Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

24 minutes ago, maheem said:

Šta se desilo sa Julia Louis Dreyfus?! Kakva spodoba :huh:

 

Izgleda da je radila neke korekcije neposredno pred snimanje, pa se nisu “slegle”. Posle sam uzela da čitam recenzije na imdb i na par mesta vidim da ljudi neironično čestitaju JLD na “novoj faci” :mellow: Jbg. 

Link to comment

Babylon, 2022. Sjaj i beda Holivuda kraj ere nemog i pocetak ere zvucnog filma.Kamera je odlicna, a i Bred poč'o Pit.
Margot isto fina, nema hendikep izostanka sisa.

Link to comment
11 minutes ago, vookela said:

Babylon, 2022. Sjaj i beda Holivuda kraj ere nemog i pocetak ere zvucnog filma.Kamera je odlicna, a i Bred poč'o Pit.
Margot isto fina, nema hendikep izostanka sisa.

Sta si ti gledao :rolleyes:?¿

Spoiler

preview.mp4.jpg

 

Link to comment

ja napokon odgledao elivsa. jebo me pas u vr gujsce sto sam se opet zajebo pa pomislio da se lurman dozvao pameti i snimio nesto normalno.

 

gluma odlicna, kostimi dobri, ima detalja koji su zanimljivi al sve u svemu gladac-jadac sistem. jebo film ako ne izmami emociju. a nema sanse da je izmami ako se likovi ne urade kako valja. ako je bitno da lepo izgleda a likove se otalja s par crtica cisto da ne bude da se gleda reklama, jebo to. sve u svemu, smuckaj pa prospi.

 

stvarno imam ozbiljan problem s lurmanom. strictly ballroom je jedan od filmova koje pustam za raspolozenje, uz box of moonlight, saving grace, peter's friends, local hero, mifune.... i zbog tog jednog (sjajnog!) filma se uvek upecam i gledam sta god snimi. a od tad do sad jedino mi se dopao romeo i julija i to kad sam ga prvi put gledao. odgledao jos jednoom pre nekih pet godina i zakljucio da lose stari i necu vise nikad. ostalo - boze sacuvaj. mulen ruz - jedan od retkih filmova gde sam izasao iz bioskopa, bio mi potpuno negledljiv. sve zajedno - zali boze para za te pizdarije.

 

i sad se stvarno nadam da se vise necu upecati.

 

 

  • +1 4
Link to comment

Krenuo u bioskop na Babylon ali ipak odgledao The Whale.

 

Po najavama sam očekivao da će Frejzer da glumi za troje i sam nosi film. Zapravo i nije tako. Film je dobar i stvarno je težinčina (no pun intended) i odličan je Brendon, samo mislim da će Oskara ipak da mu uzme mali Elvis. Dobar Aronofski. Svakako je daleko bolji nego Mother!

Link to comment
On 5.2.2023. at 16:13, adam said:

ja napokon odgledao elivsa. jebo me pas u vr gujsce sto sam se opet zajebo pa pomislio da se lurman dozvao pameti i snimio nesto normalno.

čudan film. više liči na reklamu ili na spot nego na film. a možda je to autor i hteo kada se uzme u obzir elvisova sudbina.

ovaj glumac mi je na slikama izgledao kao sprdnja, nema ništa zajedničko sa elvisom, ali u filmu je baš dobro odigrao.

Link to comment

Meni najbolji dio filma to što vodi ka onom snimku "Unchained melody". Jbg Spilberg, Tarkovski, Kurosava, Skot i Trifo i ko sve ne da se ujedine ne mogu da prejebu taj snimak. Da su njega vrtili sat i po, taj i onaj "Suspicious minds", bio bi to dobar film.

Ostatak filma meni kartonski, ali muzika vadi iz živog blata.

Link to comment

a realno to je problem sa većinom tih biopicova, što se onda krenu fokusirati na život i priključenija i to kakav je čovjek bio neki umjetnik, pa ono, nije zbog toga postao slavan, Elvis je Elvis zbog muzike a ne odnosa sa mamom ili Grejslenda. Ili kad ih krenu pitati za mnoga životna pitanja jer su vrhunski u jednoj uskoj niši, a ono ispadne da promovišu piramide i slično pa se to zapati. 

  • +1 1
Link to comment

Meni je kod biopica problem koncept da se prica od kolevke pa do groba. Format mini serije je pogodniji od filma za tako nesto (jos ako je dokumentarni serijal kao sto pravi Ken Burns recimo, nema boljeg od toga). Za film je kudikamo izazovnije izabrati samo jedan fragment, Tarantino je recimo pricao da bi napravio film o Elvisovom danu kada je usao u Sun Records.

 

Mene licno Elvis nikada nije bio interesantan muzicki, ne volim ni Luhrmana, pa me ni ovaj film ne zanima. Ali Quentinov bih na primer pogledao..

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...