Jump to content
IGNORED

Digitalizacija TV emitovanja u Srbiji na kritičnoj tački


dvb-t manijak

Recommended Posts

Svako za sebe mora da nabavi stb

 

e fala za ovo!

smaračka je zgrada da jurimo tamo informaciju hoće li se organizovati, a od kada je umro zastavnik iz prizemlja što je sve kontrolisao otišla mast u propast...

Link to comment
  • Replies 423
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    88

  • dvb-t manijak

    65

  • Frank Pembleton

    31

  • Haralampije

    17

Top Posters In This Topic

Posted Images

za sada ne planiraju da ugase analogne kanale na sbb-u, mogu da nastave da ih puštaju još 20 godina a mogu i da iskoriste priliku i ugase ih i primoraju nas da koristimo  tzv sbb kuću, tv u svakoj sobi koji su ograničili na 2 tv zapravo <_<

 

kako analogne kanale? :unsure:

zar država ne gasi analogni signal? šta će oni, digitalni signal koji dobiju, da propuštaju kroz svoje kablove, tako da korisnici ne vide nikakvo poboljšanje i da ih onda tako, možda, primoraju da kupe nešto od njih. vidim na njihovom sajtu da to nešto košta 210 dinara.

 

 ostrvilisu se samo tako.

Link to comment

možda i puste digitalne kanale tih par televizija sa nac. fr. ali atreba očekivati napredne opcije, gledanje unazad, itd što će imati oni koji sada kupuju dvb t2 stb

- analogni kanali su u tzv osnovnoj ponudi ima ih 65 u bg npr (+ rts hd), dok je u osnovnom paketu d3 televizije 85 osnovnih kanala + 3 HD kanala

 

- jedino su pustili rts hd u analognoj kablovskoj ponudi i to imamo da zahvalimo rts-u koji je uslovio sve kablovske firme da taj kanal mora biti dostupan svim korisnicima, bez obzira da li imaju analognu kablovsku ili d3

Edited by gone fishing
Link to comment

to me uopšte ne zanima da imam na tom starom televizoru, jer sve to već imam preko D3 na novom televizoru. ali ako je nešto besplatno i dostupno, sve što je suprotno od toga je lopovluk.

Edited by Arkadija
Link to comment

- jedino su pustili rts hd u analognoj kablovskoj ponudi

 

Misliš digitalnoj kablovskoj ponudi ili osnovom paketu?

SBB je pustio nekih 15ak digitalnih kanala u osnovnom paketu.

 

 

3. октобар 2014 - Svim korisnicima osnovne kablovske ponude koji poseduju televizor sa ugrađenim DVB-C tjunerom će po nepromenjenoj ceni pretplate, bez kupovine i instalacije dodatnih uređaja, pored kanala iz nacionalne inicijalne mreže (RTS1, RTS2, RTS Digital, RTS HD, B92, RTV1, RTV2, Pink, Prva, Happy, Studio B) biti dodatno omogućeno i gledanje digitalnih kanala: Prva Plus, SK1, Ultra, Cinemania i Grand.

Link to comment

u osnovnoj kablovskoj, samo se za rts hd može reći da je slika istog kvaliteta kao na d3, ostali nabrojani kanali su, kod mene, vidno lošiji na analognoj kablovskoj od njihove verzije na d3

Link to comment

to me uopšte ne zanima da imam na tom starom televizoru, jer sve to već imam preko D3 na novom televizoru. ali ako je nešto besplatno i dostupno, sve što je suprotno od toga je lopovluk.

Nešto ti tu nisi razumela najbolje. Analogna kablovska ostaje i niko je neće ukidati, niti bilo šta naplaćivati mimo dosadašnjeg, možeš analogni signal da proslediš na koliko god želiš tv

Link to comment

Zna li se, otprilike, koliko je vremena prošlo u susednim zemljama od digitalizacije do pojave operatera koji distribuiraju TV pakete kroz DVB-T2 mrežu? Ima li nekakvih najava?

Edited by Spirit
Link to comment

kako analogne kanale? :unsure:

zar država ne gasi analogni signal? šta će oni, digitalni signal koji dobiju, da propuštaju kroz svoje kablove, tako da korisnici ne vide nikakvo poboljšanje i da ih onda tako, možda, primoraju da kupe nešto od njih. vidim na njihovom sajtu da to nešto košta 210 dinara.

 

 ostrvilisu se samo tako.

 

Digitalni signal koji dobiju će ,,analogizovati" i pustiti tebi kroz žicu da primaš analogno kao i ranije. Kvalitet će ti biti kao kada sada gledaš onaj RTS Digital na analognoj kablovskoj. To te neće koštati ništa dodatno. Takođe, uz postojeći analogni signal pustiće i digitalni signal ovih gore nabrojanih televizija, pa ako imaš TV sa digitalnim risiverom, videćeš i to (znači imaćeš i ,,izvnorni" digitalni RTS 1 i ,,analogizovan" RTS 1), a ako nemaš, nećeš videti. Ni to te neće ništa dodatno koštati. Dele letke (SBB) po tržnim centrima gde je sve to fino i u sitna crevca objašnjeno

Link to comment

Kako cujem, spremaju se etv i posta da puste pay-tv preko MUX3 i mozda dela MUX2.

 

Testovi su radjeni prethodnih meseci preko Avale na UHF27, malom snagom

 

Ne nadam se previse.

Mada, kao druga kabloska (za posao, vikedicu, auto) i nije lose.

Samo da cena bude razumna i da moze kartica da se vadi.

 

Sent from my WP 7.8 using Tapatalk!

Link to comment

Sada cu da bupnem i pitam nesto glupo. 

 

Da li je moguce da kupim satelitsku, risiver, STB i sve to uvezem sa HD redi TVom pa da imam puno kanala (domacih i stranih) a bez da placam pretplatu bilo kome?

 

Ima li neko u gradu/drzavi ko to radi po kucama?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...