Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

4 hours ago, Duhovnost, ljubav i med said:

Почео да гледам "the banshees of inisherin", у првим секундама иде нека песма која ми звучи познато, па прекидох филм, и уз помоћ Гоогла сазнадох да је у питању нека бугарска народна песма. Онда ми паде на памет: зашто никад нисам гуглао на тему тога што у филмовима о Ирској често нема дрвећа, само морске обале, ливаде и реке, где им је нестало дрвеће? :) Да ли уопште треба да гледам тај филм када ми нешто стално скреће пажњу са гледања, једва да сам минут одмакао од почетка... :fantom: можда ми нешто поручује да не гледам тај филм...

kad smo kod bugara, pre neki dan sam gledao animu, voznja kolima i ide neka super mjuza. devojka suvozac pita,  kakva je to muzika? vozac odgovara da je to madjarska farmerska muzika, a on je slusa jer je farmer.

Link to comment
2 hours ago, maheem said:

kad smo kod bugara

U onom bugarsko-njemackom filmu Western, jaka scena kad gradjevinac Svabo naposletku ulazi pod sator, bugarsko seosko veselje, muzika onaj najgori tres i pocinje da igra. Zapravo sam kraj filma.

  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, Lancia said:

Mrsav ovaj vodeni Avatar, sledeci ce valjda biti u nekom snegu, pa u pustinji...

 

Fire mislim, neki dark evil stuff sa vulkanima ili tako nešto, mada ne pratim, verovatno neću ni gledati, smara sve to

Link to comment

odgledao, tokom boravka u varoši, na SBB pikboks klubu dva filma iz švedskog serijala krimi filmova  a la agata kristi. ima ih 6 - 7, dva su pametnom dosta.

1.

2.

Link to comment

sinoć na hbo max pustio American Underdog. očekivao film koji više u fazonu Hallmark/Diva i tako tih produkcija, ali ovo može i da se pogleda. ima i par poznatih glumaca, glavna ženska uloga je Anna Paquin, igra i Dennis Quaid. Martza glumi Godfather iz Generation Kill, za njega me čudi da nije napravio bolju karijeru.

Za igrače su morali koristiti neke body dubles. :D Nekoliko puta su ubacili kadrove iz stvarnih utakmica, pa onda ide tranzicija na filmsku utakmicu, to onda izgleda baš loše. U sceni kad ona ulazi u svlačionicu i mimoilazi se sa Timmermanom koji je tek malo veći od nje. :wub:

Suština filma je priča koja je toliko neverovatna da bi ovaj film glat mogao biti kandidat za najbljutaviji film u istoriji, ali pošto je sve snimljeno na osnovu istinitih događaja, onda to filmu daje tu nekuTM skroz drugu dimenziju.

6.74/10

Link to comment
On 15. 3. 2023. at 22:31, April said:

Minijatura.

Već sam se pripremio da me ppp filmska sekcija naduva kurcem, kad pojavljuje se Mos da napiše sve što sam hteo.

Jako inspirativan film za sve nas sa ćerkama u pubertetu dok pokušavamo da ne ispadnemo iz njihovih života.

Oskari tu stvarno nisu bitni.

 

On 13. 3. 2023. at 10:42, Mos said:

Znam da sam na PPPu u teškoj manjini ali meni je EEAaO super film, jedan od omiljenih prošle godine. Iz nekog razloga obožavam filmove u kojima sredovečne žene kick ass (3 bilborda je još jedan primer). That said, ovo nije film za Oskara već primer kako da napraviš kvalitetan superhero story od običnih ljudi i vežeš ga u zaključak o porodičnoj snazi i ljubavi (u vremenu kad su superhero filmovi postali skup skečeva na ekranu čije se priče ne sećaš posle dve nedelje od gledanja). Oskar je ipak za malo ozbiljnije i dublje filmove, tako da su promašili skroz i pored moje zadovoljštine. 

 

Meni najstvarnije nije jasan hejt prema filmu na forumu, mada vidim da ga je tu malo ko zapravo i pogledao vec famozno odustao posle 10_20_30 minuta. Nemam sta da dodam na Mosa i Aprila, slazem se, samo bih dodala - zasto i ne bi uzeo Oskara? Nije da pratim mnogo nagradu, ali zasto mora samo film u rangu Tarskovskog (kao nesto duboko i poeticno) da ga uzme? Meni je ovde super sto je jedan na neki nacin zanrovski film uzeo nagradu tog ranga.

Umrli smo od smeha sinoc na nekim scenama, ali bili smo bukvlano jedini u sali koji su se smejali. Nista mi nije jasno.

 

4d0acdf85c64715b2be2887e02748223e213240c

 

:rolf: Btw, cim sam ugledala nagradu kod IRS sluzbenice na stolu, pitala sam se cemu ce sluziti to kasnije.

  • +1 3
Link to comment

Meni lično prilično dobar primer kako počinje da propada najbolji period američkog filma. Film koji ima čitav niz osobenosti koje pokazuju kojim će putem, prilično na lošije, krenuti kinematografija...

 

edit: u ovom veku su te loše strane baš došle do izražaja: lakša dramaturška rešenja, simptomatičan tretman skandinavskog književnog predloška, radnja koja ide u žanrovske banalizacije, odvajanja komentara i tematizacija od unutrašnjeg sklopa drame, mnogo toga...

 

Edited by Ajant23
Link to comment
Just now, MocaVukotic said:

Glass-Onion.png

 

Onaj prvi je bio ok i trebalo je da ostane na tome. Nema ovde mesa za fransizu, zali boze ulupanih para... 

bilo par dobrih haljina

Link to comment
Glass-Onion.png
 
Onaj prvi je bio ok i trebalo je da ostane na tome. Nema ovde mesa za fransizu, zali boze ulupanih para... 

Kakva ti je scenografija?[emoji12]



....shiit has hit the fan.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...