Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Jeste. Mene poslednji rasturio. :cry:
me too :(
Ja stvarno još nisam upoznao nikog kome se ovaj poslednji film nije svideo. Meni je tu stvarno sve izvrsno, počev od one platonovske rasprave o ljubavi (ono je stvarno gotov Platonov dijalog, samo što učestvuju i žene i što se pominje skajp :)), pa nadalje. Zapravo je meni to najbolji film prošle godine, Gravity be damned.A gagorderki sam ga preporučio jer joj se svideo Blue Valentine, koji je isto tako vrlo sveden film, zasnovan na razgovoru dvoje ljudi, muža i žene. S tim što je Blue Valentine zapravo mnogo sporiji i razvučeniji film. BM je mnogo dinamičniji i zanimljiviji (delom verovatno i zato što su mu junaci artikulisaniji) i ja ga zaista jesam gledao kao triler (a na trenutke i kao horor :)).
kapiram šta pričaš, al da se ponovim , izgleda da velikog udela ima vezanost za likove. kad pomislim da odgledam BM bez prethodnih, možda bih i ja pomislila ko su ovo dvoje pretencioznih što se prepucavaju. mada , možda i ne :unsure: pojma nemam. samo znam da ima ljudi kojima uopšte ne legnusad je već ovo za onaj BM topik
Link to comment

Vezano za BM, gledao sam ga pre par meseci I generalno mi se svideo, mada mi je njhov odnos malo na silu predstavljen, hteli su da to lici na prethodna dva dela ali to je prosto nemoguce jer situacija nije ista. U prva dva filma oni su ukupno u zivotu proveli zajedno 2 dana I otud ona bujica razgovora, onolko tema I razmisljanja, sve to šiklja iz njih I deluje prirodno. Onda to pokusaju da uglave I u treci deo, bukvalno copy/paste, I to nije bas to jer se par koji je (valjda) 9 godina svaki dan zajedno, ne ponasa bas tako. Toliko cavrljanja, kvazi-intelekualnih razgovora I ko sto rekoste pretencioznosti mi deluje neprirodno. Ta pretencioznost bi im bila I oprostena da se pojavila u prva dva dela kada se ipak nisu sustinki poznavali, ali posle 9 godina zajednickog zivota - ma daj. Sustina i poenta fima stoje, ali nisam siguran za samu izvedbu.I hvala svim dobrm ljudima koji su preporucili "La grande bellezza" http://www.imdb.com/title/tt2358891/, nesto najbolje sto sam gledao u poslednje vreme.

Link to comment

The World's EndThe_World%27s_End_poster.jpgJedna rec - uzas.Nit je zabavan, nit je zanimljiv, nit je interesantan, The World's End je jedan od najgorih filmova koji sam u zivotu gledao. Sjebah 4.99$ nizasta. Pu!

Link to comment

Pa, on mi je rekao da odjebem sa mojim drugarima sa indexa, dok je on srećan što je njegov Partizan na F4... Nisam reportovao, pa me posle Teacher banovao ni zbog čega (pardon, što sam rekao da kao grobar čekam Split i Cibonu u večitim derbijima)... I sada je ta tipčina lešinarska videla ponovo da sam popio, pa me provocira i vreba ban zato što bi želeo da napišem još tu i tamo jedno desetak sranja koje mi idu u prilog, ali bi i on želeo da budu ovde...

Edited by Ajant23
Link to comment
Ja stvarno još nisam upoznao nikog kome se ovaj poslednji film nije svideo. Meni je tu stvarno sve izvrsno, počev od one platonovske rasprave o ljubavi (ono je stvarno gotov Platonov dijalog, samo što učestvuju i žene i što se pominje skajp :)), pa nadalje. Zapravo je meni to najbolji film prošle godine, Gravity be damned.A gagorderki sam ga preporučio jer joj se svideo Blue Valentine, koji je isto tako vrlo sveden film, zasnovan na razgovoru dvoje ljudi, muža i žene. S tim što je Blue Valentine zapravo mnogo sporiji i razvučeniji film. BM je mnogo dinamičniji i zanimljiviji (delom verovatno i zato što su mu junaci artikulisaniji) i ja ga zaista jesam gledao kao triler (a na trenutke i kao horor :)).Eto, sad mi se opet gleda.
ja ne mogu da kažem ni da mi se nije svideo, prosto nisam izdržala do kraja da uopšte formiram mišljenje. toliko me je umorio taj isprazni, isfolirani predvidljivi razgovor, sve mi je bilo pretenciozno, kadar koji beskrajno traje i u kojem nema ničega osim koeljovskog dijaloga. nijednu žicu mi nije dodirnulo prvih 51 minut osim žice za smor. i ne vidim zašto se poredi sa blue valentine?
Link to comment
Ja stvarno još nisam upoznao nikog kome se ovaj poslednji film nije svideo. Meni je tu stvarno sve izvrsno, počev od one platonovske rasprave o ljubavi (ono je stvarno gotov Platonov dijalog, samo što učestvuju i žene i što se pominje skajp :)), pa nadalje. Zapravo je meni to najbolji film prošle godine, Gravity be damned.A gagorderki sam ga preporučio jer joj se svideo Blue Valentine, koji je isto tako vrlo sveden film, zasnovan na razgovoru dvoje ljudi, muža i žene. S tim što je Blue Valentine zapravo mnogo sporiji i razvučeniji film. BM je mnogo dinamičniji i zanimljiviji (delom verovatno i zato što su mu junaci artikulisaniji) i ja ga zaista jesam gledao kao triler (a na trenutke i kao horor :)).Eto, sad mi se opet gleda.
Stani, tebi se stvarno sviđa before * trilogija? Ne moraš to da gledaš jer te žena tera?
Link to comment
ja ne mogu da kažem ni da mi se nije svideo, prosto nisam izdržala do kraja da uopšte formiram mišljenje. toliko me je umorio taj isprazni, isfolirani predvidljivi razgovor, sve mi je bilo pretenciozno, kadar koji beskrajno traje i u kojem nema ničega osim koeljovskog dijaloga. nijednu žicu mi nije dodirnulo prvih 51 minut osim žice za smor. i ne vidim zašto se poredi sa blue valentine?
Kako zašto, pa valjda je očigledno: brak u krizi, njih dvoje, hotelska soba, itd. Ali je BM stvarno po svim parametrima bolji film. I kakvi koeljovski dijalozi, pobobu.
Stani, tebi se stvarno sviđa before * trilogija? Ne moraš to da gledaš jer te žena tera?
Teram ja nju :)
Link to comment
Ko hoće da nastavi razgovor na temu Blue Valentine vs Before Midnight, dobrodošao je na Before trilogytemi. Trolovi stop!
Ti si ili žena ili vanzemaljac. Čak ni gejevi ne mogu da gledaju to što ti gledaš, ali neka cveta hiljadu (10 hiljada milijardi) cvetova!
Link to comment

The IllusionistMV5BMTM1MjQyMDkzN15BMl5BanBnXkFtZTcwNzAyNTQzMQ@@._V1_SX640_SY720_.jpgFantastičnih 7.6 na IMDBu, previsoko imo. Pozitivne strane: zanimljiv film, kad se završio nakon 2 sata imala sam utisak da je trajao možda malo jače od sat vremena, lepi kostimi, lepa scenografija. Mane: vrlo neuverljivi likovi i dijalozi koji previše često trgnu iz filma.

Gledaj sa vedrije strane, živiš negde gde se ne plaća dinarima...
:lolol:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...