Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

7500

uvek sam cenio filmove koji uspevaju da postignu napetost i uzbudljivost u krajnje ogranicenim uslovima, skucenom prostoru, sa nevelikim budzetom... sve  se odigrava u kokpitu aviona, nakon filma buried ovo je verovatno vicesampionsko mesto po kriterijumu skucenosti prostora. u sustini ne mnogo originalna teroristicka prica, ali ovo sto sam naveo uz izvrsnog JGL pomaze da se izdigne iznad proseka teroristickih filmova.

Edited by Nikodije
Link to comment
3 minutes ago, Milošica said:

U jebote,šta je s ljudima :D

 

OK, samo zato što sam izvalio da si student i klinac ću te poštedeti... Nemoj da se poistovećuješ sa Vinijem i onim derpom što se loži na Goslinga...

Edited by rezwalker
Link to comment

Ako za neki film možemo reći da je kultni onda je to ovaj... Orson Welles je najveći inovator, ne samo kad je tehinički aspekt filma u pitanju… Lik je uveo i TAROT u kinematografiju.

 

Film je po snimanju do te mere bio radikalan i ezoteričan da ga je studio razmontirao i dopunio naknadno snimljenim scenama. Welles, u opravdanom besu, piše legedarni memo na 58 strana kojim dovodi u pitanje čitav integritet Holivuda - Ima li ovde mesta za umetnost i slobodu izražavanja na koju se, tobože, poziva zapadni mainstream trash?

 

Poenta: Čitav film ima narativnu Fool’s Journey matricu, koju mu je studio uništio… Reeditovana verzija, koju aminuje i njegova ćerka je zapravo ona prava - 1998…

 

Ovo je film!

Link to comment

Odgledao sam dva francuska filma na RTS 2, Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu? (2014) je odlican, Christian Clavier ima cetiri cerke i svaka se udala za nekoga ko mu nije po volji (musliman, jevrej, azijat, crnac), ima gomila dobrih fora, najlepsa mi je ona plavusica sto se udala za crnca, a drugi film je sequel, Qu'est-ce qu'on a encore fait au bon Dieu? (2019), ovaj je bio bas bezveze, bolje da ga nisu ni snimali, jedino je onaj jack russell terrier bio vredan paznje.

 

Posle sam na HBO kanalu odgledao Ad Astra (2019), Brad Pitt je i dalje najveci smeker Holivuda, ali film je zesci smor i jedva sam ga odgledao do kraja.

Edited by Бруклинский
Link to comment
On 18.7.2020. at 5:29, shimpr said:

Bilo jednom u holivudu, aj koji uzas, koje protraceno vreme. Ne bih nekoga da uvredim, ali ovo moze da se svidi samo nekoj budali. Dosadno

 

o jbt, jbt, jbt, kako genijalna kritika!  sadržajna i oštra u isto vreme, ne vidim kome ovde ne može da se svidi.:lol::laugh:

Edited by koksy
Link to comment

Ko nije gledao kaiju filmove ne zna šta propušta. Ja sam se navukao, a poslednj remek-djelo koji sam gledao je Mosura. Nakon što spasilačka misija pronađe žive i zdrave 4 mornara nasukana na ostrvcetu na kojem se sprovode nukleearni testovi, na ostrvo kreće ekspedicija koja pronalazi na ostrvu domorodačko pleme i žene/vile/midžete koje zarobljava zli tajkun član ekspedicije i odvodi u Tokijo da zabavljaju mase. Međutim, bijesni domoroci prizovu Mosuru, gigantskog moljca (?), koji kreće ka Tokiju da oslobodi žene/vile/midžete i usput pravi pičvajz pred sobom. Za ne propustiti!! Jedva čekam da uhvatim vremena za sljedeći dio gdje se biju King Kong i Godzila 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...