Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

On 25.7.2022. at 1:21, maheem said:

Hiroshima mon amour

 

Prvi put u životu. Prosto mi je neverovatno da mi ga niko nikada nije preporučio. Ugurao mi se u top 3 omiljena. Remek delo.

:D 

Dao si mi gas da je vreme za obnavljanje Francuza kraja 50-ih i pocetka 60-ih ovom Hirosimom.

 

Jos jedan na koji su se svojevremeno ovde sekle vene:

 

Link to comment
3 hours ago, namenski said:

:D 

Dao si mi gas da je vreme za obnavljanje Francuza kraja 50-ih i pocetka 60-ih ovom Hirosimom.

 

Jos jedan na koji su se svojevremeno ovde sekle vene:

 

Heh ja sinoć pogledao Le cercle rouge. Super casting, atmosfera, muzika, kraj bih promenio jer A.C.A.B.

Pogledao sam i šizoidni The Servant iz 63. šizoidan kao pesma koja se provlači kroz veći deo filma.

I ponovio A Short Film About Love Kišlovskog.

Link to comment
On 25.7.2022. at 1:21, maheem said:

Hiroshima mon amour

 

Prvi put u životu. Prosto mi je neverovatno da mi ga niko nikada nije preporučio. Ugurao mi se u top 3 omiljena. Remek delo.

evo ti male trivije, prvobitni plan je bio, a takav je i scenario bio da snime dokumentarac. posle par dana snimanja su se stvari istrgle kontroli čak je bilo i ideje da zabatale sve, al je resnais uspeo da izgura celu priču kao igrani film

 

na rados’

  • Hvala 2
Link to comment
9 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

evo ti male trivije, prvobitni plan je bio, a takav je i scenario bio da snime dokumentarac. posle par dana snimanja su se stvari istrgle kontroli čak je bilo i ideje da zabatale sve, al je resnais uspeo da izgura celu priču kao igrani film

 

na rados’

Znam. Internet sam pročitao u oduševljenju :)

Al stvarno su se tu sve kockice poklopile.

 

Edited by maheem
  • +1 1
Link to comment

pretpostavljam da 400 udaraca ne treba da se spominje, meni uz hirošimu najdraži od tih francuskih crnotalasnih

 

do poslednjeg daha mi nešto nije legao, a pokušavao sam nekoliko puta da ga zavolim

 

  • +1 4
Link to comment
16 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

pretpostavljam da 400 udaraca ne treba da se spominje, meni uz hirošimu najdraži od tih francuskih crnotalasnih

 

do poslednjeg daha mi nešto nije legao, a pokušavao sam nekoliko puta da ga zavolim

 

Meni legao iz prve i gledao sam ga baš mnogo puta. Ljubav nije umrla, i dalje mi je u top 3.

Volim i 400 blows

Edited by maheem
Link to comment

Black Phone

 

Boza, ali teče i radi, skoro sve, ok za pogledai.  Verovatno je lakše kada nemaš nikakvih očekivanja :)

 

 

Spoiler

Možda malo u komunikacijama preteruje ali slušajući Bila Burra i gledajući F is for Family rekao bih da je verovatno i tu ok te da samo meni ne leži kako se devojčica, na primer, ophodila prema pandurima.

 

Majku dece su mogli malo više da objasne/prikažu, zanimalo me je šta je bilo sa njom.

 

Nemoguće mi je da ubicin brat nije skontao, makar bio na kilo kokaina, da ovaj šeta sa maskom i sedi u kuhinji na stolici...

 

Sa pozitivne strane jako mi je drago što nisu preterano ulazili u detalje šta je sve radio dečacima i kako, insinuacije, slike okrvavljenih, usputna spominjanja i imena "igara" su sasvim dovoljno kripi i daju na atmosferi.

 

  

  • +1 1
Link to comment

Pogledah Gucci familiju na HBO u subotu - sranje kao takvo, nivo antipatičnosti one Lady Gage kao pojave, upotpunjeno odsustvom bilo kakvog talenta za glumu, osudilo je film u startu na mediokritetštinu. Vidim da su i pravu verziju dogadjaja ispresecali, izmućkali i ispljunuli u nekoj svojoj za film podesnoj varijanti (i za to im je trebalio 3,5h), no to i mogu da podnesem. Jeremy Irons malo vadi sa svojim nastupom, (na RIP pomno i sveže izanalizirani) Pacino u boljem izdanju nego zadnjih godina što sam ga pogledao, Leto ponovo glumata fiju lika, a Adam Driver rodjen da odglumi Toto Wolfa kad se pojavi neki projekat na tu temu i to bi otprilike bilo sve od njega pošto je lik zombi. Sve u svemu - limunada, mada može da se pogleda (idealno sa lepšom polovinom, da se otarasi periodična doza zajedničkog gledanja filma). 

 

Posle usledio bolji film da mi popravi veče - The Dry sa Erikom Banom, australijska krimi drama, ništa što već nije vidjeno, ali dobro vozi ceo film. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, slepa živana said:

obožavam tog čoveka do imbecilnosti

mogla bih da živim u njegovom filmu

Vi ste ona stara teta što ne može da dohvati otvor na kanti za smeće?!:rolleyes:

  • Haha 1
Link to comment
11 minutes ago, pariah said:

Vi ste ona stara teta što ne može da dohvati otvor na kanti za smeće?!:rolleyes:

baš sam to pomislila... mada pristala bi da budem i durbin, frula, dušek... bilo šta :D

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...