Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

E, a sad mi se usladilo, pa ću još par krugova!Ђастис фор ол: аутсајдер (поштени адвокат) у крими миљеу (кривично право)Сити хол: аутсајдер (градоначелник) у крими миљеу (корупција, мафијаши)Врелина: аутсајдер (полицајац посвећен свом послу) у крими миљеу (плачкаши банака)Гленгери Глен Рос: аутсајдер (добар продавац) у крими миљеу (међу криминално лошим продавцима)

Link to comment
zaboravili ste početak "panic in the needle park"
Ја нисам: аутсајдер (ситан преварант) у крими миљеу (дрога).
djavolov advokat?
Ђаво (ултимативни аутсајдер) у корумпираној адвокатској канцеларији (крими миље). Још једном да нагласим да је ово нормално и уобичајено у Холивуду, да сам љубитељ и тајп кастинга и Паћина и свих набројаних филмова. Само два филма у целој каријери искачу из овог обрасца а да ваљају: Ени гивн сандеј и Гленгери Глен Роуз, при чему и Стоун и Фоли (мада капирам да га је кастовао Мемет) итекако рачунају на то како доживљавамо Паћина.Едит: хе, Симе боље скапирао Гленгери :) Edited by Праслин
Link to comment
Kobni, moras sve da pokvaris, taman da predju na De Nira.
И на њега и на Џека Николсона и на Марлон Бранда, што да не?Гугловао сам мало и на Википедији пише да је отац метод актинга у ствари позоришни редитељ Станиславски који је после Киму милог покоља руске царске породице, Бог да им душу прости, нешто гудио по МХАТ (акроним за "совјетски престонички глумачки комбинат") па кренуо на турнеј у САД да покаже домете радничке културе. Током турнеје је дошло до онога до чега увек дође када пролетери пробају кока колу и један трудбеник под именом Ли Стразберг је што се каже дефектирао. Он је онда отворио тај неки студијо у коме је предавао метод Станиславског. Википедија додаје и да је то у ствари била буља јер је Станиславски свој метод даље развијао још дуги низ година а Ли је остао ускраћен за ноу хау из разлога хладног рата. Википедија закључује да су зато ови разни у ствари природно талентовани и занимљиви што им је у комбини са тајп кастингом отворило врата, а да су због непостојања тог фолирантског метод актинга у Великој Британији чак и статисти у просечним британским серијама бољи глумци од холивудских звезда попут Николаса Кејџа, Џонтра Волте, Ал Паћина, Роберта де Нира и Марлон Брутал Бранда.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...