Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

sinoć je na prvoj plus bilo "Notes on a Scandal". vrlodobar film koji preporučujem onima koji mogu da izvrte 72 sata unazad a i ostalima. odlično odigrano od džudi denč, kejt blanšet i bila najtija. dobar scenario po kome tenzija stalno raste. kraj, kao u trileru.

 

Gledao nekada slučajno na televiziji - dobar!

Link to comment

sinoć je na prvoj plus bilo "Notes on a Scandal". vrlodobar film koji preporučujem onima koji mogu da izvrte 72 sata unazad a i ostalima. odlično odigrano od džudi denč, kejt blanšet i bila najtija. dobar scenario po kome tenzija stalno raste. kraj, kao u trileru.

 

 a da, ovo je jako dobar film - nisam gledao sinoć ali dobro sam ga zapamtio. moja jedina zamerka je sam finiš/zatvaranje filma, lično sam uverenja da se preteralo sa ostavljanjem mogućnosti da se obrne još jedan krug.

blanšet, s oproštenjem, odigrala jako jebozovno. :blush:

Link to comment

meni je upravo to finale dobro. kao u trileru kada zlikovac ostaje nekažnjen/neotkriven pa te, baš kao mene sinoć, malo drmne jeza od tog, još jednog kruga.

 

nego, da li bi isti pogled, osećaj, bio da je u priči muški umesto ženskog pola? da li bi homoseksualnost bila naglašenija? ne u radji nego u viđenju prikazanog.

Link to comment

nego, da li bi isti pogled, osećaj, bio da je u priči muški umesto ženskog pola? da li bi homoseksualnost bila naglašenija? ne u radji nego u viđenju prikazanog.

 

izvini, ali ja ti to ne bi' gled'o.

msm, može pederastija ali ne u moja 4 zida. :sleep:

Link to comment

kad ste vec potegli pitanje homofobije...

 

Preporuka za sjajnu kolekciju britanskog realizma, reditelja iz senke: Basila Deardena, koju je izdao Kriterion. Njegovi filmovi su bili daleko ispred svog vremena, a bavili su se problemom rasizma, homofobijom i besmislenim Vladinim zakonima, na originalan i hrabar nacin...

 

Sapphire 1959

The League og Gentlemen 1960

Victim 1961

 

Moracu jos da istrazim njegovih dostupnih filmova, tu pre svega mislim na: All night long iz 1962 o jazz klubu sa prividnom tragedijom iz Otela, postavljajuci dramu u rane sezdesete a ranije sam pogledao i njegov segment iz briljantnog horora: Dead of Night iz 1945.

Link to comment

vi se sprdate a ja sam ozbiljno pitao kako bi se gledalo kada bi bil najhi spopadao, recimo, toma hardija na način kako je to radila denč sa blanšet. da li je moguće ili bi trajalo jedno pet minuta i završilo se nokautom uz "m'rš pedečino". ili kraj, gde bil seda pored nekog a la kianu rivs

Link to comment

vi se sprdate a ja sam ozbiljno pitao kako bi se gledalo kada bi bil najhi spopadao, recimo, toma hardija na način kako je to radila denč sa blanšet. da li je moguće ili bi trajalo jedno pet minuta i završilo se nokautom uz "m'rš pedečino". ili kraj, gde bil seda pored nekog a la kianu rivs

a jebemu, ja sad uopšte nisam siguran šta sam video u tom filmu: denč je sve radila sa izvesnim lezbo premisama!!?? mism, ja sam taj sentiment - ako ga je bilo - potpuno prespavao, meni je sve delovalo kao čista manifestacija patologije.
Link to comment

fakat da je pre blanšet, denč spopadala neku žensku do sudske zabrane i sam kraj impliciraju. i ona scena kada denč miluje ruku pa blanšet u jednom momentu ljutito povlači nazad. 

 

meni je to delovalo kao vrlo suptilno uvođenje lezbijstva. i to mi se dopalo, nije bilo, onako diektno. zbog toga sam i razmišlja kako bi bilo predstvljeno da je suprotni pol bio u pitanju.

 

sada, možda sam ja sve to umislio? no, i to je onda vrednost filma. da možeš svakako da ga tumačiš.

Link to comment

Djordje, ni ja se ne secam tog momenta da sam pomislila na, kako kazes, uvod u lezbijanstvo, vec da je u pitanju neki oblik ~emocijalne patologije. Sad, moram priznati da se ne mogu setiti svih detalja filma, nije mi se toliko zadrzao u glavi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...