Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Ima li ga u onom zalivu što ga gusari drže? :)
I Ima li prevod?
ja sam ga gledao u avionu (audio ruski / subtitles engl), vidim da se lako moze skinuti sa ruskih sajtova, ali ne vidim da ima sa prevodom, koji stvarno ne znam gde da se nadje. navikao sam na sinhronizaciju, pa ne koristim titlove za filmove na meni nepoznatim jezicima, vec skinem sinhronizaovnu verziju i tako gledam. pm ako treba pomoc za originalni torrent, za prevod mogu samo da sinhronizujem seansom preko skajpa :D, tako da se iskreno nadam da cete se snaci i bez mene :)
Link to comment
ja sam ga gledao u avionu (audio ruski / subtitles engl), vidim da se lako moze skinuti sa ruskih sajtova, ali ne vidim da ima sa prevodom, koji stvarno ne znam gde da se nadje. navikao sam na sinhronizaciju, pa ne koristim titlove za filmove na meni nepoznatim jezicima, vec skinem sinhronizaovnu verziju i tako gledam. pm ako treba pomoc za originalni torrent, za prevod mogu samo da sinhronizujem seansom preko skajpa :D, tako da se iskreno nadam da cete se snaci i bez mene :)
U međuvremenu ga skinuh, a prevod mi ne treba, hvala svejedno na pomoći. Ajante, i tebi hvala.
Link to comment

i ja baš odgledala Blue jasmine i ostadoh razočarana. osim kejt koja je odlična (i uvek bez greške odradi sve čega se prihvati), film kao celina me ostavio ladnom. do suta ću ga zaboraviti

Link to comment

Dugo se već kanim da napišem šta sam sve gledao preko praznika, pa ajde da probam. Dosta je tu filmova koji mi već dugo čuče na hardu pa sam rešio konačno da ih pogledam, za neke kapiram da su ih već svi gledali, ali ajde da napišem svejednoWinter's Bone - dobar, ko nije gledao stvarno treba da pogleda, naročito ako gotivi Jeniffer Lawrence. američki white trash i nji'ov težak život prikazan dovoljno ubedljivo.New York Beat Movie - Baskijat lično ide ulicama Njujorka u pokušaju da zaradi pare da ga ne bi izbacili s gajbe. Film je krajnje labilan po priči i glumi, čak je i pitanje da li ga uopšte možemo smatrati filmom. Međutim pojavljuje se mnogo znamenitih ličnosti Njujorka tog vremena, inside iz noćnog života, nastupi ranih Kid Creole and Coconuts, James White and the Blacks, itd. Zanimljivo kao dokument, pre svega.Big Fish - Sigurno najbolji Tim Burton, što se mene tiče, mada ja nešto i ne volim Tima Bartona preterano. :)Away We Go - Prilično njanjav film, mada kakav film može da bude o temi kao što je rođenje deteta. Da se bez nervoze pogleda i utvrdi vera u život i ljude. Werckmeister Harmoniak - verovatno sve suprotno od prethodnog filma. Bela Tarr u pravom elementu, katastrofizam, dolazak fašizma, pravi film za ova vremena, mada je snimljen još 2000-te, jasno je bilo Tarru odakle vetar duva. Nevervatno je kako Tarr uspeva da pronađe gotovo horor osećaj slikajući najobičnije mađarsko selo. Sušta alhemija.In the Mood for Love - Gledao sam ga prvi put dosta davno i nije me bog zna šta kupio, a sada sasvim drugačija slika - nekako me podsetio na detinjstvo, na mansardu kod Londona, gde smo živeli, svi ti cvetni dezeni haljina, kao da su nekada takve i bile haljine moje majke, davno beše, kroz maglu se sećam.My Blueberry Nights - dosta slabiji Wong Kar Wai, ali ima i on neku zanimljivu atmosferu.Танец Дели - ruski reditelj, dramski pisac i pre svega pesnik Ivan Viripajev je svoje najveće uspehe doživeo u pozorištu. U svoja prva dva filma je samo tražio filmski jezik kroz koji bi mogao da plasira svoju specifičnu poetiku i to prilično neuspešno. Ovo je njegov treći film koji donosi nešto novo - kao da je Viripajev odustao od filmskog jezika i Tanec Deli je neka vrsta snimljenog pozorišta. Rezultat je mnogo bolji, njegova poezija mnogo bolje radi i rezultat je vredan pažnje i otkriva u priličnoj meri njegov veliki talenat. Preporuka za one koji bi nešto malo drugačije.Enough Said - šarmantno, lagano, za popravljanje raspoloženja. Još mi je super što sam, gledajući po imdbu ko je Nicole Holofcener skapirao da mi se prilično dopadao njen prvi film Walking and Talking koji je još devedesetih prikazivan na našoj televiziji, i za koji sam zaboravio i da postoji.Monster - i ako je dobar film, ovo sam gledao ponovo samo zbog toga što sam nedavno na jućubu naišao na neke prilično šokantne snimke Aileen Wuornos pred pogubljenje, pa sam se ponovo zainteresovao za čitavu priču, koja je zaista tužna, tužna..... :(Blue Jasimne - odličan Woody, daleko najbolji u ovoj deceniji. Posle trilogije o gradovima izgledalo je da Woody praktično rekreativno snima filmove, bez mnogo pretenzija i sa prosečnim rezultatima. Ovo je sad pravi, veliki film s moodima, surovi mračni Woody, nalik onome iz Zločina i prekršaja.

Link to comment

Ako je neko planirao da ode u bioskop i gleda 47 ronina, bolje ćete potrošiti pare ako ih potrošite... Bilo kako...Ne mogu u detalje, ne želim ponovo da prolazim kroz iste.

Link to comment
Ako je neko planirao da ode u bioskop i gleda 47 ronina, bolje ćete potrošiti pare ako ih potrošite... Bilo kako...Ne mogu u detalje, ne želim ponovo da prolazim kroz iste.
Dal' moguce? A procitah negde da je 3h i da je bas dobro sto studiji nisi smorili i da je pun tradicionalnih samurajskih obicaja i motiva itd :dry:
Link to comment
Dal' moguce?A procitah negde da je 3h i da je bas dobro sto studiji nisi smorili i da je pun tradicionalnih samurajskih obicaja i motiva itd :dry:
Biće nebitan spoiler ili dva... Ništa suštinsko.Ne znam, nekome se možda i dopadne. Ima toliko patetičnih i glupih momenata da sam facepalm-ovao barem 5 puta u toku filma. Implementacija magije i sličnih elemenata takođe nije najbolje rešena. Neki delovi filma su totalna glupost kao kada su ronini upali u onu "zamku", pa bukvalno nemaš pojma šta se dešava, samo vidiš odjednom su nazad, nelogičnosti i budalaština mnogo više nego što se spremno tolerisati.Ima momenat kada kada se ti ronini, odbačeni samuraju zavetuju da će da osvete smrt svog Gospodara. Kianu poslednji daje zavet i kaže "This ends today". Znači, naglas sam se nasmejao, bilo me blam. Kič jbg, klasičan kič, scenario katastrofa.Edit: i jako bitno, svi samuraji pričaju na Američkom, što je meni barem totalna katastrofa i sprečava da se čovek uživi u ceo trip. Edited by Glas RazumaN
Link to comment
my wayover the top, preskup sigurno, uverljive scene ratovanja, suicida i drugih pogibija. međutim, linearan, prenategnuta priča, emocionalno me nijednom nije pomerio, kao da je svet jedno dvorište u kojem se dvojica stalno sreću i sudaraju, s tim što ni taj njihov odnos nije lepo razvijen - a trebalo bi da bude centralna tema filma. mnogo se htelo s porukom, ali poruka je mir u svetu, praznjikava, moglo se to mnooogo bolje reći a za manje para. i epski, mislim da se takvi filmovi s razlogom više ne prave ili jako retko prave, a kad se prave onda su bajka, a ne - nekako, dobrica ćosić među filmovima. i nesrećan mu je naslov, mora se reći.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...