Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

evo nekih filmova koje sam pogledala u poslednje vreme (sada mi je neki period gledanja filmova, serije sam izgustirala pa malo pauziram i menjam vrstu paznje i ocekivanja od odgledanog :-)

 

villa amalia film zaka benoa sa izabel iper koja i ovde tumaci najludji tip zene koji se moze zamisliti :-) opet igra pijanistkinju, koja nakon majcine smrti i susreta sa ocem koji je bio muzicar i davno ostavio nju i majku, resava da dramaticno i neopozivo raskrsti sa savojim prethodnim zivotom i odlazi na putovanje bez cilja. Put ce je dovesti do napustene kucice u brdima prelepog ostrva u italiji...  iako nije neki izuzetan film, vizuelno je prelep, sniman u napulju, na iskiji, sa morem, suncem i bosonogom i mladolikom izabel koja je odlicna (kao i uvek)

 

Merci pour le chocolat - opet izabel i opet sabrolova potraga za zlom u ljudima. triler sa interesantnom pricom i odlicnom glumcima (igra i prelepa ana muglali).

 

dancing arabs - simpa izraelski film koji prati odrastanje malog i pametnog palestinca u jerusalimu. ''teroristicki''  koreni i okruzenje, odlazak u prestiznu izraelsku skolu, ljubav sa jevrejkom i prijateljstvo sa tesko obolelim jevrejinom (obozavalac jana kurtisa, pa imamo pored odlicne autorske filmske muzike i puno joy divisionse u filmu)  i njegovom majkom, na kraju ce rezultirati njegovim promenjenim formalnim identiteom i odlazak sa bliskog istoka u evropu. tuzan i nimalo optimistican kraj filma (koji ce stvarnost potvrditi jer je na zalost polozaj i zivot palestinaca u jerusalimu sada i gori nego kada je film sniman). reditelj je eran riklis, meni poznat po filmovima sirijska mlada i lemon tree, ali vidim da je jos dosta filmova radio, svakako cu ih pogledati.

 

aritmija - ruski film o mladom paru, lekarima, o njihovoj vezi, ljubavi, njihovom razlicitom pristupu svojim pozivima i zivotu, ali sa srecnim krajem :-) (hmhmh... nisam sigurna da je to dugorocno bas neka sreca za nasu glavnu junakinju, al' ajde) naravno, reditelj hlebnjikov je uz sve to i dokacio i rusko zdravstvo i ispao je to jedan sasvim solidan film. glumci aleksandar jacenko i irina gorbaceva odlicni, jedino je muzika mogla biti bolja, al' eto... dopao nam Валентин Стрыкало, šta sad ;-)

 

get out - film americkog komicara dzordana pila kojem je ovo prvi rezirani film, mesavina drame i horora sa vrlo angazovanom kritikom rasizma. kako ja nisam ljubitelj horora, i kako od detinjstva nisam pogledala dva filma iz tog zanra, kraj filma mi je bio smesno strasan, tj uopste se nisam ''primila'' na stra'ote :-) nemam pojma, sigurno je do mene, a sigurno im je namera bila da tako postavljenom pricom o rasizmu, daju sebi vise prostora za kritiku. sto po meni nije najsrecnije resenje. jer tako predstavljen rasizam je naravno hipertrofiran, pa ja nisam bila u stanju da  ih shvatim sasvim ozbiljno :-) 

 

a ukoliko imate preporuke za neki dobar nemacki, italijanski ili spanski film, rado cu poslusati savete :-) 

 

 

uzgred, i ja odgledala planine i kejt i elbu, nije los filmic, bas za ovo smrljavo vreme i dokolicu.

film Columbus, koji je neko ovde vec preporucio, najtoplije preporucujem svim arhitektama i ljubiteljima arhitekture :-)

Edited by nezvanova
Link to comment

da, gledala sam i neki litvanski, zove se Hladni tango, lepi glumci, glupo pomislila bice neka fina prica ali naravno ne, holokaust, progoni, silovanja, staljin, od zla ka gorem, taman kad se ponadah izaci ce na zelenu granu njega ubise, a nju šik u Sibir, dete im ostade siroce da ga cuva neki penzionisani udbaš ...zaobiđite u širokom luku

Link to comment
3 hours ago, nezvanova said:

 a ukoliko imate preporuke za neki dobar nemacki, italijanski ili spanski film, rado cu poslusati savete :-) 

 

 

film Columbus, koji je neko ovde vec preporucio, najtoplije preporucujem svim arhitektama i ljubiteljima arhitekture :-)

Columbus je zakintos preporučio na prethodnoj strani, dopao mi se trejler, pa sam odgledao i film - i sasvim je korektan.

 

 

Možda će ti odgovarati nemačko-špansko-italijanska koprodukcija?

 

 

 

Trejler obećava :)

 

image.gif

Link to comment

Ima sasvim solidnih italijanskih filmova.

 

Ali, smešno je da se nemačka kinematografija stavlja u istu rečenicu sa italijanskom kojoj nije ni do kolena. Iz nekog potpuno smešnog razloga, ovde ima ljudi koji kada pišeš češće o uspešnim francuskim, italijanskim, skandinavskim ili ruskim filmovima - počnu da ti pripisuju da voliš tipa francuske filmove.

 

Naprosto, na stranu idiotski konstrukti, zabole me iz koje je zemlje film ukoliko je kvalitetan. Praksa kaže da je, ako je evropski, to ipak uglavnom francuski, italijanski, skandinavski ili ruski film...

 

Praksa gledanja kaže i da se u Rumuniji mahom snima polufašističko smeće, pa neka su sto puta u EU, oni se još nisu oslobodili najgoreg mraka socijalizma...

 

 

 

Edited by Ajant23
Link to comment

"Policijska akademija" je od onih filmova koje kad god uhvatim negde, pa i da je 10 minuta do kraja, sedam i gledam, iako znam film napamet. Jednostavno je presmesan. Muvitmuvitmuvit

Ne znam za kasnije nastavke, mislim da treci, cetvrti? peti? nisam gledala

 

 

Link to comment

Loveless

 

Još jedan brutalan film Zvjaginceva. Kao i obično, prosta i svedena priča, ispričana crno belim rečnikom. Gledaocu je prepušteno da se snalazi u surovom realizmu nesretnih i duboko oštećenih likova čija emocionalna osakaćenost kao i obično uništava one najnevinije.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...