Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

2 hours ago, Filozof manijak said:

Meni je Finčerov film isto odličan, tačno sam osetio klaustrofobiju i strah. i ono trčanje aliena-psa po tunelima + ćelava Sigurni. Ne znam što vam je treći film toliko loš...

 

edit; i naravno kraj, onaj pad  u istopljeni metal sa porađanjem ejlijena. Vrhunske scena. I tu je trebalo da trilogija bude zatvorena

Pa stvar je u tome što je to nastavak Aliena ,dva vrhunska filma, sa jednom postavljenom mitologijom.da je ovaj treći deo nekakav Petak 13. moglo bi da se gleda sa simpatijama.

Ovo je bio visoko budžtni film,koji se spremao nekoliko godina,promenili su nekoliko verzija scenarija dok nisu odabrali ovako nešto. Po meni osnova bilo kog horor filma je da imaš likove za koje ti je stalo da prežive,ovde su nagomilali ćelave narkomane,ubice,sektaše ostaje jedino da navijaš za tudjina . Troje preživelih iz prošlog dela su jednostavno isključili,maltene šamar publici. Jurnjava po lavirintima sa onim animiranim tuđinom je bio smehotres,skakanje u železo možda bi ispalo kul da se godinu dana pre toga na to nije odlučio terminator. Mislim da je ovo prvi Finčerov pre toga je radio videospotove ,zato je onako nabacan.Prerano upokojiše Lanistera, taman je krenuo da prodaje neku priču . 

A usksnuće pravi "guilty pleasure"  sada bih gledao ponovo . Ima svoje momente definitivno 

Link to comment
38 minutes ago, ToniAdams said:

Moraću ponovo da pogledam fincera. Možda ja grešim.

Ma ne griješiš. Nakon dva remek djela žanra, spucao sve u totalno nezanimljivo okruženje a nije da mu je falilo galaktičkih svjetova da izabere. Što bi rekla Rahela Ferari, 40 god. spuco u dupe, dupe uvuko u farmerke, pa tražim gospođicu Suzanu :D  Likovi takvi da mi je simpatičniji bio (tek jedan) alien.

Link to comment

Btw, pogledao Dunkirk, ne sviđa mi se. Jeste realno do nekih patetika, ali nije me radilo kao Band of brothers npr. Najjači utisak kakva faca je Tom Hardi, kad sa onom maskom mu se vide dva oka samo, obrve i bore, a sa tim je pokazao sve dileme koje je imao u avionu. Film mi je nekako izvan svake kategorije da bih mu dao ocjenu, kao loš trip. 

Link to comment
19 minutes ago, Duci Simonovic said:

Ja gledao every which way but loose (1978) odlican istvudovac, bije sve redom non stop, najbolji drug orangutan...preporuka za novogodisnje praznike

Ima i nastavak Any which way you can..

Link to comment

Mother je zanimljiv promašaj.

Spoiler

 

Prva polovina radi mnogo bolje nego druga. Aronofsky praveći biblijsku alegoriju zaboravio onaj deo kad to prvo treba da radi na osnovnom nivou kao film, sa likovima za koje se vezujemo i razumnim zapletom i sve to, pa tek onda da se produbljuje značenje.

A i kad čovek izgugla šta je tačno gledao (dosta je doduše očigledno sve to, ali osim bardem = bog nisam mogao sa sigurnošću da tvrdim jer sam baš tanak sa biblijom) ostaje pitanje - ok, ali čemu? Zašto tačno postoji ovaj film? Šta nam poručuje? People are bad, mmmkay?

 

 

Link to comment
2 hours ago, Ruxin said:

Mother je zanimljiv promašaj.

  Reveal hidden contents

 

Prva polovina radi mnogo bolje nego druga. Aronofsky praveći biblijsku alegoriju zaboravio onaj deo kad to prvo treba da radi na osnovnom nivou kao film, sa likovima za koje se vezujemo i razumnim zapletom i sve to, pa tek onda da se produbljuje značenje.

A i kad čovek izgugla šta je tačno gledao (dosta je doduše očigledno sve to, ali osim bardem = bog nisam mogao sa sigurnošću da tvrdim jer sam baš tanak sa biblijom) ostaje pitanje - ok, ali čemu? Zašto tačno postoji ovaj film? Šta nam poručuje? People are bad, mmmkay?

 

 

Mozda ce neko pokusati da vas ubedi da gledate Mother! ..but don't! Pretenciozno,pseudo kafkijanska kamerna drama koja na kraju  postaje samo ogoljena alegorija skinutih gaca.Negledljivo po prilici

Link to comment
13 hours ago, kipo said:

Ma ne griješiš. Nakon dva remek djela žanra, spucao sve u totalno nezanimljivo okruženje a nije da mu je falilo galaktičkih svjetova da izabere. Što bi rekla Rahela Ferari, 40 god. spuco u dupe, dupe uvuko u farmerke, pa tražim gospođicu Suzanu :D  Likovi takvi da mi je simpatičniji bio (tek jedan) alien.

Pa ne moraju likovi biti privlačni da bi film (kao što jeste) bio dobar. Treći deo praktično može da prođe maltene kao kamerna drama.

7 hours ago, Ruxin said:

Mother je zanimljiv promašaj.

  Reveal hidden contents

 

Prva polovina radi mnogo bolje nego druga. Aronofsky praveći biblijsku alegoriju zaboravio onaj deo kad to prvo treba da radi na osnovnom nivou kao film, sa likovima za koje se vezujemo i razumnim zapletom i sve to, pa tek onda da se produbljuje značenje.

A i kad čovek izgugla šta je tačno gledao (dosta je doduše očigledno sve to, ali osim bardem = bog nisam mogao sa sigurnošću da tvrdim jer sam baš tanak sa biblijom) ostaje pitanje - ok, ali čemu? Zašto tačno postoji ovaj film? Šta nam poručuje? People are bad, mmmkay?

 

 

U stvari, pun pogodak, do sada najsnažniji ogled o odnosu čoveka i Boga na koji sam ja naišao (doduše, samo na filmskom platnu), "Vrabac" od Raselove me je jedino dodirnuo na sličan način.

Link to comment

The Beguiled - ubi mu dusu Sofia Coppola, nije samo repetitivno slikanje vrta, drveca i procelja kuce u pitanju (jel to ista kuca sa slavolukom od drveca, koja je koriscena u filmu The Patriot?), kojim je uz dekor, pokusavala da pokrije  ocito los nacin pripovedanja cele price. Gluma je bolno neprijatna za gledanje, pocev od neuverljivog Colin Farrella i ledene Nicole Kidman, pa do pogubljene dece. Kirsten Dunst jos i nekako. Hemije ni u tragovima. 

Gerald's Game - vec ulazi u red filmova, koji nisu antipreporuka, od ovako necega covek moze ozbiljno da zablentavi. Verovatno uz neku duvku, ovo sranje moze da se pretvori u nezaboravnu zabavu. Ja nisam smeo da probam uz alkohol. Sve sve, ali Carla Gugino, pa jbt, moze li biti losija gluma.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...