Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Meni je film bio dobar, bar dotle da dobri delovi preovlađuju nad lošim.

 

Treba stvari postaviti u dobar kontekst, ovo nije Batman-Year One, ali jeste recimo Year 2.5, što znači da je on još uvek na počektu svog puta, nije iskusan, ne zna šta je efikasno, šta nije, još uvek se traži u vidžalenti svetu. Iz te perspektive, Batinson mi je odličan, i njegov nastup i ponašanje lika. Ovo je jedan malo drugačiji pristup liku Brusa Vejna, čovek je potpuni razjebani psiho, što je, rekao bih, realističnije za nekoga koga PTSD toliko drži i kome toliko upravlja životom, mnogo više nego onaj ustaljeni šablon - danju plejboj, noću babaroga.

 

Neko napisa gore, Gotam City je fenomenalan. Riddler mi se svideo i twist sa Riddlerom mi je odličan, možda su mogli još jače da poentiraju na tome. Colin Farrell sasvim dobar, Turturro je solidan, no njegov lik je verovatno najbolje predstavljeni lik Falkonea ikada, sa celom mrežom korupcije, prvi put gledam i zaista kapiram probleme u Gotamu i posledice po običnog građanina. Sve do sada je bilo u fazonu debeli mafijaši krkaju u nekom restoranu i tu su neki henčmeni sa mašinkama. 

Gordon mi jedini nije legao puno jer me previše podseća na istog lika iz Westworlda, a taj je smarao za sve pare kako je serija odmicala.

 

Koncept filma kao detektivskih 7 mi je bombona, kao neka promena od dosadašnjih, ali u dobrom smeru.

 

Što se tiče negativnih utisaka, dve stvari bih izdvojio. Prva je priča oko Vejna/Kajlove i roditelja, mislim da smo komotno mogli bez toga, skratilo bi i vreme filma i ne bismo puno izgubili, a posledično bismo i ostali bez nekih glupih scena (tipa ono kad ovaj leži u bolnici i umire, pa se probudi, a Batinson je u fazonu "lagao si me pčko", umesto nekog normalnog "e buraz, jesi dobro, drago mi da si živ, peace").

 

Druga je celo ono finale posle finala filma, kompletan zaplet oko Gotham Square Gardena, predugačko je i nema puno smisla, Riddler je precizno targetirao korumpirane individue, a sad hoće da sravni ceo grad. Kapiram da je tu negde bilo želje da se provuče kako bi Betmen rado stavio svoju glavu u torbu zarad nevinih, i kako su zbog toga nevini počeli da ga prihvataju, ali moglo je to bolje da se napiše, i da traje kraće i da bude efektnije. Ovako, bar smo videli Venom.

 

U svakom slučaju se radujem nastavku ako ga bude, opet sa strepnjom da ne useru nešto previše.

 

 

  • +1 5
Link to comment
8 hours ago, radisa said:

Meni je priča o negativcu najgluplja stvar u filmu... Jbt, čovak živi u sirotištu, spale sirotište, ubiju drugare, i onda on hoće da se osveti i negativac je... WTF!?

 

Nakd samo u filmovima navijali za takve likove, sad nam predstavljaju da je strašno svetiti se za nepravdu koja je načinjena malom čoveku... Kako smo došli do toga?

 

Nije išao na anger management, a mogao je, ko mu kriv :fantom:

 

Pa šta znam, zanimljivo ti je pitanje, i meni prvo što pada na pamet je evolucija moralnih narativa u vremenu mreža: gde svako ima kontakt sa svakim i imaš priliku da čitaš razne komentare vezane za ubice, silovatelje i zlostavljače, zakon osvete je zakon niskih poriva, postoji društveni ugovor, nismo životinje i imamo neke zakone, i institucije, i self-righteousness da nam kaže da primal instikte pogušimo. Što sve stoji, samo što nedavanje legitimiteta besu kao unutrašnjem doživljaju (koji nije ispoljen), ne vodi zapravo ničemu (nemoj da pišem dalje, otići ću u 500 digresija :lolol:

Link to comment
On 4.5.2022. at 11:24, radisa said:

Ovako Ridler loš, uništava korupciju, Betmen dobar brani Gotham od kriminala... Sve 5...

 

pa ja baš i nisam ovako pročitao tbh...rekao bih da je funkcija ridlera u ovom filmu upravo u tome da bude odgledalo betmena, i da uvede što više nijansi sive između njih dvojice (jedina razlika suštinski je u tome dokle je ko spreman da ide). nit je betmen ikad prikazan kao veći psiho na filmu, nit je negativac ikad bio simpatičniji. i onda se jel betmen poučen primerom zapita na kraju jel najbolja ideja na svetu da mu glavna motivacija bude osveta, a glavno oruđe strah, i evoluira i kao čovek i kao superheroj u nastavku :sleep:

Edited by Pokojni Ruxin
  • +1 2
Link to comment
20 hours ago, Pokojni Ruxin said:

 

i onda se jel betmen poučen primerom zapita na kraju jel najbolja ideja na svetu da mu glavna motivacija bude osveta, a glavno oruđe strah

 

Why do say it like it's a bad thing? :sad:

Link to comment
3 hours ago, ToniAdams said:

znači desničarski betmen, kao i onaj prethodni?

 

trudim se ne gledam filmove u tom ključu, ali nije redistribuirao wayne korporaciju sirotinji ako to pitaš

 

2 hours ago, ArleKino said:

 

Why do say it like it's a bad thing? :sad:

 

zato što plaši decu po gothamima umesto da bude simbol nade i pravde :fantom:

Link to comment

betmen je makar bolji od spajdermena milijon puta.

You Won't Be Alone

gledao pre svih vas odavde...velika steta za ovaj film.velika...ima atmosferu, radnju,lepo snimljen, deluje uverljivo ali je otisao u pravcu neke drame koja se bavi zivotom i koja pokusava da ima dublju pricu.sve se to svelo na nebitno sranje..da je napravljen cist horor onakav kakav bi mogao da bude bio bi vrh.ovako niti je uspeo horor niti drama.ovaj miks jednostavno nije uspeo.zalim slucaj

The Sadness

hm.vrlo dobra varijacija na temu zombi filmova, tacnije o ljudima koji se izmene zbog nekog virusa.mega brutalan ali ne i bas realistican.tako da osobe sa slabijim srcem mogu slobodno da ga gledaju.ali zato oni sa losijim stomakom ne.malo neozbiljan.imas smek onih japanskih filmova ichi the killer, visitor q malo na taj fazon cini mi se.

Edited by herzika
Link to comment

Večeras baš gledao Sadness, solidna zajebancija, samo ne bih ga baš poredio sa Mikeovim filmovima, više je Tokyo gore police, taj fazon.

Link to comment

Severnjak vrlo odličan. Baš mi legao u bioskopu a otišao sam skroz slučajno a pri tom se ni ne ložim na vikinge. Da ga se gleda.

 

Link to comment
On 8.5.2022. at 1:04, *edited by mod said:

Severnjak vrlo odličan. Baš mi legao u bioskopu a otišao sam skroz slučajno a pri tom se ni ne ložim na vikinge. Da ga se gleda.

 

 

Meni dosadan, vikinški neo noir lol

Više ništa ne može bez umetničarenja, ni veštice, ni vikinzi, ni Betmen.

  • +1 1
Link to comment

Meni novi Betmen skroz okej. Ja ni ne gledam filmove o superherojima više i nisam imao očekivanja sem da me ne nervira i nije me nervirao i onda mi dobar. Nema patetike, nema spektakla, 1 mali Betmen. Fino.

Link to comment

Novi Doctor Strange in the Multiverse of Madness... žali bože nedeljnu cenu karte, kokice i vodu za dragu i mene. Kao fanovi marvelovih faza 1 i 2 i bogme malo i 3, ovo nam ne leži. Možda bi bilo 3% bolje da smo stigli da pogledamo Vandaviziju.

 

Ima dobrih fora, ali nije toliko na humor okrenut film, što je osveženje. Ali scenario opet šupalj, motivacije i razne druge stvari nisu razrađene i ne funkcionišu ili su u koliziji. Multiverzum otvara mnogo vrata i što smo mi morali da gledamo baš ova nije do kraja jasno, posebno ako postoji beskonačan broj multiverzuma.

 

Određeni likovi su regresirali u odnosu na već postojeće priče pa je čudan osećaj (da ne kažem neprijatan) gledati heroje koji su brilijantno odigrali protiv najjačeg i najpametnijeg protivnika ranije kako sada ne mogu da pohvataju dve smislene rečenice/misli. To nas valjda sve čeka, samo ne moram da se na fan fliku deprimiram.

 

Ima neki Iluminati, totalni šou. Ima i tu još likova koji su nešto čudno uvezani.

 

Ima i neka Amerika, unclear, waiting further input. Nadam se da je neće upariti sa spajdermenom u budućnosti, jer ne vidim da će imati benefita.

 

Ima musical fight, ima nekog smisla, ali zapravo ni nema.

 

Ima i zombi, što je bilo fun, ali bih voleo da nije bilo toliko predvidljivo i setapovano, bukvalno smo ga predvideli bez da smo imali ikakav hint, jer tako sada rade stvari. Ima još jedan takav momenat, kao iz jeftinog detektivskog tv filma, kada jedan zlikovac kaže jednu informaciju više no što mu je heroj dao i ofira se, ajoj.

 

I tako.

 

Sada skidam Firestarter (ko se seća 1984. i mlađahne Dru Barimor :), meni film u lepom sećanju iz detinjstva, ne bih ga ponov gledao ni po koju cenu, da ne kvarim), Mincemeat, Northman (nakon svih pohvala) u Morbius (nakon svih kritika), moram naći nešto barem koliko-tolko zabavno i gledljivo...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...