Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

20 minutes ago, April said:

Odgledao najpljuvanijeg Marvela ikad

 

https://www.theguardian.com/film/2022/jul/11/thor-love-and-thunder-the-super-gay-tone-female-thor-and-russell-crowe-discuss-with-spoilers-chris-hemsworth-natalie-portman

 

1. Nisam zaspao

2. Glumi Christian Bale, to mora biti zabavno

3. Zvuk u Domu Sindikata iznad očekivanja, plus Guns'n'R

4. malo li je prva 3

 

 

 

Ja sam rešio da odustanem od ovoga ne zbog woke tema već zato što sam se zajebao i odgledao poslednjeg Dr. Strange-a. Takav mish-mash ničega je ispod čak i regularnog Marvel milšejk skeč track-a. Još je gore ako se pusti posle genijalnog Everything, Everywhere all at Once.

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Mos said:

 

Ja sam rešio da odustanem od ovoga ne zbog woke tema već zato što sam se zajebao i odgledao poslednjeg Dr. Strange-a. Takav mish-mash ničega je ispod čak i regularnog Marvel milšejk skeč track-a. Još je gore ako se pusti posle genijalnog Everything, Everywhere all at Once.

Prvi je bio sasvim OK, ovaj drugi sam izdrzao okruglih 25 minuta. Chemer.

Link to comment
On 12.7.2022. at 13:28, Mil@n said:

Od celog teksta sa linka najviše sam neprijatno iznenađen da je Hulk sa Nortonom jedan od lošije ocenjenih marvela /skoro podjednako kao što je Black Panther jedan od najboljih, pričamo o Rotten Tomatoes)bł§}<m,. Za mene je do danas bio jedan od najboljih tj i dalje je, doduše, baš je dosta prošlo od kada sam ga gledao, moglo bi se ponoviti.

 

Taj film pati od brojnih falinki koje su, ironije li, najmanje povezane sa samim filmom.

 

U sustini to je sasvim ok superhero-flick, no problem je sto je izasao mesec dana pre Dark Knighta koji je potpuno redefinisao zanr i mesec dana nakon Iron Mana koji nije toliko redefinisao zanr koliko je pokazao da superhero filmovi mogu biti dosta dobri i kao ozbiljan film, a ne samo kao decja zajebancija.

Na to onda dodas da je Norton ispalio i da su morali da urade recast, pa kad su sklapali Avengerse morali su malo da ga guraju u stranu. I jos dodatno na sve, film nije radio Marvel nego Universal (jer drzi prava na lika), pa ovi onda nisu hteli da ozbiljno guraju marketing necega sto nije njihovo.

 

Inace definitivno ima gorih MCU filmova od Hulka, a bojim se kako vreme odmice da ce ih biti sve vise i vise. Ja najvise volim da cenim filmove po kompleksnosti i motivaciji negativca, Hulk tu radi sasvim solidan posao, nije ono klasicno "ja sam zao, zelim da unistim sve". 

  • +1 1
Link to comment

Top Gun: Maveric

 

Krindži i predvidiv, patetičan do bola, kliše do klišea, film nije za veliko platno nego za televizor ei niš, tamo mu je mesto.

 

Nisam ni malo oduševljen letenjem i stenjanjem, F-14 je daleko filmičniji od generiškog F/A-18.

Da ne ulazim u gluposti tipa roja tomahawka, koji aj što bi bio otkriven lako i alarmirao nepoznatog neprijatelja nego što nije rešenje za pistu, pre za hangare, a za pistu možda sa klaster municijom... A mogli su da gađaju i lokaciju... lovci pete generacije koji moraju da ih vide da bi ih gađali...a tek oni samovi što lete na sve strane i pucaju, a šrapnel...a...ma... nebitno.

 

Još edan krš koji nije nikako vredan bioskopske karte.

 

Čitam sad rotten, 97%/99% ... bogo dragi, na staru slavu, loženje istrošenih likova i glad za bilo čime što makar malo iskače iz totalne propasti i ništavila koje vlada na tržištu zabave.

 

Ovde su barem integrisali ženskog letača, crnca, gika i hot shota tako da to nije usiljeno, tj. nije više usiljeno od svega ostalog (što je na 150% nategnutosti i prilično jadno in general), tako da nije iskakalo. That was nice.

  • +1 1
Link to comment
44 minutes ago, Mos said:

Louis CK i Critical Drinker kažu odličan :D 

 

E, moraću pogledati CD, mada bih za ovo voleo videti Pitch Meeting ;)

 

 

EDIT:

eh, CD mu daje slack jer su dobre scene sa avionima i Tom Kruz je car i nije podlegao modernom bulshitu... tanko, ali razumem ga.

Mnogo ljudi je tako isto podleglo Dini zbog nekih sitnih kvaliteta rado previđajući gejping hols tamo gde bi film trebao da bude.

Idem da skinem Hot Shots i odmorim glavu malo.

 

Edited by Vapad
Link to comment

nisam gledao top gun, niti nešto posebno planiram, ali čini mi se da dosta ljudi još uvek ne razume rotten tomatoes

 

98% na rt ne znači da je to film koji je 9.8/10, nego da 98% kritičara misli da je više dobar nego loš. ako hoćete da na brzinu overite KOLIKO tačno kritičari misle da je dobar obiđite metacritic, ne rt...njihov algoritam pokušava da da odgovor na to pitanje, rt ni ne pokušava. 

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

a gledajući reakcije i ocene publike na netu rekao bih da američka desnica opet ima neku svoju idiotsku kampanju i da su top gun proglasili za novo oruđe u borbi protiv sjw, tako da ni ocene publike svakako nisu autentične

Edited by Pokojni Ruxin
  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Pokojni Ruxin said:

nisam gledao top gun, niti nešto posebno planiram, ali čini mi se da dosta ljudi još uvek ne razume rotten tomatoes

 

98% na rt ne znači da je to film koji je 9.8/10, nego da 98% kritičara misli da je više dobar nego loš. ako hoćete da na brzinu overite KOLIKO tačno kritičari misle da je dobar obiđite metacritic, ne rt...njihov algoritam pokušava da da odgovor na to pitanje, rt ni ne pokušava. 

 

Jasno skroz, ali to i gledam. 416 vs 15 pozitivnih kritika, u smislu 3 i više od 5 i slično, i 99% pozitivna ocena publike.

Ali je opet indikativno kako je primljen i kako se gleda, a i pročitam par pozitivih i negativnih, zanima me šta ljudi vide i kako, da mi malo rašire vidike ili objasne neke stvari koje ja promašujem. Našao sam lika koji je tačno pogodio šta mi je smetalo, neki mrmoviefilmblog i malo mi je lakše kada vidim slične ili iste uglove koji su primećeni, nisam baš skroz matora drtina, ali isto tako kada čitam megapozitivne kritike osetim se malo, zaostalo, jer uz sav napor ne vidim neke stvar... No volim tako da gledam, zato mi je RT baš dobar.

 

  • +1 1
Link to comment

inače pošto američki desničari obožavaju da groupthinkuju ove kampanje su vrlo česte u oba pravca, ali verovatno su češće negativne kampanje. quick tip je da pogledate broj ocena, po tome najbrže zaključim jel ima nešto fucky na rt...ljudi tamo obično ne glasaju u tako velikim brojevima.

 

case in point

MADPdS9.png

 v7vFCcb.png

H2dYkKH.png

 

Edited by Pokojni Ruxin
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Ovo je nevidjeno darežljiva ocena za Tora :D Black phone ću da gledam ovih dana na tvoju preporuku. 

 

LOL. Dr. Strange 85% od audience-a. Everything Everywhere all at Once 89%. :lolol:

 

 

Link to comment
5 hours ago, Mos said:

 

 

LOL. Dr. Strange 85% 

 

 

Klinci koji se lože na Marvela, nema drugog objašnjenja... Jedan od glupljih uradaka koji sam gledao u poslednjih godinu dana...

  • +1 2
Link to comment

Iz rubrike: Gledali smo za vas da vi ne biste morali.

Lemon (2017)

https://m.imdb.com/title/tt5973364/?ref_=m_nm_knf_i3

 

Fascinacija pojavom Bretta Gelmana je počela sa serijom Fleabag, a evo nedavno je bio super i u Stranger Things, tako da sam uzbuđeno kliknuo na njegovu glavu ispod tastera play na Criterion Chanellu pre neki dan, još se film zove Lemon a i sinopsis je obećavao.

Antipatični lik je nekadašnji/propali glumac koji predaje glumu, favorizuje takođe antipatičnog studenta, brak sa slepom ženom mu se raspada, snima bizarne reklame, ima bizarnu porodicu, pokušaj nove veze, itd. Gomila bizarluka ali svega nekoliko dobrih momenata koji su nekako loše povezani. Sveukupno za preskočiti.

Redateljka je Brettova supruga Janicza Bravo.

 

Edited by maheem
Link to comment

Black Phone, neloš. Samo mi je jedna stvar smetala sve vreme.

 

Spoiler

Sestrin precognition. Jasno mi je da se slaže sa mrtvim dečacima, paranormalno, konekcija sa onim svetom, yadda, yadda, yadda. Samo bih mnogo više voleo da je mala bila detektivka koja bi jednostavno bolje odradila posao od dva debela pandura :D Ovako me je svaki put samo vadila iz priče jer je od starta jasno da će videti u snu gde se kuća nalazi. 

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...