Jump to content
IGNORED

Digitalizacija TV emitovanja u Srbiji na kritičnoj tački


dvb-t manijak

Recommended Posts

  • Replies 423
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    88

  • dvb-t manijak

    65

  • Frank Pembleton

    31

  • Haralampije

    17

Top Posters In This Topic

Posted Images

Koristim tog Sokola na DVB-T (dakle, ne DVB-T2) području u EU sa Iskrinom najmanjom mogućom logom sa pojačalom (stala je u ranac kad sam je nosio, P-20 DTT/G iz kataloga, ideja je bila da je stavim samo bilo gde na ormar da se ne bih smarao sa bušenjem rama prozora). Ne štuca ništa, fura HD kanale, čita sa fleša, HDMI izlaz, sve što piše, ali bez Antenna Power na On propusti da pohvata 80% muxova. Valjalo je i obnoviti firmware da bi pamtio podešavanja posle gašenja, inače je umelo da se desi da resetuje sve na fabričke postavke. Isto mi ga ovako renne preporučio, inače sam razmišljao da se unesrećim nekom mađarskom rogubatnom kutijom iz Tehnomanije... Kada mu prođe mandat™ preko, nosim ga u selo da dočeka penziju hvatajući Utiske, Farme, Radašine i Ligu šampiona na komšijskom javnom servisu - ne treba mi u gradu na gajbi, jer nam kablovski operater ionako propušta RTS HD u sklopu digi paketa.

Link to comment

Kratko, prvi utisak nije loš, na brzinu sam memorisao svih 12 domaćih kanala. Nisam isključivao napajanje antene, koja je inače negde u dvorištu, čak nije ni na krovu. Dešava se da slika malo 'zapne' na' digitalni način', ali retko. To pripisujem anteni i budženju oko kabla.Neko reče da se mogu nahvatati i CRO kanali? Ima li neko ideju kako, promenim zemlju i opet pustim search na preostalim kanalima? Koji standard Hrvati koriste, nešto što ovo kinesko čudo može da dekoduje?Živela digitala!

Link to comment

Otkud znam, nisam se ni uživljavao u tvoj prethodni post :) samo sam registrovao da si rekao da 80% kanala hvataš sa uključenom ovom opcijom, pa me čudi da je ja ne mogu uključiti.Za sada ne uspevam ništa što se tiče Hrvata ili Rumuna, a reče mi ovaj preprodavac da se to može uhvatiti. Kvalitet ovoga što jeste uhvaćeno je odličan, jedino mi je žao što nemam adekvatan tv da isprobam RTS HD.Ovo malo čudo fino pušta i filmove, sa USB, sa sve titlovima :)

Link to comment

Ako već imaš nakačeno neko napajanje za pojačalo, normalno je da ti vraća na Off (kako kaže inspektor Maček, "šta će dva goriva u jedno auto?"), to je samo zamena npr. za strujni adapter iz ovog antenskog seta koji sam gore linkovao, da se smanji cimanje oko instalacije i broj kablova/utičnica.

Link to comment

Eve sam probao da isključim eksterno napajanje pa da napajam antenu iz uređaja, ali neće da može, ponaša se isto. Nevertheless, za ove novce fino ovo radi. Sad samo matorci da skontaju o čemu se radi, to je puno teži deo :)

Link to comment

Mislim da ne, ali nije ni važno, radi i ovako.Sumnjam da se nešto osim ovih 12 kanala može uhvatiti ovde, sa ovakvom antenom. Pokušao sam par pretraga po drugim frekventnim opsezima osim onog sa najvišim kvalitetom signala (opseg 30, 546 MHz), ali nisam ništa napipao. Koje inače freq koriste susedi?

Edited by giuseppe
Link to comment
Mislim da ne, ali nije ni važno, radi i ovako.Sumnjam da se nešto osim ovih 12 kanala može uhvatiti ovde, sa ovakvom antenom. Pokušao sam par pretraga po drugim frekventnim opsezima osim onog sa najvišim kvalitetom signala (opseg 30, 546 MHz), ali nisam ništa napipao. Koje inače freq koriste susedi?
Spisak kanala kod komšija - oni emituju u DVB-T, istočni deo HR je regija D01 u spisku. Pored svakog od kanala je i stavka "odašiljači" sa spiskom frekvencija emitovanja.
Link to comment
  • 3 months later...

Danas u Dans pres centru bila konferencija o digitalizaciji.

Bogami par "zvaničnika" izrazilo "negodovanje" zbog dodeljivanja jos jedne analogne dozvole ako je država ozbiljna oko uvodjenja digitalnog signala...

 

http://www.danas.rs/dodaci/biznis/prelazak_sa_analognog_na_digitalni_signal_na_dugom_stapu.27.html?news_id=268128

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...