Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Nisi jedina, samo ja nisam imao hrabrost da to napisem..

 

Zezam se, sinoc sam bas pogledao i sve vreme mi utisak koliko je banalno. Pao mi napamet Graham Chapman kao Colonel sto prekida skeceve Montija Pajtona jer su too silly, e tako sam ja zamisljao da prekidam projekciju filma "stop this, it;s  too banal" :D

 

Nekako mi je bas bedak ako je ovo nesto najbolje sto moderna satira ima da ponudi..

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Patty Lee said:

Triangle of Sadness (2022)

Meni je ovo zapanjujuće banalno i dosadno. Sve scene su razvučene, nije mi ni duhovito.

Na sve strane samo pljušte hvalospevi, “film godine”, “fenomenalna socijalna satira”, juče vidim ima i tri nominacije za Oskara: film, reditelj, originalni scenario… scenario?!?!?!

Animated GIF


Da se ne uvredi niko kome je film super ali meni je ovo ko da su pravili oni likovi iz South Parka, stanovnici San Franciska što se dopinguju mirisom sopstvenih prdeža.

 

Ja nesto mislim da je film namerno banalan u nekim momentima i da je to efektno, ali ovako na brzinu ne mogu bolje da artikulišem.

 

  • +1 1
Link to comment

nije film vec serija. 

 

 

odlicno, posebno ako je neko gledao uradak iz 94. steta sto je von trier zaradio parkinsona :( rekao je da je hteo da zavrsi riget pre no sto izlapi

 

 

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
7 minutes ago, ToniAdams said:

odliöan beštije, težak, depresivan budući da je čak i previše realan

Inspirisan je istinitim dogadjajima. Mene je puklo na samom početku jer veoma sličnu priču je preživeo očuh, a i mi sa njim, u bosanskoj zabiti, u drugoj polovini osamdesetih. Srećom nije dugo trajalo jer smo se preselili čim smo skontali da može doći do žešćeg sranja. Da, prilično je realna i svakodnevna tema filma.

Inače, ćera u filmu je simpa i pokidala je svoju malu ulogu.

Edited by maheem
Link to comment

brt pa meni su komsije otrovali 3 psa i ubili od batina 2 macke jer se ne uklapamo, i to ne u bosanskoj selendri vec u gradskoj zoni beograda.

 

da, i mene zamalo umlatili kad mi se komsa zakuco u vrata na raskrsnici a ja nisam hteo da se sklonim posle toga nego cekao muriju.

 

ljudi su generalno stoka a svi lokalci su isti.

Edited by ToniAdams
  • Tužno 3
Link to comment

The Pale Blue Eyes

 

Dosta ispljuvan, u suštini bolji nego što se priča, ali opet, ništa posebno. Nekako protraćen Bale u prosečnosti cele priče, a glavnu notu filmu daje sjajni Harry Melling. Pitanje je vremena kada će ubosti ulogu koja će ga zabiti u sam vrh Holivuda što mu iskreno želim.

Link to comment

Triangle of sadness, šta znam.. bio mi zabavan u toj banalnosti. Highlight, scene influensera/manekena sa muvom, ima ih u skoro svakoj.. i ono valjanje u povraćotini dok se amer i rus urnišu mi bilo zabavno ali ne zbog banalštine već upravo toilet humora. I know :laugh:

 

Spoiler

Problem je upravo ta scena koja je brejkovala ceo film i odstranila glavne likove (manekene) tj. glavni storyline o rodnim ulogama. Sve posle toga, matrijarhat, promena uloga mi bilo jurenje priče pa i ono trčanje(bežanje) njega na kraju kao trophy muž/jelen mi bilo zbrzano i nepismeno.

Simpa je film

 

 

 

Link to comment

бели шум, 2022.

 

kao i obicno, izbegavajte trejler.

 

murray, na temu tibetanskog budizma: 

The supermarket is a waiting space. It recharges us spiritually.

It's a gateway. Look how bright, look how full of psychic data, waves and radiation!

All the letters and numbers are here, all the colors of the spectrum,

all the voices and sounds, all the code words and ceremonial phrases.

We just have to know how to decipher it.

 

 

 

 

Link to comment

Puss in Boots 2

 

 

Šarena, vesela zabava za klince i odrasle :) Dva su bonusa koja su me dodatno kupila, radnja za koju je od početka jasno da se neće završiti bajkolikim veseljem jer je previše sukoba između simpatičnih likova da bi svi bili beskrajno srećni. I harizmatični negativac koji nije zao od glave do pete ali je pojava koja uteruje ozbiljan strah najmlađoj publici :) Sad sam u potrazi za nečim sličnim.

 

Link to comment
On 26.1.2023. at 17:57, FPLS said:

Banshees i belgijski Close su mi daleko najbolji od svega sto je nominovano za najfilm, ukljucujuci i neamericke. 

Close je fenomenalan. Fantastična režija, sjajna saradnja režisera sa klincima. 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...