sledeceg dana histerije ustolicenja novog starog poglavice, guzva indijanska - monstruozna

pa tako nailazim na nekakav vok sa chevapchugama, osmotrite taj pirzor...

 

2isvy10.jpg

Link to comment

histerija se nastavlja u glavnom naselju plurinacionalne drzave, pocinju gvozdene ptice da nadlecu vigvame aimara indijanaca, uzas blagi

jedino cto pronalazim su njihove kobasichetine

 

727qsw.jpg

 

 

 

246nplc.jpg

 

nisam imao izbora....

Link to comment

Kasnije, potpuno iscrpljen u gužvi egzaltiranih aimara indijanaca pronalazim brzu pileću hranu i naručujem supu...

 

284608d8c8433320c50e9ce0e9d1ec4e.jpg

 

Pola pilećih prsa sa onom popularnom žitaricom koja liči na lomljenu testeninu, ubacili su neizbežni krumpir i kuvano jaje

Link to comment

Markuse, nisam ja bas PC, ali me smara tvoj pristup. Ne znam da li je to za potrebe foruma ili je od srca.

Sasvim sam siguran da u La Pazu, kao i u Limi moze odlicno da se jede.

 

Sto se provincije tice, tu sasvim sigurno ima razlike. Moje ekvadorsko iskustvo: od jednolicne ali ukusne hrane u ne bas sasvim higijenskim uslovima na pacifickim obalama, do sasvim solidnog vegetarijanskog restorana u gradicu u provinciji, od gotovo nejestive piletine po planinskim selima do odlicnih restorana po najvecim urbanim centrima.

Link to comment

ajvi, ajd' skrabni kako ga pravis, pleaseeeeee :-)

 

 

ne znam bas koliko ce biti za tebe..kontam da nece uopste

 

 

2 jaja

100ml otopljenog maslaca

2dl jogurta

stevija

4 supene kasike kakaa

4 supene kasike kokosovog brasna (pravog)

1 supena kasika psyilium ljuspica

1/2 praska za pecivo

 

sve se pomesa i pece na oko 200c oko 35-45min

Link to comment

Markuse, nisam ja bas PC, ali me smara tvoj pristup. Ne znam da li je to za potrebe foruma ili je od srca.

Sasvim sam siguran da u La Pazu, kao i u Limi moze odlicno da se jede.

 

Sto se provincije tice, tu sasvim sigurno ima razlike. Moje ekvadorsko iskustvo: od jednolicne ali ukusne hrane u ne bas sasvim higijenskim uslovima na pacifickim obalama, do sasvim solidnog vegetarijanskog restorana u gradicu u provinciji, od gotovo nejestive piletine po planinskim selima do odlicnih restorana po najvecim urbanim centrima.

Treba sve to naći....
Link to comment

ne znam bas koliko ce biti za tebe..kontam da nece uopste

 

 

2 jaja

100ml otopljenog maslaca

2dl jogurta

stevija

4 supene kasike kakaa

4 supene kasike kokosovog brasna (pravog)

1 supena kasika psyilium ljuspica

1/2 praska za pecivo

 

sve se pomesa i pece na oko 200c oko 35-45min

probacu bez jaja, putera i jogurta, a umesto toga cu samleti chi semenke, koje menjaju jaja i kokosovo ulje...slicno pravim mafine tako da se nadam da ce uspeti /iako nemam ni psylium ljuspice, umesto toga cu samleti malo lanenog semena...:-) 

i da, jos jedno pitanjce, gde pazaris tostirane listice kokosa? ja danas trazila u prodavnicama zdrave hrane i u maxiju, i tamo nemaju... uvece cu ici u nabavku, pa ako ih ima u univeru ili rodi, da ih tamo potrazim?

Link to comment

probacu bez jaja, putera i jogurta, a umesto toga cu samleti chi semenke, koje menjaju jaja i kokosovo ulje...slicno pravim mafine tako da se nadam da ce uspeti /iako nemam ni psylium ljuspice, umesto toga cu samleti malo lanenog semena...:-) 

i da, jos jedno pitanjce, gde pazaris tostirane listice kokosa? ja danas trazila u prodavnicama zdrave hrane i u maxiju, i tamo nemaju... uvece cu ici u nabavku, pa ako ih ima u univeru ili rodi, da ih tamo potrazim?

 

 

a jel imas pravo kokosovo brasno?posto je ono ovde najvaznije i dosta je neobicno za rad,juce sam ga dobila pa odmah isprobala :p,dosta pije tecnost i bubri a prilicno je neutralnog ukusa pa je zgodno..inace se u lchf koristi bademovo brasno neutralnog ukusa ali je meni ono skupo i ide ga bas prilicno u receptima pa ga nisam koristila a ovo pravo kokosovo je puno vlakana,pije tecnost i bubri pa ga ide bas malo i malo se trosi...mada ja ne mesim cesto ali u pmsu mi treba nesto,zasto da se mucim :p

 

e kokosove listice imas u univeru,175din  i Dm-u gde su oko 200..

a ja sam nasla u nekoj mojoj seoskoj zdravoj hrani po 130 mozda im je nesto falilo pa su bile toliko,ja ista nisam primetila :p

Link to comment

Pljeskavice od tune. Pojima nemam kakva je receptura, naletoh ispod Vuka na neki riblji gril koji to prodaje. Prvo sam mislio da su neke smrznute zajebancije, medjutim ovo kao pravi rostilj, baja uzme i napravi od smese koliko god grama treba, zacini i baci na rostilj pred tobom. I zapravo uopste nije lose.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...