Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Wind River (2017)

Jedan od xy ovakvih filmova. Sem jedne scene grupnog potezanja oruzja nema niceg u njemu.

Brawl in Cell Block 99 (2017)

Meni ovo na prvu delovalo jako dobro, sad vec posto je proslo malo vremena, skoro pa tipican zatvorski film.

Toivon tuolla puolen (2017)

Kaurismaki snima uvek isti film, sto meni u principu ne smeta. Interesatno i bez patetike je resio politicki kontekst migranstke krize, pa me interesuje kako je Haneke obradio datu temu, posto vidim da je i on podlegao politickom trenutku.

Logan Lucky (2017)

Fina komedijica, super zabava, los finis.

The Young Karl Marx (2017)

Biografski film, nista posebno. Za ljubitelje teorijskog bioskopa leve provinijencije.

Mudbound (2017)

Deer South politicki korektne sudbine. Slabas filmic.

The Glass Castle (2017)

Ovo je po istinitom dogadjaju.  Prepuno opstih mesta i prazne price.

American Made (2017)

Tom Kruz u dobroj formi.

Divni dani u Aranhuezu (2017)

Meni je ovaj film tako legao da ne mogu opsiem recima. Venders savrsen, zabole me za slabe ocene i kritike.

Majka (2017)

Prva polovina filma odlicno sljaka (mada mi je izrazito smetala vestacki stvorena tenzija kamerom iz ruke), u drugoj polovini sve se raspada u preteranoj pretencioznosti. Lorensova daje sve od sebe, ali nema ko da je prati.

Telma (2017)

Film za norveske darkere, srednjoskolce.

Dankirk (2017)

ODLICNO. Posle BR 2049 najbolji film ove godine, za sada.

 

 

Link to comment

Odgledao par SF-ova u poslednje vreme:

Radius nije loš ima finu dozu misterije i solidan twist na kraju.

2:22 nekako slab bem li ga odgledao sma ga do kraja ali mi nije nešto.

Infinity chamber mi nekako najbolji od sva tri i tera na razmišljanje dosta.

Link to comment

Preporuka za Columbus 2017
Odličan prvenac Kogonage, koji je poznat po sjajnim vizuelnim Vimeo esejima. 
Briljantna arhitektura je samo pozadina njegove priče o snovima i važnim odlukama u teškim trenucima.

Preporuka i za skoro pa zaboravljen Something for Everyone (1970)  crna komediju u stilu neke barokne bajke sa čudnim likovima i njihovim bizarnim pričama. Sve to vizuelno lepo upakovano. Odličn!o

Edited by zakintos
Link to comment

american made je onako, bezveze filmic za ubijanje vremena. tom kruz, sa izuzecima, glumi jednog te istog lika vec 20 godina. raspasce se od silnih plasticnih operacija. ako nemate pametnija posla pogledajte. nit je dovoljno komedija, nit je dovoljno parodija, nit je dovoljno triler a od svega je po malo i sve je to nekako blago i limunadasto. a ima i aviona.

 

brimstone htjeli su napraviti tezak, mracan i uznemirujuci film i napravili su tezak, mracan i uznemirujuci film. i sve je to ok, samo nije moj par opanaka. dva i po sata mraka, mene je atmosferom mnogo podsjetio na  The Great Silence

Link to comment
On 12/8/2017 at 2:58 PM, Jimmy Kowalski said:

Ima i nastavak Any which way you can..

 

odgledao, slabije dosta, u prvom  kombiacija non stop makljanje + koja glupa forica taman stvorilo odlicnu zajebanciju a ovde makljanje zamenili glupim foricama, i vise majmuna bilo od istvuda, al opet nekako bilo ok

Link to comment

Good Time (2017)

Ludilo na steroidima! Tempo ni jednog trenutka ne pada. Svaki kadar je klaustrofobičan

a krupni kadrovi prate disfunkcionalno ponašanje glavnog junaka, pojačavajući nelagodu.

Sve to prati elektronska muzika. Stvarno odlično režiran, ima tu svega ali lični pečat reditelja je impresivan.

Gluma Roberta Pattisona, odlična. Definitivno je pobegao od uloge vampira. Preporuka!

Link to comment
On 12/12/2017 at 10:20 PM, Duci Simonovic said:

Prekinuo majku vrlo brzo, ne znam sta je nit me zanima. 

Biblijska alegorija, Bog,Majka priroda,adam,eva,avelj,kain,potop,sodoma,gomara...

Jebeš film koji reditelj treba da objašnjava 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...