Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

2 hours ago, kipo said:

Da znas da hocu. Mada, vidio sam ima i neki scifi sa njom. Samo da ne razocara.

 

A sto se tice ripa, slabo znam oko toga, ali ovo sto sam ja pronasao kod bugara je 1080 bluray (12GB) nisam imao zamjerki.

 

Cool je to, ja kad sam gledao nije bilo bukvalno ništa. 

Link to comment

Three Thousand Years of Longing - vizuelna prelepost, apsolutno uzivanje za oci, nije ni cudo kad je Seal radio fotografiju on i Miler zajedno su odlican tandem, iako ima malo CGI-ja koji kvari utisak same boje i kontrasti, igranje sa kadriranjem sve je bas kako treba. 

Tilda kao i uvek na visokom nivou, Idris onako, ni tu ni tamo - hemija medju njima skoro pa nikakva ali film i dalje funkcionise u svim celinama i fazama...  

Osvezavajuce i za preporuku uprkos nekim manjkavostima. 

  • +1 2
Link to comment
18 minutes ago, Blojler said:

Three Thousand Years of Longing - vizuelna prelepost, apsolutno uzivanje za oci, nije ni cudo kad je Seal radio fotografiju on i Miler zajedno su odlican tandem, iako ima malo CGI-ja koji kvari utisak same boje i kontrasti, igranje sa kadriranjem sve je bas kako treba. 

Tilda kao i uvek na visokom nivou, Idris onako, ni tu ni tamo - hemija medju njima skoro pa nikakva ali film i dalje funkcionise u svim celinama i fazama...  

Osvezavajuce i za preporuku uprkos nekim manjkavostima. 

E super, upravo ga svukoh, sutra se gleda :)

  • +1 1
Link to comment
On 9.9.2022. at 17:53, Nikodije said:

fall

odlican. posebno preporuka za sve koji se boje visine, jer sto nas narod kaze - klin se klinom izbija.

Iznenadjujuće dobar. Sve drugo na tu foru što sam gledao je bilo više smešno, a ovo mi je u par momenata izazvalo ozbiljnu nelagodu. 

  • +1 1
Link to comment

spacer.png

 

Innocents with Dirty Hands - Spomenuli Tarantino i Avary u podcastu ovaj Chabrolov triler koji nisam dosad gledao, a kako su u glavnim ulogama dvoje mojih omiljenih glumaca sa R.S, inicijalima, naravno da nisam propustio priliku da ga overim.  Uvodna scena u kojoj se Romy gola sunca napolju i upoznaje zgodnog mladjeg komsiju (lako mogu da zamislim Gagu Nikolica u toj ulozi), odmah nam jasno stavlja do znanja da njen brak sa matorim bogatasem koga igra Steiger ne funkcionise. A kako kod Chabrola razvod nije opcija, preostaje ubistvo kao efikasno sredstvo uklanjanja supruznika. Ali stvari se naravno zakomplikuju.

 

U filmu ima vise obrta, od kojih su neki lako predvidivi, sam rasplet je pomalo traljavo izveden, ali Chabrol je svesno vise paznje posvetio odnosima medju likovima. Uzivanje je gledati Steigera i Schneider zajedno u kadru. Rod zbog same uloge sveden da bude malo pasivniji nego sto bi voleo, ali svejedno dominira, dok Romy savrseno pristaje ice queen tip role. Dok za njega znamo da je iskreno voli, ona vesto krije sta oseca. A kad Rod nestane u filmu, tu se pojavljuje sjajni Jean Rochefort koji krade sou kao njen advokat (zove se Albert Légal ni manje ni vise :laugh:). Iako film ne spada u Chabrolove najbolje radove, ima dosta kvaliteta za skoro 2-satnu vecernju zabavu..

   
  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

 

Prevodilac (Un Traductor), film koji su po stvarnim događajima dva sina Kanađanina snimila o svome ocu, profesoru ruske književnosti kome je samo jednog dana naređeno da ide u bolnicu i prevodi za decu iz Černobila koju su Kubanci krajem osamdesetih prihvatili na lečenje. Divan film o empatiji, stradanju, laganom raspadu  porodice i uticaju jedne malo poznate epizode iz istorije uz raspad Sovjetskog Saveza na Kubu. Profa predaje Gogoljevog Popriščina (Dnevnik jednog ludaka) i sledećeg dana ga potpuno nepripremljenog za bolnicu čeka šok umiranja dece u mukama. Ima jedna scena gde trudna žena (likovna umetnica) koju je (uz sina) profa potpuno skrhan dečjom patnjom zaboravio dolazi u bolnicu i na zidu gleda radove černobiljske dece za koje je muž organizovao papir, bojice i vreme i sve joj u trenutku postaje jasno.

 

Brazilac Rodrigo Santoro je savršen glumac za ovu ulogu, ranije je između ostalog igrao u filmu velikog Valtera Salesa koji su ovde davali kao "Behind the Sun" (ili nešto kao "Bogu iza leđa") snimljenog po romanu "Slomljeni april" Ismaila Kadarea, i koji po ovome kako je igrao prevodioca Malina bio sjajan Antonio Savetnik iz Kanudosa, u filmu koga bi po Ljosinoj knjizi idealno (po meni) režirao jedan Kusturica ako bi se jednog dana probudio.

 

SaE

  • +1 2
Link to comment

carnival of souls, niskobudzetni hororac iz 1962. bio sam prilicno skeptican, ali mislim da film opravdava dobrim delom kultni status.

na momente izgleda neverovatno jeftino, pre svega mislim na montazu, prica vrlo jednostavna i iz ove vremenske perspektive, rekao bih, predvidiva, ali film ima to nesto.

 

riba dozivljava saobracajnu nesrecu trkajuci se kolima, nekim cudom ostaje jedina ziva, i posle nekog vremena krecu da joj se desavaju cudne stvari,

osoba zombijevskog izgleda pocinje da je prati, a niko sem nje ne moze da je vidi. 

traje manje od sat i 20, znaci kao neka duza epizoda zone sumraka, ali uspe bas finu kolicinu cimanja da isporuci.

ne da mi se sad guglati i istrazivati, ali verujem da je poprilicno uticao na linca, pogotovo imam na umu lost highway, a nakon toga i na dzejkobove lestve i abre los ojos.

 

fin film, iako ocigledno na momente sarlatanski deluje, vrlo posten prema gledaocu.

8/10 ladno ko led.

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...