Jump to content
IGNORED

Kladža pt2


Recommended Posts

Gledam sad utakmicu Kolumbija - Paragvaj: Kolumbija obezbedila prvo mesto, Paragvaju treba pobeda za prolaz. Lepa kvota na Paragvaj - 2.80 (Maxbet). E sad, hoce li Kolumbija "odmarati" igrace, ko posle ide na koga, da li im vise odgovara da raspala Argentina udje kao druga ili treca (naravno, pod uslovom da pobede Katar) itd, to nemam pojma.

Pobeda Paragvaja sa golom razlike je 4.60. Bumo probali  i dvojku i pobedu sa golom razlike na nekom od tiketa.

Link to comment

2/3 (fudbal 1/1, MLB 1/2). Fudbal se nekako uklopio. Muski deo je dosao lagano, no Norvezanke i Australijanke jedva udjose u 2+. MLB je dosao solidno, mada je morao uleteti neki glup rezultat. Minnesota se iscupala u dodatnim ininzima, no Cubsi ponovo izgubise od Metsa i to ubedljivo (sta bi bilo da su igrali protiv nekog dobrog napada). Over bez problema, dok su Dodgersi zabelezili novu walk-off pobedu. Ok dan, mada kombo izmice i dalje. 

Normalni ulozi danas.

 

 

Fudbal

 

Katar-Argentina 3+

 

Danska U21-Srbija U21 3+

 

Kvote, 1.67, 1.46.

Argentini je neophodna pobeda za prolaz, te ocekujem ofanzivu od starta. Zvezde ekipe bi mogle da se pokazu bar jednom na turniru.

O nasima smo sve rekli; Danci jure ubedljiv trijumf.

 

 

MLB

 

Boston-Toronto H1(+1.5) (Porcello-Stroman)

NY Yankees-Houston H2(+1.5) (Happ-Verlander)

 

Texas-Chicago White Sox >9.5 (Sampson-Nova)

Seattle-Baltimore >6.5 (Kikuchi-Ynoa)

 

Kvote, 1.76, 1.95.

Boston je i dalje 8 pobeda iza Yankeesa, a posto je i Tampa 5.5 pobeda ispred, dobra serija vec postaje imperativ blizu polovine sezone. Porcello je popravio formu, 1-1 2.75 ERA 0.97 WHIP. Timski trend, Boston 8-2, Toronto 4-6. Sezonska serija 5-3 za Red Soxe, tekuca 1-1.

Verlander je 3 starta bez pobede, mada su 2 od ta 3 bila kvalitetna. Yankees imaju 8 vezanih pobeda, Astrosi 7 poraza u nizu, te mislim da je vreme za prekid ovih serija (ili bar za egal duel). Sezonska serija 3-3, tekuca 3-0 za Yankeese.

Sampson i Nova nemaju posebno dobar trend forme, 1-1 5.29 ERA 1.24 WHIP i 0-0 5.06 ERA 1.31 WHIP. Plus trend, Texas 9/10, Chicago White Sox 9/10. Serija, plus i minus.

Kikuchi i Ynoa se nalaze u jos losijoj formi od picera iz prethodnog para, 0-2 8.78 ERA 2.32 WHIP i 0-2 6.61 ERA, 1.29 WHIP. Over bilans, Seattle 10/10, Baltimore 9/10. Serija 3 plusa.

 

Prateci tiket, Boston >7.5, Philadelphia <11.5, Cleveland >6.5, Pittsburgh <10.5, NY Yankees 5I <6, Milwaukee >6.5, Minnesota 5I H2(+0.5), Chicago Cubs 1, Texas 1, LA Dodgers >6.5, Seattle 5I >4, Arizona 5I H1(+0.5). Kvota sa bonusom 124.76.

Link to comment

Koliko me smori gledanje reprezentacija, a tek igra na njih. Dancima treba pobeda od bar 3 razlike i oni naravno dobiju sa 2-0. Argentina je za no comment; jedva 2-0, protiv smesnog Katara.

Link to comment

1/4 (fudbal 0/2, MLB 1/2). Previse nestabilni rezultati tokom juna. Argentinci promasise svasta, jedva do kilavih 2-0. Danci su brzo dosli do iste prednosti, trebalo im je 3 razlike za neku sansu za prolaz i naravno da nije bilo treceg gola. MLB da kazem korektno, posto je prosla kvota blizu 2, a i to tako sto je Texas otisao u plus u osmom iningu. Houston dobija lagano, no Red Soxi trokiraju i dalje; gube seriju od dosta slabije ekipe. Ceo mesec je ovakav kilav, zato me je i strah da igram singlove, kao sto obicno radim.

Ulozi oko minimuma danas.

 

 

MLB

 

Cleveland-Kansas H1(+1.5) (Plutko-Keller)

NY Yankees-Toronto H1(+1.5) (Sabathia-Aaron Sanchez)

 

Arizona-LA Dodgers <9.5 (Greinke-Kershaw)

San Francisco-Colorado >5.5 (Pomeranz-Gray)

 

Kvote, 1.69, 2.03.

Indiansi su iskoristili nesto laksi raspored da uhvate momentum i trenutno drze drugu wild card poziciju u AL. Timski trend, Cleveland 8-2, Kansas 4-6. Sezonska serija 3-0 za Royalse.

Sabathia je na poslednjem startu, protiv Tampe, bio efektivan, jedan primljen poen tokom 6 ininga, uz 7 strajkauta i 3 walks. Sanchez ima 5 vezanih nastupa bez kvalitetnog starta. Na prethodna cetiri starta, ima cak 24 dopustenih runs (23 njemu pripisana poena). Odnos pobeda i poraza, NY Yankees 8-2, Toronto 4-6. Sezonska serija 2-1 za Toronto.

Sudar vrhunskih startera na Chase Fieldu. Forma, Greinke 2-1 2.21 ERA 0.93 WHIP, Kershaw 2-1 2.25 ERA 1.05 WHIP. Sezonska serija 4 plusa i 3 minusa.

Pomeranz ne uspeva da poveze par dobrih startova, dok je Gray nesto bolji sa 4 kvalitetna starta, na poslednjih 10 nastupa. Trend overa, San Francisco 8/10, Colorado 9/10, Sezonska serija 3 plusa i 3 minusa.

Edited by Miljenko
Link to comment

1/2 (MLB 1/2). Ovo je bilo vece kada je fiks dosao dosta dobro, no poeni nisu, te sam nekako uklopio jedan tiket. Napad je izvukao Yankeese, dok su Indiansi dobili tesan duel u desetom iningu.Kod poena bar padose oba para; gomila poena na Chase Fieldu u osmom iningu, te samo 2 runs u San Franciscu. Mozda sam i mogao provuci kombo u fiks varijanti, mada mi je postalo problem da pogadjam pobednika i kod MLB meceva.

Normalni ulozi danas.

 

 

MLB

 

Philadelphia-NY Mets 1 (Arrieta-Lockett)

Miami-Washington 2 (Richards-Scherzer)

 

Cleveland-Kansas 1 (Bieber-Sparkman)

Houston-Pittsburgh 1 (Cole-Williams)

 

Kvote, 2.30, 1.82.

Imao sam dilemu, sa hendikepom ili bez njega, no probah bez, zbog vecih kvota.

Arrieta nastupa protiv klinca koji je imao 4 MLB starta u karijeri, i nije se proslavio na njima. Odnos pobeda i poraza, Philadelphia 2-8, NY Mets 4-6. Sezonska serija 4-3 za Phillies, tekuca 1-0 za domacina.

Scherzer je prepoznatljivo dobar, 3-0 0.86 ERA 0.81 WHIP. Washington igra nesto bolje, pa je i wild card mesto samo 3.5 pobeda daleko. Timski ucinak, Miami 6-4, Washington 6-4. Sezonska serija 4-3 za Nationalse.

Cini se da su i Indiansi nasli momentum. Iskoristili su lak raspored, te dva puta pocistili Tigerse, a sada su im u goste dosli Royalsi. Forma timova 10 meceva unazad, Cleveland 8-2 (4 vezane pobede), Kansas 5-5. Sezonska serija 3-1 za Kansas, tekuca 1-0 za Cleveland.

Cole nastupa protiv bivseg tima. Nalazi se u odlicnoj formi, 1-0 1.89 ERA 0.95 WHIP. Ekipni trend, Houston 3-7, Pittsburgh 6-4 (4 pobede u nizu). Astrosi se polako kompletiraju, ocekuje se povratak Springera, verovatno vec danas, pa ocekujem seriju njihovih pobeda.

 

Prateci tiket, St. Louis >6.5, LA Angels >6.5, Minnesota <11.5, Washington <9.5, Milwaukee >7.5, Texas >7.5, Philadelphia >8.5. Kvota 9.41.

 

 

Link to comment

1/2 (MLB 1/2). Jedan od neprijatnijih padova kombo tiketa nocas. Scherzer ocekivano dobar, kao i napad Philliesa, za prolaz fine kvote. Houston takodje lako dobija, no onda Indiansi dopustaju neverovatan preokret u devetom iningu. Da im je closer neki salabajzer pa i da razumem, no Hand je imao 22 uspesna zatvaranja u dosadasnjem delu sezone. Bonus je sto je imao tri poena prednosti, a sa druge strane nisu bili Yankeesi, Red Soxi, Cubsi ili tako neki strasan napad. Meni je Clevelend generalno prevara od ekipe; teski za procenu u fiksu, nedovoljno efikasni da smes da se zakunes kod poena, no ovo je ipak previse. Ovo je jedan od onih sumnjivih preokreta, koji zaradi dosta novca kladionicama. Kao sto rekoh, pogodjena 2.30 kvota je ok, no ovde je kombo morao proci.

Isti nivo uplate i danas.

 

 

MLB

 

Boston-Chicago White Sox 1 (Sale-Reynaldo Lopez)

NY Yankees-Toronto >7.5 (Paxton-Thornton)

 

Detroit-Texas 2 (Boyd-Minor)

Miami-Washington 2 (Gallen-Corbin)

 

Kvote, 1.67, 3.20.

Sale je nasao formu nakon slabog otvaranja sezone, 1-0 2.50 ERA 1.11 WHIP, no i dalje je bez pobede na Fenwayu, te mislim da je vreme da se to promeni. Pobede i porazi, Boston 7-3, Chicago White Sox 3-7 (4 vezana poraza). Sezonska serija 5-1 za Boston, tekuca 1-0 za Red Soxe.

Paxton obicno ima dva dobra, pa jedan los nastup, a takva su i poslednja 3 starta, 2-1 5.93 ERA 1.90 WHIP. Thornton baca dobro na strani, 2-2 2.96 ERA 1.30 WHIP, no sa druge strane ce biti neugodan napad, koji je vec oborio rekord u broju vezanih utakmica sa HR.

Over trend, NY Yankees 7/10, Toronto 7/10. Sezonska serija 2 plusa i 3 minusa, tekuca jedan minus.

Nakon sjajnog otvaranja sezone, Boyd je bez pobede na 4 vezana nastupa (samo jedan od njih je bio kvalitetan). Tri starta unazad, 0-1 6.35 ERA 1.53 WHIP. Minor pak od starta baca dobro; 2-0 2.42 ERA 0.90 WHIP, kada je o formi rec. Tigersi su vec sada bez playoff sansi (26-48), pa je i to dodatni razlog da se proba 2. Ucinak timova, Detroit 1-9, Texas 6-4. 

Gallen je do sada imao samo jedan start na MLB nivou (5 ininga, jedan primljen poen), pa to i nije previse merodavno. Corbin je pojacanje Nationalsa koje se do sada pokazalo ocekivano dobrim, mada mu je forma u blagom padu, 1-2 5.82 ERA 1.47 WHIP. Washington je blizu 50%, rotacija im ponovo deluje dobro, te mislim da vredi igrati na njih. Odnos pobeda i poraza, Miami 6-4, Washington 7-3. Sezonska serija 5-3 za Washington, tekuca 1-0 za njih.

 

Prateci tiket, Boston 5I H1(-0.5), NY Yankees 1, Cleveland 1, San Diego 5I H2(+0.5), Colorado >5.5, Philadelphia 5I >5, Texas 5I H2(+1), Washington 5I H2(+0.5), Atlanta 2, Minnesota 5I <6. Kvota sa bonusom 66.99.

 

Teniski turniri na travi mi ne idu od ruke, mada vecinom igram da igrac samo uzme set. Danas je Brown izgubio 2-0 na W kvalifikacijama odmah u startu.

 

 

Link to comment

Pocinju ozbiljno da smaraju ovi preokreti slabijih timova; prvo sinoc Royalsi, a sada i White Soxi. 

Daleko je pocetak NHL sezone.:dry:

Link to comment

Miljenko, za tebe standardno jedan :smiley_hail: jer pises i detaljno obrazlazes sve sto igras, nadam se da ce te entuzijazam (i zarada :happy:) dugo drzati.

Htio sam da te pitam jer ja povrsno pratim MLB, u stvari ispratim rezultate i ponekad upalim neki stream dok cekam da prodje period izmedju kraja NBA i pocetka NFL i evropskog fudbala - cini li ti se da ove godine pada bas dosta runova po utakmici ili je to samo neka moja percepcija? Skoro uvijek odigram over bez obzira na granicu (a moja kladionica nema sjajnu opciju spustene granice za MLB kao sto imaju za NBA), i u vecini slucajeva prolazim. Je li to neki trend u MLB da se puskaraju, kao sto je u NBA u zadnjih par sezona
, ili je neka freak sezona u pitanju, ili jos uvijek pitcheri nisu uhvatili zalet ili se meni to samo cini tj. imam bias jer igram overe i pogadjam ih?

Link to comment

Obicno veci broj poena krene da pada od juna, sa toplijim vremenom, no ove sezone to nije slucaj. Cesto se desava da skoro svi mecevi odu u plus i to na standardnim granicama. Zato su iste dosta vise u odnosu na neki prosek od ranije. Imas par timova sa super dobrim napadima, Yankees, Red Sox, Astros, Twins, Rangers, Dodgers, Rockies, Phillies i nekoliko koji su tu negde, Brewers, Cubs, Cardinals, Athletics, Mariners. Philadelphia ima dosta problema sa bullpenom, Boston takodje (cini mi se da im je save procenat tik preko 50%), sto automatski povlaci veci broj primljenih poena i kolaps na kraju utakmice (kao Red Soxi sinoc).

 

Ovde ima svakakve statistike, u vezi kladjenja, ne samo za MLB:

 

https://www.covers.com/Sports/MLB/Matchups?selectedDate=2019-06-27

 

Kod NHL meceva mi je lakse, posto igram samo 5+ i pratim trend golova; gledam meceve da vidim da li ima promena u stilu igre i tome slicno. MLB kladjenje donosi veliki broj parametara, koji mogu odvesti opkladu na dobru ili losu stranu. Lineup, rotacija, bullpen. Kakav je picer kod kuce, u gostima, po danu, u vecernjem terminu. Da li sudija zove vise ili manje strajkova i da li mu je zona stabilna. Na koju stranu ce duvati vetar, bla, bla, bla.

Na pomenutom sajtu imas sve to na jednom mestu.

Za picere ti je ERA ispod 4 dobar, ispod 3 fenomenalan, ako samo na blic pogledas ko startuje.

Link to comment

Hvala za ovaj link! Znaci ipak je ove sezone nesto nenormalno velik broj runova, i meni je izgledalo da je proslih sezona bilo mozda 50-50 na dnevnom nivou (npr. utakmica sa 3-4 runa je bila jednako vjerovatna kao ona sa 8+), a sad kad bacim pogled izgleda mi da nedje 70-80 ide u korist overa.

 

Znam i oko statistika za MLB otprilike tj. kakav je pitcher u smislu ERA, walkova, ruke kojom baca, koja ekipa bolje udara desnjake i ljevake, je li bullpen sposoban ili kriminalan, je li batters ili pitchers park - ali ja jednako lupam over i na San Franciscov stadion dje su niske granice i na stadion Rockiesa dje je granica uvijek dvocifrena.

 

Generalno kad se kladim na NBA, NFL ili soker cini mi se da uzmem da komplikujem previse gledajuci i uporedjujuci, odnosno da sam samome sebi previse u glavi. Zato mi je MLB ove sezone banja, ili lupim over ili fiks na dobrog startnog picera :D

 

 

Link to comment

Tako ja sa NHL i NBA. Igram pluseve i vozi. Kod NBA koristim one snizene granice (Mozzart za 4-5 poena, Millennnium 5-6) i igram jedan dnevni tiket sitno, sa svim mecevima koji su u ponudi. Prosle sezone su isli u plus dani sa 12 i 10 utakmica, o ovim sa 5-6 parova da ne pricam. NHL je takodje bio retko efikasan u 5+ varijanti, skoro da nisi mogao pasti (desavalo se da subotom, kada igra cela liga, da sve ode i u 6+)

Posto poznajes MLB statistiku, odnosno terminologiju, onda je sve dosta lakse. I ja generalno volim poene vise, posto ne zavisis od jednog tima.

Link to comment

1/2 (MLB 1/2). Ovo je bio slican baksuzluk kao vece pre toga, jedino sto je Boston imao samo poen prednosti posle osmog ininga. Red Soxi su bili u zaostatku bukvalno od prvog ininga (0-3) i prodase taman kada sam odahnuo nakon preokreta na 7-6 u osmom iningu. Yankees rutinski over. Yankees i Boston su timovi koje uvek imam u planu za plus, no Sale me je povukao da odigram fiks, tja. Dobra stvar je prolaz 3+ kvote. Minor je ocekivano izdominirao u Detroitu, a isto se moze reci i za Corbina, mada je malo falilo da ga bullpen proda (od 7-1 na 7-5 i covek na trecoj bazi). Ne mogu da se bunim previse oko ovog bilansa, mada mi je Boston izbio fin plus.

Bez promene uloga i dalje.

 

 

Fudbal

 

Brazil-Paragvaj 2+

Nemacka U21-Rumunija U21 2+

Niedercorn-Cardiff Metropolitan 2+

Klaksvik-Tre Fiori 2+

 

Kvota 1.95.

Natrpah svasta ovde. Krece zavrsnica Copa America i mada je Paragvaj tvrd, nadam se da dva gola nisu previse za Brazil. Igra se i polufinale na U21 prvenstvu, te probah utakmicu koja lici na potencijalno efikasnu. Tu su i EL kvalifikacije i golovi na dva najveca favorita tekuce runde.

 

 

MLB

 

Milwaukee-Seattle >8.5 (Chase Anderson-Leake)

Detroit-Texas >7.5 (Turnbull-Jurado)

 

San Francisco-Arizona >6.5 (Beede-Young)

Colorado-LA Dodgers 2 (Lambert-Buehler)

 

Kvote, 2.17, 2.02.

Anderson i Leake nisu u nekoj formi, 0-1 6.60 ERA 1.40 WHIP i 2-0 5.59 ERA 1.24 WHIP. Leake obicno baca 2-3 starta dobro, pa onda prosara jedan kardinalno los. Danasnji HP sudija ima trend pluseva 10/14. Timski trend Milwaukee 7/10, Seattle 8/10. Serija plus i minus.

Turnbull baca solidno, mada kod kuce i dalje nema trijumf, 0-4 4.07 ERA 1.52 WHIP. Jurado je losiji u gostima, 2-1 5.18 ERA 1.44 WHIP, a i forma mu je u padu, 1-1 8.40 ERA 1.67 WHIP. I ovde imamo HP sudiju pogodnog za plus (9/13). Trend overa, Detroit 6/10, Texas 6/10. Serija 2 minusa. Oba napada se nisu previse istakla u ovoj seriji (to posebno vazi za Tigerse), te ocekujem jedan efikasan duel.

Beede nema neku statistiku, no Giantsi dobijaju kada on startuje (5-1). Forma, 1-0 5.52 ERA 1.64 WHIP; ukupno, 1-2 6.96 ERA 1.95 WHIP (tu su i nastupi iz bullpena). Young je pozvan iz AAA filijale i imace MLB debi veceras. Nije se proslavio na nivou ispod (3-4 6.09 ERA na 20 nastupa), pa je pitanje koliko je spreman za veliku scenu. Ucinak timova, San Francisco 7/10, Arizona 8/10. Sezonska serija 6 pluseva i 3 minusa.

Na Coors Fieldu imamo duel startera kod kojih je velika razlika u formi. Lambert 1-0 8.31 ERA 1.69 WHIP, Buehler 2-0 0.78 ERA 0.52 WHIP. Proslog petka je Buehler bacio kompletnu utakmicu protiv istog protivnika, ali u Los Angelesu, uz cak 16 strajkauta, u 4-2 pobedi. Pogled unazad, Colorado 5-5, LA Dodgers 7-3. Sezonska serija 6-0 za Dodgerse, uz 6 overa (sa dodatnim granicama).

 

Prateci tiket, Philadelphia 1, Texas 2, Houston 1, Milwaukee 1, Washington 2, LA Angels 1. Kvota sa bonusom 15.59.

Edited by Miljenko
Link to comment

0/3 (fudbal 0/1, MLB 0/2). Na fudbalu sam mozda pravio preveliku kvotu, mada bi me Brazil docekao u bilo kojoj varijanti. MLB overi mi nesto ne idu od ruke u poslednje vreme, sva tri promasaja juce. Dodgersi nekako dobise Colorado i sedmi vezani put, ali su Giantsi zakazali skroz protiv debitanta, pa je zafalio jedan poen za prolaz. Texas i Milwaukee nisu bili blizu plusa. Nije se moglo uklopiti mnogo bolje, eventualno da sam probao Texas i Washington i treci put u fiksu, no ja izbegavam igranje iste stvari tokom cele serije.

Isti nivo uplate.

 

 

Fudbal + MLB

 

Venecuela-Argentina 2+

Milwaukee-Pittsburgh >8.5 (Chacin-Archer)

 

Cincinnati-Chicago Cubs 2 (Gray-Hamels)

Colorado-LA Dodgers 2 (Senzatela-Ryu)

 

Kvote, 1.91, 2.61.

Copa America je bila prilicno metiljava do sada, pa i Argentinu odigrah oprezno.

Chacin ima los trend forme, 0-2 10.50 ERA 2.17 WHIP. Archer je dosta losiji kao gost, odnosno u vecernjem terminu; 0-3 8.42 ERA 1.68 WHIP i 1-3 8.18 ERA 1.55 WHIP. Ekipni over trend, Milwaukee 6/10, Pittsburgh 8/10. Sezonska serija 5/7 u korist overa.

Hamels je u dosta boljoj formi u odnosu na Graya; 1-0 1.71 ERA 1.14 WHIP, prema 1-0 6.00 ERA 1.53 WHIP. Hamels tradicionalno lako resava Redse, 11-1 1.91 ERA na 17 startova, 4-1 na Great American Ball Parku. Pobede i porazi, Cincinnati 6-4 (4 poraza u nizu), Chicago Cubs 5-5. Sezonska serija 4-2 za Cincinnati.

U Denveru imamo jos jedan duel, gde je razlika u formi prilicna, Senzatela 1-1 4.76 ERA 1.71 WHIP i Ryu 0-0 0.95 ERA 1.11 WHIP. Ryu i dalje ima fenomenalnu ukupnu statistiku, 9-1 1.27 ERA 0.84 WHIP. Ucinak timova, Colorado 5-5, LA Dodgers 8-2. Sezonska serija 7-0 za Dodgerse, tekuca 1-0.

 

Prateci tiket, Cleveland 2, NY Mets <9.5, Chicago Cubs 5I H2(+1), Philadelphia 5I H2(+0.5), Washington 2, Milwaukee 5I >4.5, San diego >6.5, Arizona 2. Kvota sa bonusom 29.49.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...