Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

dfim_poster_a4_300dpi.jpg

 

 

681069dd7ad1.jpg
 

a98cb0007d2c.jpg


Gledali smo sinoc novi film Čan-Vuk Parka ovde preveden kao "Žena u magli" - jako fina i elegantna neo-noir poslastica. Preplitanje igre mačke i miša i pomalo uvrnute ljubane priče od preko dva sata se uopšte ne oseti, a sve tako privlacno izgleda zbog pazljivo skrojenih kadrova da bih mogla glat da ga gledam ponovo. Jedino je detalj oko nesanice glavnog komisara i na kraju apnee glup (ne znam da li je do neznanja materije ili namerni prikaz neshvatanja problema. Ne zelim da tupim posto nesanica ima bitnu ulogu u filmu ali ne u tom kontekstu gde je apnea, nego imam jednog u kuci sa apneom pa znamo materiju i kako je sve ostalo maltene savrseno, ovo mi je bio mali wtf)

  • +1 5
Link to comment

Cerka gleda film, Outside the wire, ja malo zraknem.. Pomahnitali Rus ubija Ukrajince, otima im teritorije, a ako se docepa nuklearki unistice Pariz i NYC. Ukrajinci prebijaju ranjene Ruse u pravednom cinu, a Ameri specijalci su mirotvorci. Idem da se umijem.

  • Haha 2
Link to comment
On 15.10.2022. at 14:52, mustang said:

Uh, kod mene je poveca lista. Neki zbog hiper produkcije (liam neesam, neki zbog politike (apatow's), neki zbog glume-isforsian metod na primer (daniel del-lewis), neki samo zato sto imam bad vibe dok ih gledam

 

 

to sto ti zoves isforsiran metod je dokazan psiholoski poremecaj; a to styo nekog ne volis zbog politike je nabolja preporuka za istog

Link to comment
On 18.10.2022. at 12:41, Pokojni Ruxin said:

mustange a koja je fora sa vama američkim desničarima i top gunom, možeš li nam odgonetnuti?

 

odgledao sam, svideo mi, ništa nisam skapirao kakve veze ima sa politikama...ni woke, ni newoke. jel samo zato što ste zaglavljeni u osamdesetim? :fantom:

Sve sto ima veze sa voskom sluzi za masturbiranje dok se deres 'merika 'merika..... To za ove trailer trash i hilbilije. A za ove sa Stokhoslkim sindoromom u pitanju je daddy's issue

Link to comment

Как меня зовут (2014)

 

Dve devojke dolaze iz Moskve pred vrata kršne kuće u nekakvoj južnoj zabiti. Stidljiva nije u stanju da prvi put vidi svoga oca koji tu živi, pa njena otresita prijateljica preuzme njenu ulogu. Zamene se. Sa one strane kršnog dvorišta krije se obala mora, dole na Krimu.

 

Obe su odrastale bez svojih očeva, plodovi letnje ljubavi, u tom letu se oslobađaju. Ime, reči, predstave o životu, sve te čvrste šine društva nisu ništa jače od tela osuđenog da polako stari zato što, čak, i metal na sve strane nagriza sol mora.

 

Snažni talasi drobe kamen, na pesku i dalje živi ljubav, prosta i u kontinuitetu života koji se naprosto oslobodi.

 

Svakako je za preporuku ovaj film prilično živih dijaloga, dopadljivih likova, na oko prijemčljiv i pitko pripovedan.

  • +1 3
Link to comment

Očito je u mom tekstu da ne zvuči ni malo kao to što nebulozno guraš pod moj post i stvarno mi je muka forsiranja takvih replika poput te tvoje. Mislim uopšteno, obzirom da to mnogi rade na forumu.

 

Besmisleno i na silu namećeš priču o vojsci sa kojom je jasno da nikakve veze nema ni moj post kao ni film, prođi me se...

Link to comment

Žao mi je što ti se ne sviđaju ovakvi komentari, s obzirom da ni tebi nisu bili strani.

 

Ako bi da određuješ ko će šta da piše - prijavi se za moderatora. Ionako je deficitarna situacija sa njima.

 

Doduše, već si uradio dosta za ovaj podforum - rastjerao si sa njega veliki broj onih koji su pisali nešto smisleno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...