Jump to content
IGNORED

Digitalizacija TV emitovanja u Srbiji na kritičnoj tački


dvb-t manijak

Recommended Posts

izleda da se ovo pretvorilo u ozbiljan svinjac, kao i sve ostalo. pošto je oboren tender za set top boksove, sada država ide na podelu vaučera za boksove ugroženim slojevima stanovništva, a ceo proces nije ni počeo a nisu ni sasvim sigurni u novu cenu, barsta se cifrom od 3.000 dinara. sama digitalizacija ide po planu i 17. juna gase zemaljske predajnike, ali je za očekivati da će staračka domaćinstva i zabačena sela od tog trenutka u velikom broju biti isečena od prijema TV signala bilo koje vrste.

sad vidim ovaj post. nije niko na forumu preneo tekst iz novosti od 19.03. (ne znam da li je dozvoljeno) gde navode da je ponisten tender.

neka opasna zajebancija je u pitanju. naime firma koja je pobedila na tenderu pruza usluge iptv u proteklih najmanje 3 godine(mozda i vise, mrzi me da trazim) i sve to vreme su imali ozbiljnih problema da nabave kolicinu set top boxova i za svoje korisnike (radi se o dvocifrenom ili manjem trocifrenom broju korisnika mesecno), pretpostavljam da ima na forumu srecnika koji su posle potpisivanja ugovora sa njima cekali na isporuku opreme za koriscenje usluge i po dva, tri meseca. sad odjednom ta firma koja ima problem da nabavi nekoliko stotina set top boxova (unapred placene od strane korisnika) dobija posao za nabavku preko 100.000 uredjaja

Edited by pbg12345
Link to comment
  • Replies 423
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    88

  • dvb-t manijak

    65

  • Frank Pembleton

    31

  • Haralampije

    17

Top Posters In This Topic

Posted Images

Update:

 

Vlada je, pre nekog vremena, usvojila izmenu Pravilnika

 

TjIgT3c.png

 

Sada, nakon se situacija oko STB-ova dodatno iskomplikovala, nisu nemoguća su i dalja kašnjenja.

Verovatno će prolongirati samo Vršac kako bi uspeli da podele vaučere za koje će ljudi kupiti uređaje.

 

Ono što mi deluje kao 100% sigurno je da će do 17.6. ugasiti i poslednji analogni predajnik.

Link to comment

Firma koja je imala najnižu ponuđenu cenu na tenderu za set top boxove nije imala ispunjene sve uslove za učešće u postupku javne nabavke (kojih je bilo poprilično i nisu bili naivni), a drugo, set top box koji su ponudili po svemu sudeći nije zadovoljavao minimalne tehničke karakteristike. Što bi se reklo, nije bila odgovarajuća ponuda. Probali ljudi, pa APP...

Link to comment

Samo 3 ponude su bile razmatrane.

 

Ultramegagigatera debilni Zakon o javnim nabavkama.

 

Sent from my WP 7.8 using Tapatalk!

Link to comment

Sinoc mi se zalila starija gospodja koja ima top box da ima sranje sa prijemom tv programa ,verovarno Avala.Ona mislila da je rikno tv a ono zabagovo predajnik?Zamrzavala slika celo popodne a povremeno i zvuk.danas sve ok

Link to comment

Ni jedno ni drugo.

 

Stgla oprema za konacno resenje, pa je sad montiraju. Radi se o po 4 predajnika po lokaciji (3 radna + 1 rezerva)

Zbog toga ovo privremeno emitovanje ide smanjenom snagom.

Konkretno, sa Avale vratice snagu cim sve podese za dan-dva.

 

Blize se dani gasenja, sve se sprema.

:)

 

Sent from my WP 7.8 using Tapatalk!

Edited by dvb-t manijak
Link to comment

Hvala ti dvb t manijace !

Smetnje kod komsinice i dalje traju,danas skoro pa bez signala.Pozurivali su ljude da se retosiljaju analognog prijema a sad kad su stavili top boxove kao moja komsinica-nema signala.Cima me svaki dan a ja ne mogu da je odbijem.Kako da objasnim zeni od 80 godina da ce jednom sigurno stici signal?

Gospodo zaduzena za digitalni signal jebem vam majcicu ovako zvanicno.Hvala 

Link to comment

Krenulo gasenje.

Danas ugaseno analogno emitovanje "tv Banat" - Vrsac.

15.4. gase i ostali u tom kraju

 

Sent from my WP 7.8 using Tapatalk!

Link to comment

Box je bio sasvim odgovarajući.

Druge igre su tu pokušane. Vesa je ponudio risivere za 10€ skuplje...

 

Znači definitivno je to razlog zašto Tesla tv nema DVB-T2.

Link to comment

Sve je ukljuceno u cetvrtak, sad su samo gasili preostale analogne.

 

Scenario egzekucije analogije:

7 dana pre gasenja, u nekoj zoni, pustaju digitaliju punom snagom. Ako im smeta neka analogni predajnik oni ga gase.

Kad dodje "the" dan onda izgase i preostale.

 

Sent from my WP 7.8 using Tapatalk!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...