Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

1 hour ago, nisam ja said:

ja ne gledam ništa od tih superhero filmova. osim ponekog betmena i deadpoola 😂

ovo sam više pustio deci al raziđoše se vrlo brzo. 

Ti si umetnicka dusa, eno ti onaj gore Freaks Out, to ti je isto superhero, samo malo vise drugacije.

Link to comment

The Northman

 

Bogo dragi, šta smo mi sada gledali.

Prvi put kada smo pokušali gledati ovaj film prekinuli smo posle pola sata, nije nam leglo mnogo stvari i kao, aj gledamo sa društvom, sa njima bolje prolaze filmovi, a ovaj je nešto silno nahvaljen.

 

Uglavnom, složili smo se zajedno da je totalno besmislen, definitivno u top 10 najgorih filmova koje smo gledali.

 

Ima pregršt neke šiti simbolike, onako, na silu nahranjene publici pa kom opanci...

 

Ali da počnemo gde stvari počinju. Sam start filma i odmah jedno pitanje svima nama, ko koga ovde zahebava, gluma pozorišna, a glumci svi guraju neki akcenat, možda i najgori način da dočaraju da se pričalo drugim jezikom. Ali to nije bilo dosta pa pored akcenta imamo i arhaizme a onda ulaze i old nors i old slavik u igru (bez titla kod nas), što dan ne, mogli su i španski da ubace, baš bi bilo zabavnije.

 

Priča poznata odavno, mislim svi znamo da je Amlet Hamlet... ima nekih peripetijicia, ima čistog nonsensa, kada se grmalj od dva metra ušunja u sred bela dana na vikinški otvoreni brodić ali ajd.

 

Zlatnu malinu da daju liku koji glumi sina glavnog negativca, starijeg sina, on je bio međ svima ko Atila, bič božiji, štrči.

 

Amleta zove neka zverka, ne zezam se, dođe i zove ga, i on ode da popriča sa nekim mrtvim likom, te se posle u podzemnom brodu u mislima bori za mač koji može samo noću da se koristi, i prvo veče ima priliku da ubije glavnog negativca, što će imati još nekoliko puta, ali ne, nešto kao čeka.

 

Onda saznaje, i to je samo za njega iznenađenje, pošto, je l, amlet hamlet, da je i keva bila umešana u ubistvo njegovog oca jer je bio svinja, a ona rob, a da je ovaj lik cool, mada mi to nikad ne vidimo, te moramo njoj verovati na reč, da su se potrudili da nam to malo lepše dočaraju imalo bi malo veću težinu. No amlet ne ubija nju, neki princip valjda.

 

Onda se odbegne ali robinju, svoju devojku, ne vodi sa sobom jer - stavite neki mega glup razlog - i u sledećoj sceni se pojavljuje iz zbega da spase njen život, ona mu je kasnije zahvalna za to, što za plavokosu ruskinju ne bi trebalo biti svojstveno, trebalo bi da mu kaže da je durak jer je trebao da je posluša i da pobegnu zajedno.

 

Njega tu nešto muče i onda ga poštede, da bi im pokazao gde je beskorisno srce jednog lika, simbolika ili ne trebalo bi da su ga ubili, imamo nasilje nad životinjama (stradaju psi i konji u ovom filmu i to nikako nije prijatno za gledati i ne služi apsolutno ničemu), no njega spašavaju gavrani vrani i on beži.

 

Spašava ga cura i oni odlaze na brod gde on sanja da će imati ćerku i sina, radosan zbog toga rešava da ih ostavi u vrlo sjebanom svetu da se sami snalaze i "produže mu lozu" a on se vraća nazad... lik glup do bola, još u fazonu, decu bi nam jurio zlikovac do kraja sveta, pa kada ga nisi ubio magarčino...

 

Se sećate da je rešio da nikako neće majku dirati. To je potrajalo do sledećeg dela gde on upada u kuću i ona njega uspeva onako sitna i matora da iznenadi u sobici dva sa dva u kojoj je ranije bio i zna raspored, i da ga povredi a on volšebno smešta mač u njeno srce, a onda mu i klinac koji je imao neviđenu samokontrolu izgleda da  ostane u ostavi da dodži dok mu ovaj ne samo ubije majku i ispriča se sa njom nego i da okrene leđe da bi skočio i iznabadao ga prilično fino...

 

On opet ne ubija glavnog negativca no reče da će se sresti sa njim kod vrata pakla i tamo se međusobno pobiše. A ostajemo sa scenama uspinjanja u valhalu i mlade ruskinje sa dve bebe.

 

Film je takođe začinjen sa gomilom bezrazložnih crno belih delića, usranih skečeva sa pesmom i igrom i tako time.

 

0/10

  • +1 1
Link to comment

Šunka, šunka - daje se na ARTE-u trenutno. Španska serija sa mnogo lepih žena i golih grudi zacinjena belim lukom. Penelopa bila bas slatka sa manje mišastim licem dok je bila klinka (ovde valjda ni 18 godina? ako se setim neke Bardemove priče kako nije hteo da je muva tada zbog godina)

no-me-la-podria-terminar-ahi-dentro.png?

 

 

Lepo podsecanje na Linčovu Dinu u bioskopu, uživanje u estetici, ali ima nekih tako blesavo smešnih i loše uradjenih/zbrzanih delova. Od zenskih aktera ne zna se koja je lepsa i nestvarnija. Suprug nije oduševljen: "Čekajte, vas tri ste gledale film ranije i platile ste da bi ga ponovo gledale?" :gospode::lol:

Sad još da ulovim i novu Dinu, pa da uporedimo.

lady-jessica-1560258860.jpg  "

If looks can kill, I am dead now

 

 

 

pic_1534769400_55ba71e93ccd187832b416968

 

Od noviteta, jak udarac sa "Styx". Cudi me da je prosao nezapazeno (barem u Nemackoj ga je pogledala neka sica ljudi, verovatno nije pomoglo to sto su ga neki casopisi ocrnili kako je bilo receno tokom razgovora posle filma), pogotovo u danasnje vreme gde su imigranti i njihova davljena u morima i dalje aktuelna. Prvi deo filma je muska priprema glavne protagonistkinje, inace dezurne doktorke iz Hitne, za plovidbu i sama plovidba oko Afrike do Darvinovog ostrva, sa sve ocekivanom uzasnom olujom kao pripremom pred horor koji ce osvanuti iduceg jutra u vidu polupotonulog broda nacickanog ljudima koji vriste u pomoc. Film nije pamflet, pazljivo je uradjen, postavlja pitanja, lupa nekoliko šamara (pogotovo onaj kraj,

Spoiler

kada se čuje sa koliko strana dolaze pozivi u pomoc i za koje se ne stize

). Covek se odmah pita sta bi radio u njenoj situaciji

//Sad sam pogledala trejler za film, ko ga je takvog napravio, da mi je znati. Zaobici.

 

Suzane Volf (ko je gledao Šlendorfov "Povratak u Montuk" prepoznace je) je prosto sjajna, a inace sama plovi - film bi verovanto bio nemoguc da nije tako. Sve su scene, osim oluje, snimane na samom licu mesta.

maxresdefault.jpg

susanne-wolff-als-rike-in.jpg

  • +1 9
Link to comment

dobar je the northman

 

u green knight žanru je oživljanja drevnih mitova, tako da naravno ima tu dosta misticizma, samo što eggers being eggers usput jako autentično oslikava vreme i svet u kojem se film dešava. pri tom ne mislim samo audio-vizuelno, iako je taj deo očekivano vrhunski, već čovek nikad ne pada u zamku primenjivanja naših moralnih načela na doba koja oživljava. tako da je svet u kojem se film odigrava neverovatno brutalan, u filmu nema pravih junaka, i nije se lako iz naše perspektive poistoviti sa bilo kim. naravno da je ovo u film u kojem stradaju životinje, ne pamtim da sam posetio svet u kojem je ljudski život bezvredniji. popriličan nihilizam, ali u eggersovim očima bi sve drugo verovatno bilo neautentično.

 

priča je dignuta iz nordijske mitologije te samim tim ispričana već bezbroj puta, likovi su by design takvi da se nemaš za koga uhvatiti, tako je glavni lure filma svet u koji nas transportuje. a taj svet nije ni malo prijatan. tako da naravno razumem da nije za svakog (ne razumem zašto je neko mislio da je dobra poslovna odluka uložiti 60m u film roberta eggersa)...ali me malo čude povici da je dosadan što je vidim većinski utisak na forumu. epic je as fuck i meni je super držao pažnju. nije remek-delo, malo mi je mislim bolje legao gore navedeni green knight, ali definitivno film koji valja pogledati. makar zbog toga što su prilike da pogledamo nešto autentično što je snimljeno on the large scale već dovoljno retke. valja to pozdraviti u moru filmova koje pišu korporacije.

 

p.s.
nema gomilu crno-belih delića, tako je noć prikazana u filmu. :unsure: ako nema vatre nema ni boje.

  • +1 6
Link to comment

Maverick Top Gun, bruka dobar film za one kojima se svideo original. Kao neki polu-rimejk, polu-nastavak, omaž filmovima 80ih, jednostavan zaplet, jednostavni likovi, sexy muzika, montaž sekvenca, Tom Kruz, Dženifer Koneli. Fenomenalno dostignuće na polju kinematografije, jako malo CGI efekata, sve je snimano u realnosti, stvarno su gurali glumce u borbene avione i vozali ih satima pod x gravitacijama. Valja pomenuti i minijaturu Val Kilmera, nisam znao kakvih je problema imao sa rakom grla, ono što se vidi u filmu je stvarno on, nije to ništa specijalno napisano za Ajsa.

 

Mooožda je film predugačak za jednu sekvencu i mogao je ranije da se završi, imao bi dosta emotivniji kraj, ali ok, morali su da idu full-american, a i Tom Kruz je to.

  • +1 2
Link to comment

Pridružujem se preporuci za Green Knight - iako nije idelan, filmskim jezikom uspeva da proizvede utisak kao dobra literatura arturijanskog ciklusa.

 

Ovo me sad nekako podseti da sam planirao gledanje Tale of Tales na velikom platnu, pa onda zaboravio.

 

Link to comment

Kakav je spektakl Elvis... Režija Baza Lurmana u ovom filmu je vanvremenska, apsolutno savršenstvo, baš kao i estetika filma, fotografija, jednostavno raj za oči. 

 

Oduševljen sam.

 

 

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

stvarno se top gunu malo šta ima zameriti. za to što jeste iznenađujuće dobra konstrukcija i izvedba. ne znam koliko jedan nastavak top guna može biti bolji. 

 

soundtrack je do jaja :hihi:

 

Edited by Pokojni Ruxin
  • +1 1
Link to comment
On 30.8.2022. at 11:07, copkillah said:

812SwQ1toSL._AC_SL1200_.jpg

 

Baz Lurman kao takav, raskošno, toplo, sve kako treba. Ostin Batler POKIDAO.

 

Gledajte.

 


Pokidao je mali, nego sta. Ne znam kakvi su glavni glumci u ostalim, ali ako ovo nije za Oscara, nista nije.

 

Film je predivan, kakav je majstor Lurman za ovakve filmove scena, fotografija, kostimi, grafika, i muzika iznad svega.

 

Henks standardno dobar.

 

On 31.8.2022. at 13:52, goofs said:

Maverick Top Gun, bruka dobar film za one kojima se svideo original. Kao neki polu-rimejk, polu-nastavak, omaž filmovima 80ih, jednostavan zaplet, jednostavni likovi, sexy muzika, montaž sekvenca, Tom Kruz, Dženifer Koneli. Fenomenalno dostignuće na polju kinematografije, jako malo CGI efekata, sve je snimano u realnosti, stvarno su gurali glumce u borbene avione i vozali ih satima pod x gravitacijama. Valja pomenuti i minijaturu Val Kilmera, nisam znao kakvih je problema imao sa rakom grla, ono što se vidi u filmu je stvarno on, nije to ništa specijalno napisano za Ajsa.

 

Mooožda je film predugačak za jednu sekvencu i mogao je ranije da se završi, imao bi dosta emotivniji kraj, ali ok, morali su da idu full-american, a i Tom Kruz je to.

 

I meni se prilicno svideo, mada sam uglavnom eskivirala Kruza u ovoj «botoksiranoj» fazi.

 

Pomalo me film podsetio na Put u kosmos u onom delu o Caku Jegeru. To apropos bolda, i meni je film imao vajb onih iz osamdesetih.

Mnogo volim Koneli. Divno izgleda i lici na sebe od pre sto je dostignuce.

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment

Što se tiče Elvisa, ima neko ko nije pustio suzu na poslednju scenu? Čovek sav izobličen, raspadnut od kojekakvih lekova (kada je umro, nađeno mu 14 različitih droga u krvi...), a peva i dalje kao bog otac lično, ja se iskreno raspao tu. :cry:

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Mil@n said:

Što se tiče Elvisa, ima neko ko nije pustio suzu na poslednju scenu? Čovek sav izobličen, raspadnut od kojekakvih lekova (kada je umro, nađeno mu 14 različitih droga u krvi...), a peva i dalje kao bog otac lično, ja se iskreno raspao tu. :cry:

Svaki nastup u filmu mu je da se bar najezis. Od prvoga, preko prstica, pa do poslednjeg.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...