Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

osim što je u stvarno životu beo? ne znam čime te je kupio. limunada, plitko, podilazeće...
Pa, napisao sam ti: oteo je barem jednog Cezara najvećem sranju od filma:The Artist, koje je dobilo Oskara za najbolji film u istoriji dodele Oskara za najbolji film... Barem se francuska kinematografija, putem jednog Cezara manje, makar malo ogradila što je nagradi Oskara uvalila najveće smeće od pobednika u istoriji te nagrade, i tome joj je pomagao ovaj fin filmić...A ovo: beo, ovakav, onakav, očigledno često nije bitan detalj kada se ekranizuje po stvarnom događaju...
Link to comment
Pa, napisao sam ti: oteo je barem jednog Cezara najvećem sranju od filma:The Artist, koje je dobilo Oskara za najbolji film u istoriji dodele Oskara za najbolji film... Barem se francuska kinematografija, putem jednog Cezara manje, makar malo ogradila što je nagradi Oskara uvalila najveće smeće od pobednika u istoriji te nagrade, i tome joj je pomagao ovaj fin filmić...A ovo: beo, ovakav, onakav, očigledno često nije bitan detalj kada se ekranizuje po stvarnom događaju...
mislio sam na to da je onda cela drisova strana priče ničim izazvano nadograđenja tim emigrantskim soc-kult kontekstom
Ljudskost, možda?
moj problem sa time je što znam da film cilja na to, ali to radi jako naivno, predvidljivo, nerelano, burleskno.. trud oko scenarija da to izgleda kao stvaran život i emocije je oko nule. izbor muzike mi dobro korespondira sa kvalitetom. na padobranima ide nina simone i još par prevelikih zicera se sećam da sam pohvatao Edited by Ravanelli
Link to comment
mislio sam na to da je onda cela drisova strana priče ničim izazvano nadograđenja tim emigrantskim soc-kult kontekstom
O čemu li ti pričaš? Raspitaj se o predlošku...Uzeo je makar jednog Cezara najvećem sranju u istoriji dodele Oskara: The Artistu, šta ćeš više...Kvalitetniji je od The Artista, mnogo!
Link to comment
O čemu li ti pričaš? Raspitaj se o predlošku...Uzeo je makar jednog Cezara najvećem sranju u istoriji dodele Oskara: The Artistu, šta ćeš više...Kvalitetniji je od The Artista, mnogo!
drugačije sam skapirao da je bilo u rl. my badodličan argument za kvalitet. odsad ću samo tako da ih kapiram! pfft.gif
Link to comment
Na prvu loptu:DirtyMCL ti je jedan od klasika, ako si pitao baš za TLB-ov aspekt automobilskih jurnjava...Niko nije pomenuo zato što se podrazumeva, tu je naravno Smokey and the Bandit (1977) (samo prvi deo) sa sjajnim Jackie Gleason kao šerifom Bufordom T. Justiceom of Portague County...Onda, čuveni, prilično gledani trash Paula Bartela: Death Race 2000 (1975)...Naravno, tu je jedan od klasika osamdesetih: Black Moon Rising (1986), ali i to su valjda svi gledali...Ova četiri isto:Nisam gledao sve Mocine ali, recimo, Siegelov Charley Varick slabo ima trke - mada je za pod obavezno iz američkih sedamdesetih... Nije sjajan film, ali mogao bi ti se dopasti, ako ga već nisi gledao...Od novijih, tu je Highwaymen (2004), pritom i skrajnut i prilično loše ocenjen na IMDB i svakako kvalitetniji od toga, kao i Miliusov prelazak na TV: Motorcycle Gang (1994)... Tu je delimično i Jonathan Mostow, Breakdown (1997), ali morao bi se formirati onda topic, pa lagano...Naravno, film koji je stvarno najbliži TLB-u je Cockfighter (1974), ali je bez moto-trka :D
Ajante hvala mnogo.Mocine filmove koje nisam gledao sam već "kupio" i odradio sinhronizaciju, sada ću da se pozabavim tvojim favoritima :)
Link to comment
mislio sam na to da je onda cela drisova strana priče ničim izazvano nadograđenja tim emigrantskim soc-kult kontekstommoj problem sa time je što znam da film cilja na to, ali to radi jako naivno, predvidljivo, nerelano, burleskno.. trud oko scenarija da to izgleda kao stvaran život i emocije je oko nule. izbor muzike mi dobro korespondira sa kvalitetom. na padobranima ide nina simone i još par prevelikih zicera se sećam da sam pohvatao
Emocija 0 = nature born cinik.
nesto sam u sf faziPandorum (2009)sf/horor psiho trilerza mene odlicanposle budjenja iz hibernacije dvojica clanova posade nailaze na haos...malcice me podseca naEvent Horizon (1997)
To je neuspeli abortus Event-a.
Link to comment
Na prvu loptu:DirtyMCL ti je jedan od klasika, ako si pitao baš za TLB-ov aspekt automobilskih jurnjava...
Dirty Mary Crazy Larry (1974)tokom gledanja sam skapirao da sam i njega gledao kao klinac...i da mi je bilo mnogo žao što su poginuli. delikvent od malena :wicked: Edited by BlackGeorge
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...