Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Morao bi to pojasniti...Misliš za ljubitelje Džordža Lukasa (THX 1138) ili Nikolasa V... Refna (Drive) ?
Ne mora se ništa!Ja sam posle jako dugo vremena pogledao Shining, a posle toga i onaj dokumentarac (zaspao na pola) u kojem iznose razne teorije o Shiningu. U tom dokumentarcu ima preterivanja, kao npr da u oblacima u uvodnoj sceni vidimo Stenlijev lik.
Link to comment
THE ORANGESне знам да ли је неко поредио овде овај филм са Америцан Беауту, ово не може ни да му приђе ни по једном критеријуму.колико је само више лепоте у Лепоти, да о узбуђењу не говорим.Спејси је АБ узвисио у есеј о лепоти док је овде Хаус једва просечан.
Pa, Hugh Laurie se pripremao za drHouse tako što je davao injekcije pomorandžama...
Link to comment
Pa, Hugh Laurie se pripremao za drHouse tako što je davao injekcije pomorandžama...
штета је што није снимљен филм са Хаусом и Кади.
Link to comment

ni europa report nije bolje prosao.just the wind ciganjski, hvala gore na preporuci.na kraju les neiges du kilimandjaro, 2011. simpaticna porodicna drama iz marseja kojoj manjka srecnija gluma i prakticno postojanje emigranata.

Link to comment
Morao bi to pojasniti...Misliš za ljubitelje Džordža Lukasa (THX 1138) ili Nikolasa V... Refna (Drive) ?
Što moram baš da biram između ove dvojice, jedan isključuje drugog?Napomenuo sam ovo jer se često da pročitati kako je sporost mana nekog filma, skoro koliko i pretencioznost.Što se tiče American beauty, mislio sam da je The ice storm taj sa kojim je nedavno poređen.
Link to comment
Csak a szél ("Само ветар" 2012)Овај филм је инспирисан стварним масакром рома у Мађарској 2009. године.Редитељ се одлучио на попуно натуралистичке проседе,са снимањем камером из руке на аутентичним локацијама.Филм је очигледно сниман са малим буџетом, уз одличну глуму натуршчика.Дефинитивно један од најбољих филмова који су снимљени прошле године. Barbara (2012)Barbara.jpgЈош један филм Кристијана Пецолда са Нином Хос у главној улози.Прича је опет пребачена у провинцију, а Нина овог пута тумачи улогу докторице у Источној Немачкој која је по казни пребачена из главног града у мало месташце.Филм приказује сукоб тадашњег тоталитарног режима и једне карактерене и изразито индивидуалне особе.Држећи се класичних наративних принципа и и поступка излагања ово јесте конвенционални филм,но без обзира на то ипак дао бих му позитивну оцену.
Gde si gledao ove Madžare?Sent from my iPad using Tapatalk HD
Link to comment
Što moram baš da biram između ove dvojice, jedan isključuje drugog?Napomenuo sam ovo jer se često da pročitati kako je sporost mana nekog filma, skoro koliko i pretencioznost.
Ma, naravno da nije stvar moranja, već malog preispitivanja šta se često da pročitati... Upravo, nije stvar moranja ni voleti spor film samo zato što je spor...Sporost filma je prilično diskutabilna stvar. A, eto, Lucas je upravo simbol isto tako drugih često ponavljanih stvari, koje se kose sa samim sobom u ovom kontekstu...Što bi rekao Avdić na Areni: To što ekipa pravi puno ličnih grešaka nije pokazatelj da igra dobru odbranu, već samo da pravi puno ličnih grešaka...To što je film spor samo pokazuje da ti je film spor, slabo je to ozbiljan pokazatelj ili pitanje ukusa...
Link to comment
Ma, naravno da nije stvar moranja, već malog preispitivanja šta se često da pročitati... Upravo, nije stvar moranja ni voleti spor film samo zato što je spor...Sporost filma je prilično diskutabilna stvar. A, eto, Lucas je upravo simbol isto tako drugih često ponavljanih stvari, koje se kose sa samim sobom u ovom kontekstu...Što bi rekao Avdić na Areni: To što ekipa pravi puno ličnih grešaka nije pokazatelj da igra dobru odbranu, već samo da pravi puno ličnih grešaka...To što je film spor samo pokazuje da ti je film spor, slabo je to ozbiljan pokazatelj ili pitanje ukusa...
Ja se zapravo slažem sa ovim, samo sam htio da poštedim muka neke koji to gledaju malo drugačije. Evo, Boardwalk empire nisam mogao da gledam, a sporiji je od svega što sam gledao u poslednje vrijeme.
Link to comment

Taj bwe je menio bio zesca smaracina i glupost (koliko nepotrebne la pazine guzice sam se samo nagledao), tako da se slazem sa obojicom. Sporost nista ne znaci kvalitetuGledao novog supermena i alenov promo spot za rim. Isusemarijo na sta sam slupao oko 2 sata (kasnije sam premotavao)

Edited by Ravanelli
Link to comment
jel gledao neko before midnight i kakvi su utisci?ja trenutno nesto osjecam svjetsku bol i nemam kriterijume pa sam odlucila da prihvatim vecinsko misljenje.
gledali mi neko vece. devojka mi ispizidla, pa sam spavao u sestrinoj sobi. hahahah lol. sutradan mi rekla da joj je film ipak bio dobar, bolji od drugog, i da u stvari ne zna zasto se iznervirala, mora da sam je ja iznerviro a ne film, jer sve sto je nervira vec se desilo u prvom delu (uzasni snobovi koji ne mogu da uzivaju u neposrednoj mladosti, nego prvo moraju od susreta da prave uspomenu a od strasti turizam, mladi ljudi a vojari (voajeri iz buducnosti!)), ova 2 druga dela su samo istorija bolesti. meni su pak svi ti filmovi super, jer ne opterecuju jezikom, nema montaza, naracija, likova, lokacija i kadrova pa ne moras da razmisljas pa sve odgledas iz cuga, retko koji film mogu da odgledam odjednom ko neki iz before trilogije.inace, posto vidim da se opet povela rasprava o upotrebi reci pretenciozno, moram da ponovim da se osecam dobro u drustvu ljudi koji tu rec ne upotrebljavaju ili upotrebljavaju je u pozitivnom kontekstu. ako pogledate ko su oni sto koriste rec pretenciozno kao negativnu (u smislu da je delo artificijalno, ili da gadja na duboke libidalne i ideoloske struje, ili da izneverava formu/naviku, svejedno): sve zanrovci, lenjivci, razni esencijalisti i ostali konzervativci. ljudi bez stila.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...