Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

:lolol:

 

specijalno za darling :heart:

 

fagottini sa cveklom

 

Fagottini+barbabietola%2303_resize.jpg

 

testo umesiti od 200gr brasna i 2 jajeta. ostaviti da odstoji pola sata, u tom intervalu pripremiti fil. 1 oljustena skuvana cvekla (150gr), 60 gr nekog zutog sira*, dve kasike rendanog parmezana i dve kasike prezli u blender, dok ne dobijes lep pire. probaj pa dosoli po ukusu. testo razvuci vrlo tanko (pomaze ako imas masinicu, naravno :D), seci na krugove precnika 8cm. na sredinu kasicicu pirea, pa preklopis i sastavis sa tri prsta da dobijes oblik kao gore. pospes malo brasnom svaki. kuvaju se oko 7-8 minuta, procedis, bacis preko koju tanku snitu putera i malo rendanog parmezana i pospes ovlas makom.

 

* - trebalo bi toma piemontese

toma2.jpg

 

fil moze drugacije, npr. "i casunziei"

1 cvekla, jedan krompir, oboje kuvani. manja glavica luka i jedan cen bluka prodinstani dok ne omeknu. dve kasike parmezana i "na vrh noza" muskatnog oraha. sve to u blender. oni se i preklapaju drugacije i seku se krugovi od 5cm:

 

A9R5438_Bandion-resized-2.jpg

Edited by aram
Link to comment

falaa. gde da nadjem nekog da mi skuva ovo? 

 

prvi recept mi je veoma veoma zanimljiv. 

mozda da se nakanim?  

steta sto neam nekog kandidata kog bi htela da opcinim da me inspirise da zasucem rukave za jelo cija priprema traje duze od 10 minuta :)

Link to comment

steta sto neam nekog kandidata kog bi htela da opcinim da me inspirise da zasucem rukave za jelo cija priprema traje duze od 10 minuta :)

drugo, za ovo ti treba 15 minuta. a prvo, naci ce se, ne brinem ja za tebe :)

Link to comment

sada se nalazim u samom epicentru narodne vlasti i direktne demokratije

 

pichka mi materina, sta mi je to trebalo

 

vukojebina na kub

Edited by Marcus Wulffings
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...