Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

nisi ti gledao mendi. film djene- djene, malo previse umetnicarenja za moj ukus. al sto se tice samog kejdza, uloge i glume, ubedljivo najbolje od njega, i top10 od svih glumaca ikad.

Edited by Nikodije
Link to comment
On 31.5.2022. at 1:28, roksi said:

memoria - jos ga procesujem ali sve u svemu dobar (na momente, odlican). u svakom slucaju, preporuka.

 

moram da priznam da mi je tilda ipak malo prenaglaseno odradila svoj deo posla - to mi umanjuje opsti utisak. apichatpong weerasethakul je vizuelni pesnik. a tu je i zvuk. i predivna kisa!

 

('cemetery of splendour' mi je ipak jaci. mada jos uvek varim 'memoriu' pa je mozda preuranjeno za poredjenje).

 

memoria.jpeg

 

 

 

U, tnx, ovo se gleda večeras!

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Nikodije said:

nisi ti gledao mendi. film djene- djene, malo previse umetnicarenja za moj ukus. al sto se tice samog kejdza, uloge i glume, ubedljivo najbolje od njega, i top10 od svih glumaca ikad.

 

Bad Lieutenant i Vampire's Kiss su naj

Link to comment
7 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Bad Lieutenant i Vampire's Kiss su naj

 

zamalo da napisem da kejdz ne glumi u bad lieutenantu, to je film harvi kajtela, a onda proverim i vidim da postoji film takvog naziva sa  nkejdzom. nisam gledao, thx. lik snima 50 filmova godisnje, nemoguce je sve ih znati

Edited by Nikodije
Link to comment
4 hours ago, Nikodije said:

 

zamalo da napisem da kejdz ne glumi u bad lieutenantu, to je film harvi kajtela, a onda proverim i vidim da postoji film takvog naziva sa  nkejdzom. nisam gledao, thx. lik snima 50 filmova godisnje, nemoguce je sve ih znati

 

Gledaj odmah sad odmah, mnogo je dobar. Hercog + Kejdž + Iguane

Link to comment

Taj "Bad Lieutenant" je soft-remake originala, tehnicki nema veze sa istim, ali je sustinski isti film. Jedan od boljih Kejdzovih filmova iz tog perioda, tad je vec krenuo stranputicom i da snima poprilicno cudne odabrane uloge.

 

Ako bih birao naj film, definitivno Face/Off. Tu jedan Cage igra dva razlicita lika podjednako dobro, sto je bolje nego kada dva Cagea igraju jednog istog lika. 

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

Once upon a time in Hollywood 

 

meeeeh. dosadno, dosadno, dosadno i onda eksplozija nasilja. vrlo čudno, ali me je struktura filma asocirala na mrtve dzona hjustona.  čitav film se sastoji od aluzija i sve bizarnije atmosfere i onda vjerovatno najbolje finale u istoriji filma (hvala džojsu) tarantino se samo zaigrao na kraju sa stvarnošću, dok se hjuston držao priče. i mislim da je tu greška. kao da je trista stvari pokušao reći a nijednu nije završio do kraja.

 

leo di kaprio pokidao. 

Link to comment
On 19.6.2022. at 17:01, nautilus said:

Once upon a time in Hollywood 

 

meeeeh. dosadno, dosadno, dosadno i onda eksplozija nasilja. vrlo čudno, ali me je struktura filma asocirala na mrtve dzona hjustona.  čitav film se sastoji od aluzija i sve bizarnije atmosfere i onda vjerovatno najbolje finale u istoriji filma (hvala džojsu) tarantino se samo zaigrao na kraju sa stvarnošću, dok se hjuston držao priče. i mislim da je tu greška. kao da je trista stvari pokušao reći a nijednu nije završio do kraja.

 

leo di kaprio pokidao. 

То је баш биоскопски филм. Ретко кад публика комуницира са филмом тако гласно и без задршке, смејањем, одобравањем, види се како се емоције из филма преплићу са емоцијама публике, тад сам гледао заједно са својом претпрошлом љубављу, нежном академском уметничком душом, коју ништа од комерцијалних садржаја не покреће, али и она је емотивно јако бурно реаговала на овај филм. 

  • +1 4
Link to comment

Novi Elvis od Lurmana odličan. Pre svega je fenomenalan ovaj Ostin Butler što glumi Elvisa. Nisam ga do sad nešto primetio pa se nadam da neće opet da sklizne u opskurnost. Od Last King of Scotland ne pamtim da je neko toliko pokidao ulogu da ne da je jasno da moze da krene da piše govor za kad mu daju Oskara, nego par puta tokom filma moraš da se podsetiš da je to glumac u filmu a ne neki stari snimak. Ima jedno 4-5 scena za ozbiljan najež.

 

Dobar je i Henks samo tera neki akcenat koji para uši pa mi je nešto manje legao. Sem njih dvojice većina ima prilično manje uloge ali to ne utiče previše na kvalitet. Svakako preporuka da se gleda u bioskopu. Uz R+J svakako najbolji Lurman do sada jer mu je očigledno i savršeno legla tema da se razmaše koliko god hoće.

 

I konačno film koji traje 2:40 a da posle njega ne kažeš "moglo je ovo biti kraće za jedno 40-60 minuta"

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...