Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

aftersun je toliko lijep i dirljiv da mi se ni ne obrazlaze zasto to mislim. 

 

decision to leave takodje lijep ali dozlaboga dosadan u svojoj jednoteistosti sa bilo kojim noarom bilo kada i gdje

Edited by morgana
  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, morgana said:

babylon je realno everything everywhere all at once :D

ali zabavan je za gledanje i to je ok, uz sve mane. kritika ga je potcijenila.

 

Osim početka, i kraja, slažem se skroz :D

  • +1 1
Link to comment

meni je recimo zurka too much.

 

sve u svemu ok mi je zabava. radnja je jednostavna, stil pompezan i cesto prazan i samodovoljan, gluma odlicna. pretpostavljam da je katastrofalne kritike dobio zbog percipirane nesrazmjere izmedju namjere i ishoda -ali uopste ne mislim da je imao narocite pretenzije - i zbog odredjene esnafske pristrasnosti u misljenju koja na strucnu, ovdje istorijsku i teorijsku, netacnost reaguje prestrogo. ali film (ili umjetnost) nema obavezu da bude tacan, a vala ni da poduci tj to mu nisu nuzni kvalitativni uslovi, bio u drugom smislu dobar ili ne.

doduse ja sam iz skole misljenja da umjetnost nema bas nikakvu obavezu pa me i principijelno bas briga. 

ne mislim da je film za 10 ali vala nije ni tek za 5.

Edited by morgana
  • +1 2
Link to comment

Meni je žurka takođe bila too much.

 

Ali set mi je bio zabavan, sve me to setilo na Moving Pictures od Pratchett-a.

Cela narko/dugovi/jurnjava i sve takođe too much. Da se on SPOJLERI ubio a ona samo odlutala u noć, to bi bilo to, fade out i scene iz starih filmova sa krindž preglumljavanjem i užasnim glasom i kraj, prekid trake.

To bi bilo bolje i vremenski i za moj osećaj. Ovako, zabavan, ali ne bih ga gledao dva puta.

 

Link to comment

ni ja ga ne bih gledala dva puta, a to vazi za maltene sve sto sam pohvatala iz proslogodisnje produkcije. osim za aftersun koji je odlican ali ga ne bih gledala ponovo jer mi je emocionalno prezahtjevan.

  • +1 1
Link to comment
On 15.3.2023. at 1:22, Lancia said:

To Leslie - dobro odradjen true story, Andrea Riseborough oduvala ulogu, sad vidim da je bila i nominovana za Oskara, tja.

des-to-leslie-movie-06-ht-jt-230124-1674

Dooobar, Andrea pokidala. Kažem kompanjonu u gledanju: jbte ovo je kidanje a ne, recimo, Cate u Taru, a sad vidim da je ispala farsa baš zbog tog poređenja.

  • +1 1
Link to comment

Почео да гледам "the banshees of inisherin", у првим секундама иде нека песма која ми звучи познато, па прекидох филм, и уз помоћ Гоогла сазнадох да је у питању нека бугарска народна песма. Онда ми паде на памет: зашто никад нисам гуглао на тему тога што у филмовима о Ирској често нема дрвећа, само морске обале, ливаде и реке, где им је нестало дрвеће? :) Да ли уопште треба да гледам тај филм када ми нешто стално скреће пажњу са гледања, једва да сам минут одмакао од почетка... :fantom: можда ми нешто поручује да не гледам тај филм...

Edited by Duhovnost, ljubav i med
Link to comment

...Заправо, филм је одличан. Говори о битној разлици између другарства и пријатељства. И колико другарство на дуги рок изазива мучење, стагнацију, пропадање и назадовање. Кроз бизарне филмске слике је све то приказано, али вероватно да другачије не може, да би била симболички приказана та дубока истина о људима, који се друже, немају духовних блискости, не пуштају друге, нове људе унутра, а не излазе из свог уназађујућег и ужасавајућег круга другара, морало је то кроз неку бизарност да се прикаже. 

Edited by Duhovnost, ljubav i med
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...