Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Upravo gledam Life (2017) po 7 ili 8 put. Objektivno, ovo je samo ok (ako i to), ali meni je Life comfort film (iz nekog nedokučivog razloga). Sve je uzaludno, resistance is futile. Calvin dosta neprijatan negativac, kada bi se našao u istoj prostoriji sa Xenomorfom, Calvin pobeđuje bez previše cimanja. Mnogo volim ovaj film.

  • +1 2
Link to comment
25 minutes ago, Milošica said:

Super je Life.

 

Kad smo kod tih filmova koje volimo, a ne smatraju se remek-delom, pre neko vece treci put odgledah Shot Caller.

 

Mnogo volim ovaj film.

 

+100

Shot Caller je jedan nepretenciozan vrhunski film, apsolutno svaki sporedni glumac je pokidao.

Hardwick AKA the Ghost kao PTSD  pandurcina, Dzefri Donovan kao Bottles psiho cvikeras, Berntal kao Shotgun koji samo sto ne izgori od straha i anskioznosti, svi su pokidali, ali meni je minijatura Krisa Brauninga kao Redwooda iz nekog razloga najvise prijala i impresionirala mala svedena uloga tihe moci, bez dranja preglumlijvanja i potpuno osvezavajuce. da se napravi film samo o njemu kao neki prequel to bi isto bio pogodak... 

Sad ce opet da se gleda 
 

  • +1 1
Link to comment
fall
odlican. posebno preporuka za sve koji se boje visine, jer sto nas narod kaze - klin se klinom izbija.
Odličan, sinoć baš pogledah :) Neke scene vrtoglavicu izazivaju, strašno dobro snimljeno. Inače, Amerika je prepuna ovakvih tornjeva, sigurno 40+ sa 600 i više metara visine.

Sent from my DN2103 using Tapatalk

Link to comment

Sinoc sam ponovo gledala Elysium sa matt damon, neill blomkamp rezija/pisac (district 9, chappi, oats studio)....razmisljam se da me ne bi iznenadila neka mracna strana ovog rezisera, tipa ubio nekog raketom..covek ima poriv za krvlju u eksplozivnim razmerama. Ima nesto uznemirujuce izmedju redova dok se gleda.

Link to comment

Sinoć sam posle, pa više decenija, ponovo pogledao Heat, izašao u 4k.

 

Jedan iz palete sjajnih trilera 90ih, ono što me najviše dojmilo je koliko je dobar Al Paćino, tj koliko je bolji od De Nira. Odlični su obojica i imaju sjajnu hemiju, ali Paćino klasa iznad. Naravno, tu je čuvena "coffey scene" kada njih dvojica sede i pričaju u baru, sve bolja kako vreme prolazi. Gomila dobrih uloga, i dobro snimljeno, svakako najbolji Mann-ov uz poslednjeg Mohikanca. Jedino što su scene pucnjave tj onih pušaka nenormalno glasne i čudno zvuče, mislim da ću biti tačka na dnevnom redu sledeće skupštine stanara :ph34r:

  • +1 2
Link to comment
On 30.9.2022. at 11:10, Mil@n said:

Sinoć sam posle, pa više decenija, ponovo pogledao Heat, izašao u 4k.

 

Jedan iz palete sjajnih trilera 90ih, ono što me najviše dojmilo je koliko je dobar Al Paćino, tj koliko je bolji od De Nira. Odlični su obojica i imaju sjajnu hemiju, ali Paćino klasa iznad. Naravno, tu je čuvena "coffey scene" kada njih dvojica sede i pričaju u baru, sve bolja kako vreme prolazi. Gomila dobrih uloga, i dobro snimljeno, svakako najbolji Mann-ov uz poslednjeg Mohikanca. Jedino što su scene pucnjave tj onih pušaka nenormalno glasne i čudno zvuče, mislim da ću biti tačka na dnevnom redu sledeće skupštine stanara :ph34r:

 

  • Haha 3
Link to comment

Athena.

 

Ovo je u stvari dosta dobro, mislim da će se većini ljudi svideti.

Kao neki mladji brat Les Miserables ( režiser Les Miserables je jedan od scenarista Athena).

Vizuelno impresivno. Akcija, adrenalin, vizuelna i zvučna buka non stop. Impresivna uvodna sekvenca. Glup kraj.

Kapiram da bi u bioskopu izgledao još bolje.

Romain Gavras je cool režiser.

 

Samo što su meni malo dosadile te priče o policijskoj brutalnosti, rasnim odnosima, bandama iz kvarta uz kameru koja ni 5 sekundi ne stoji mirna (kao da svi imaju pažnju na nivou tiktok korisnika). Tako da nisam najbolja demografija za ovaj film. Ali, dobar je :)

 

Edited by Nevernik
  • +1 1
Link to comment

Emily the criminal - sasvim solidno do druge polovine kad postaje dosadno predvidljivo i kraj posebno glup.

 

Dead for a dollar - jadno i bijedno. Kasting katastrofalan, cak i ova dvojica otaljavaju gazu, Defo nesto bolje. 

 

Lou - jedna ravna, usamljena linija.

 

Nebenan (napokon) - super filmic. Ja sam dobio verziju sa ugradjenim sh titlom, pa na kraju nema prevoda pjesme koju slusaju...

 

Spoiler

Pretpostavljam da je to stvar rokera stokera i da vjerovatno nosi neku misao, pa ako bi neko ukratko bar pomenuo o cemu pjeva ili mozda prevod? Nema soundtracka.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...