Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Ako će ti biti lakše, ni ja nisam našao vezu. 

No, Atomic Blonde ima par dobrih kadrova u tuči (ili ja to samo gotivim Šarliz kao pravog Pobješnjelog Maksu) i to je sve što valja u filmu.

A nije dovoljno.

Link to comment
23 hours ago, maheem said:

Ja sam ga započeo ali malo dete gledalo sa mnom pa sam ga morao prekinuti posle nekoliko krvavih scena sa kravama. Reakcija je bila ok - Tata je l oni prave meso? Oće sad s druge strane izaći meso?
Nisam oduševljen onim što sam do tada video. Daću mu šansu za par dana

Malo mu treba da se razvije, probajte kad ste sami :)

Link to comment

"La Tortue Rouge" (The Red Turtle)

redturtle_cannes_b.jpg

LaTortueRouge2.jpg

The-Red-Turtle-1.png

 

Ovo je prosto predivno. Od autora kratkog filma "Father and Daughter", gotovo jedinstvena animacija bez dijaloga, o istrajnosti, prirodnom ciklusu zivota i smrti i jos mnogo cemu. Eyegasm.

Link to comment

Pogledao sinoć Mother!

prvi deo filma me je prilično uznemirio, drugi deo sa potpunim ludilom je već slabije delovao na psihu. možda ceo taj krug predugo traje al dobar trip sve u svemu

Link to comment

Odigrao Alien Isolation a na tom talasu rešio da ponovim sve Tuđine.

Prvi deo apsolutni masterpis,jedan od najboljih filmova svih vremena. Preterali sa kiselinom umesto krvi koja nagriza pola broda , u svim delovima pravila je smetnju 

Nastavak dobar sa previše akcije za moj ukus, ugođaj su upropastili retardirani marinci,klasične karikature. Treći deo totalna budalaština,ko je pomislio da je dobra ideja da Ripli smeste u muškom sektaškom zatvoru:41_pensive: Film koji nema niti jedan kvaltet.  Uskrsnuće važi za najgoreg Aliena pa sam toga svestan gledao sa pola mozga. I mogu da kažem da je bio skroz okej. pravi guilty pleasure. Nekoliko odličnih scena , solidna akcija, da nije preglupog kraja kada se tuđinov izrod vakumira kroz rupicu na prozoru :4_joy: mada cela ta kreatura je bila promašaj.  El grande Prometej  film čiji je jedini kvalitet megagiga fotografija vizuelno nenadjebiv,ostalo preloše.Čak je i šarliz dron bila nikakva. Neume Rapas zalutala na set bolje da se pojavila kao Lizabet Salander , ono je bilo jadno. Još me je sramota da kada sam prvi put gledao film mislio da u njemu glumi Tom Hardi. :45_persevere:  Rapasova bila pogubljena kao Vinona u Uskrsnuću . 

Kovenant posle iskustva sa prometejem , odgledao sa malo nade,jedina želja je bila da je bar malo bolji. I da jeste. Ima par scena od kojih ti se stegne stomak,nekoliko dobrih akcionih scena ,Fasbender:778_heartbeat: . Jebiga izbor glumaca očaj,naročito glavnih protagonista, njihove odluke kriminalne,retardirane,uvredljive za nas gledatelje. Slaba priča sa puno rupa 

i kotradikcija . Nisam ni planirao da gledam al dobro ima i gorih stvari . Nastavak najavljen sa glumcima koji su preživeli ovaj pokolj , gde je pameti 

 

Dankirk i Mother!  stigli na blureju 

 

 

 

 

Link to comment

Meni je Finčerov film isto odličan, tačno sam osetio klaustrofobiju i strah. i ono trčanje aliena-psa po tunelima + ćelava Sigurni. Ne znam što vam je treći film toliko loš...

 

edit; i naravno kraj, onaj pad  u istopljeni metal sa porađanjem ejlijena. Vrhunske scena. I tu je trebalo da trilogija bude zatvorena

Edited by Filozof manijak
Link to comment

Meni je trojka najmanje simpaticna, upravo zbog te klaustrofobicne atmosfere; totalna beznadeznost situacije, odnosno osecaj bezizlaznosti, koji prosto isijava sa ekrana/platna, u odnosu na ostala 3 dela (novije jos nisam gledao, pa nemam sud).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...