Jump to content
IGNORED

Digitalizacija TV emitovanja u Srbiji na kritičnoj tački


dvb-t manijak

Recommended Posts

Да ли би ресивер који сам ја у Босни користио да гледам хрватске дигиталне канале могао да ради у Србији за српске канале? Питање звучи глупо, али ме занима пошто видим да се код вас рекламирају неки сет-топ-боксови, можда неко има монопол, шта ја знам.

Link to comment
  • Replies 423
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    88

  • dvb-t manijak

    65

  • Frank Pembleton

    31

  • Haralampije

    17

Top Posters In This Topic

Posted Images

Set top box je risiver u prevodu, ili ti STB.

Verovatno ne može, pošto se u Hrvatskoj koristi Dvb t1, a u Srbiji Dvbt2 sistem, obrnuto može, e ne verujem da si kupovao t2 risiver, jer su se tek sada omasovili

Link to comment

Moguce je da ce biti manjih odlaganja gasenja po pojedinim zonama.

Npr. iz "prve ture": Vrsac 1.3. (u roku), Vojvodina 15.3.(+15 dana), Avala 1.4.(+mesec dana) Crni Vrh Jagodina 1.5. (+dva meseca)

 

Ovo je vrlo izvesno, ali zvanicno je jos uvek, sve ovo gore 1.3.

 

Takodje se zna da ce mux1 biti za nacionalne, a mux2 za regionalne.

 

 

Sent from my WP 7.8 Trophy using Tapatalk!

Link to comment

Tako i meni rekao čovek iz onog preduzeća zadiženog za to...

Beše 17.jun/jul krajnji rok?

Koliko sam njega razumeo taj rok će biti ispoštovan sigurno.

Naravno "struka" nije jedina koja se pita.

Reče mi i da su postigli bolju cenu na tenderu, nego što su se nadali, za "socijalne" STB uređaje tako da će ih biti više za podelu.

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

Utisak koji nosim iz rodnog sela (doduše na minimalnom uzorku) je da ljudi još uvek ne znaju šta znači digitalizacija i prestanak emitovanja analognog signala.

Ne znam da li ovo odlaganje ima veze sa tim, ali u tom konteksu je dobar potez.

Link to comment

Naravno da nema. Odlažu jer je prvobitni plan bio na brzinu sklepan. 

Mada, odlaganja i nisu velika, u većini slučaja mesec dana, kod Vojvodine 15 dana, a kod Crnog Vrha dva meseca.

 

Evo još uvek važećeg plana i novog predloga:

 

 

YLWYYub.png

J8xCsn0.png?1

 

 

 

Link to comment

Utisak koji nosim iz rodnog sela (doduše na minimalnom uzorku) je da ljudi još uvek ne znaju šta znači digitalizacija i prestanak emitovanja analognog signala.

Ne znam da li ovo odlaganje ima veze sa tim, ali u tom konteksu je dobar potez.

 

Odlaganje njima ne znaci nista, panika ce nastupiti tek kad u pola osam ne budu videli bejbifejs Branka Veselinovica. Moj tast u centru Subotice nema pojma da ce se to ikad desiti. Kad ne bude radilo, verovatno ce zvati majstora.

Link to comment

Pitanje za upucene: leti smo cesto u Beloj Crkvi i na starom Tv i dalje uredno hvatamo dva kanala rumunske drzavne Tv. Pretpostavljam da su kao clanica EU zavrsili digitalizaciju. Kako onda?

Link to comment

Pitanje za upucene: leti smo cesto u Beloj Crkvi i na starom Tv i dalje uredno hvatamo dva kanala rumunske drzavne Tv. Pretpostavljam da su kao clanica EU zavrsili digitalizaciju. Kako onda?

Rumuni su se nešto zaglavili sa digitalizacijom...
Link to comment
  • 5 weeks later...

Sve užano kasni i nema šanse da se ispuni plan prelaska koji je kroz Uredbu donela Vlada.

 

Govorkalo se svašta, ali još nema novog kalendara. Problem je što ga, izgleda, ni oni nemaju.

 

Ono što sam uspeo da saznam, od nepouzdanog izvora, je:

30.03.2015. VRŠAC

15.04.2015. SUBOTICA, SOMBOR KIKINDA

 

svi ostali do 30.05.2015. u tri grupe

30.04.2015. (Čot, Avala,???)

15.05.2015. (Crni Vrh, Cer,???)

30.05.2015. (ostatak ???)

 

Jedini siguran za prvu grupu, po toj prici, je Cot.

 

Ipak, raduje me jedino jedna stvar koju sam čuo. Navodno su više puta na raznim nivoima rekli da do 17. juna sve MORA da bude okončano.

Edited by dvb-t manijak
Link to comment
  • 1 month later...

izleda da se ovo pretvorilo u ozbiljan svinjac, kao i sve ostalo. pošto je oboren tender za set top boksove, sada država ide na podelu vaučera za boksove ugroženim slojevima stanovništva, a ceo proces nije ni počeo a nisu ni sasvim sigurni u novu cenu, barsta se cifrom od 3.000 dinara. sama digitalizacija ide po planu i 17. juna gase zemaljske predajnike, ali je za očekivati da će staračka domaćinstva i zabačena sela od tog trenutka u velikom broju biti isečena od prijema TV signala bilo koje vrste.

Link to comment

Drzava ide na podelu vaucera, sto je mogla i odmah da uradi.

 

Zakon o javnim nabavkama je totalno glup i koci celu drzavu, a nesto ne vidim da sprecava namestanja.

 

Sam proces gasenja treba da krene 30.03. na podruciju Vrsca. Ako bude i zaista krenulo tad, onda mozemo da kazemo da proces ne kasni. Sve ovo sad su pripremne radnje.

 

Sent from my WP 7.8 using Tapatalk!

Link to comment

U februarskom Svetu Kompjutera je bio opširan članak o vrstama set top box-ova koji se mogu naći na domaćem tržištu. Vizuelno skoro svi liče kao jaje jajetu. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...