Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

upravo kusam (ne da mi se da se bakćem sa slikanjem) oslić '' a la bakalar''

jedan vrhtm

 

nije oslić riba za najprofinjenija nepca, ali više volim da jedem oslića nego ono gajeno i skupo đubre

 

a za divlje i preskupo nisam doraslatm   <_<

Link to comment

upravo kusam (ne da mi se da se bakćem sa slikanjem) oslić '' a la bakalar''

jedan vrhtm

 

nije oslić riba za najprofinjenija nepca, ali više volim da jedem oslića nego ono gajeno i skupo đubre

 

a za divlje i preskupo nisam doraslatm   <_<

 

 

speaking of oslic, pre pola sata u tropicu na kalenicu dva sveza oslic (mol) kapitalca, po 2kg najmanje svaki, mislim da je kilo oko 1000 din.

 

ostalo neprodato, proso post, riba se vise ne jede...

Link to comment

speaking of oslic, pre pola sata u tropicu na kalenicu dva sveza oslic (mol) kapitalca, po 2kg najmanje svaki, mislim da je kilo oko 1000 din.

 

ostalo neprodato, proso post, riba se vise ne jede...

ne znam ima li taj tropic veze sa onim tropicom što prodaje zamrznutu ribu po trgovinskim lancima

elem, tropicov zamrzunuti oslić je zapravo zamrznuta voda. dočimtm  frikomov ipak ima i nešto suve mase

Link to comment

Sta je oslic ala bakalar?

:D

kao što mu samo ime kaže, oslić spremljen na način bakalara

znači,

u gvozdenu šerpenju (kupljenu zahvaljujući agitaciji burundaša vasilija grešnog) prvo sloj krompira (na kolutove), pa sloj filetiranog oslića, pa ozgo opet sloj krompira.

svaki sloj lepo posoljen, obilno poprskan muljem, b. lukom, listom peršuna, dodato i drugih mediteranskjih začina (ruzmarin, lovor i sl), organski limun isečen na kolutove i itd orema želji i ukusu

zaliveno (da ogrezne) vodom i belim vinom, poklopljeno gvožđurijom i u rernu na 170 na cca 2 sata, posle otklopljeno malo zapekla jer volim da ispari tekućina, mada mnogi vole da ostane

te neke kao supice

Link to comment

:D

kao što mu samo ime kaže, oslić spremljen na način bakalara

znači,

u gvozdenu šerpenju (kupljenu zahvaljujući agitaciji burundaša vasilija grešnog) prvo sloj krompira (na kolutove), pa sloj filetiranog oslića, pa ozgo opet sloj krompira.

svaki sloj lepo posoljen, obilno poprskan muljem, b. lukom, listom peršuna, dodato i drugih mediteranskjih začina (ruzmarin, lovor i sl), organski limun isečen na kolutove i itd orema želji i ukusu

zaliveno (da ogrezne) vodom i belim vinom, poklopljeno gvožđurijom i u rernu na 170 na cca 2 sata, posle otklopljeno malo zapekla jer volim da ispari tekućina, mada mnogi vole da ostane

te neke kao supice

 

gde se kupuje?

Link to comment

to bih voleo i ja da znam posto su one prednovogodisnje zalihe grckog organskog limuna po ceni od 230 din za pola kile odavno nestale.

 

ja danas na nekoj romskoj pijaci iza buvljaka u zemunu nasao neki limun koji isto izgleda kao taj organski, svakako bitno drugacije od onog turskog radioaktivnog, 70-100kg kod brace roma u zavisnosti od stanja. mali je, tvrd i skvrcen, obecava da nije najgori trovac iako sam ga za svaki slucaj potopio u sodu bikarbonu na sat....

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...