Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

On 4.7.2022. at 23:19, nisam ja said:

ma odličan film. nego ljudi serkaju po njemu jer nisu dobili ono što su ONI očekivali. 

 

Ma nije kod mene tako, vec jako dugo idem na filmove bez takve vrste ocekivanja osim kod nekolicine autora - sta vise, od kako su klinci tu, cesto odem na film po principu "veceras/sutra mogu do grada, daj da vidim sta ima na programu", pa je tako i Cache pao tad, pritom nisam znala nista o filmu, samo mi je u nekom cosku mozga ostalo to da mi je neko rekao da ima "neocekivana scena ubistva" (posle mi je bilo jasno na koju se misli). A nisam gledala nista sem "Profesorke klavira" i "Ljubavi" od Hanekea pa da imam ne znam kakvo ocekivanje.

Prosto mi se ucinilo tokom gledanja da je nekako do kraja postalo svasta (pre)ocigledno, i da se svasta podrazumevalo iako film nije predstavio to tako. Ali ovo sad izvlacim iz malog mozga jer se stvarno slabo secam detalja, osim te biblioteke u sobi i voznje glavnog lika do tog dela gde zivi onaj drugi. Ne kazem da sam u pravu, zao mi je sto nisam tada nasla neku valjanu recku for dummies.

 

On 4.7.2022. at 23:44, djordje geprat said:

kako neko može da ne voli  žilijet  binoš

 

To zapravo cesto cujem. Ja licno nju gotivim, mada mi nije najglumica. Najbolja mi je bila u "Copie conforme" od Kjarostamija (divan film!)

Link to comment
29 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

To zapravo cesto cujem. Ja licno nju gotivim, mada mi nije najglumica. Najbolja mi je bila u "Copie conforme" od Kjarostamija (divan film!)

Zanimljivo! Volimo isti film i moje mišljenje o Binoš se menja na bolje baš počev od tog filma.

Link to comment
35 minutes ago, I*m with the pilots said:

To zapravo cesto cujem. Ja licno nju gotivim, mada mi nije najglumica. Najbolja mi je bila u "Copie conforme" od Kjarostamija (divan film!)

gledao. zbog nje. onaj lik me nervirao. ljigavo mi je izgledao. inače, film je dobar.

nego, koliko je bila prelepa u "čokoladi" toliko su je fantastično unakazili u "ljubavnicima na mostu"

Edited by djordje geprat
Link to comment

moj komentar je bio vezan za ouatih. 

štos kašea tiče kad sam ga gledao ništa mi nije bilo jasno. kad sam proguglao bio sam oduvan. 

 

to mi je bio prvi haneke. jasno je posle pogledanih više njegovih filmova da mu je tema uglavnom vezana za savest. individualnu, kolektivnu pa i nacionalnu. 

videti pod:

Benny's video (1992) i White ribbon (2009). 

Link to comment
On 7.7.2022. at 22:48, Ras said:

Zanimljivo! Volimo isti film i moje mišljenje o Binoš se menja na bolje baš počev od tog filma.

:)

 

---

 

Uhvatih na ARTE-u Kronenbergov Rabid, bas pasent za ovo pandemijsko vreme :sleep: Mogli smo i gore da prodjemo, sa sve upucavanjem na ulici u smestanjem u djubretarske kontejnere.

 

:laugh:

Spoiler

Rabid_JoggingKills.jpg

 

Rouz seta Montrealom a u izlogu poster za "Keri", a videvsi sad ovaj detalj - i ne cudi me:

Quote

Chambers won the starring role in film director David Cronenberg's low-budget Canadian movie, Rabid, which was released in 1977.[3] Cronenberg stated that he wanted to cast Sissy Spacek in the film lead, but the studio vetoed his choice because of her accent

Spoiler

 

Rabid_Carrie.jpg

 

 

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Novi Tor - jednostavno teško je ozbiljno shvatiti film u kome su apsolutno S V I dijalozi u prvih sat vremena često neuspele pošalice koje ostavljaju utisak kao da gledate neku parodiju na Tora, ali bez ikakvog preterivanja. U jednom momentu, film se "uozbiljuje", ali slabo je ovo, iskreno. 

 

Najslabiji film karijere Waititija.

  • +1 2
Link to comment

+1 za Cache. Još pamtim osećaj posle tog filma. Jedini put da sam imao iskrenu želju da mi neko vrati tih par sati života.

 

Sreća pa sam potisnuo ime reditelja jer mi je sve ostalo od njega i više nego dobro.

Link to comment

spacer.png

 

Guns at Batasi - Na preporuku Scorsesea i Tarantina, overio ovaj biser britanske kinematografije. Nikad nisam bio nesto posebno impresioniran Richardom Attenboroughom, ali ovde je pokidao. U prvoj polovini filma ga vidimo kao ustogljenog, pedantnog sergeant majora, glavnog medju oficirima u nekadasnjoj britanskoj koloniji u Africi. Zbog svog ponasanja niko ga ne uzima za ozbiljno i smeju mu se iza ledja. Ali u drugom delu filma se stvari menjaju posto imamo vojni puc i kantina u kojoj su oficiri postaje mesto visokih tenzija, a Attenborough pravi badass.

 

Ceo film moze prakticno da se igra i kao pozorisni komad s obzirom da se uglavnom sve desava u kantini jedne noci, a mora se pohvaliti i izvrsna crno-bela fotografija Douglas Slocomba..

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Od celog teksta sa linka najviše sam neprijatno iznenađen da je Hulk sa Nortonom jedan od lošije ocenjenih marvela /skoro podjednako kao što je Black Panther jedan od najboljih, pričamo o Rotten Tomatoes)bł§}<m,. Za mene je do danas bio jedan od najboljih tj i dalje je, doduše, baš je dosta prošlo od kada sam ga gledao, moglo bi se ponoviti.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...