Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Rafferty and the Gold Dust Twins (1975)

 

https://www.imdb.com/title/tt0073601/

 

Jedan od nepravedno skrajnutih bisera 70-ih.  Alan Arkin, bivši marinac, sadašnji potpuni idiot i alkoholičar, dopušta dvema devojkama da ga otmu i prisile da ih vozi u Nju Orleans. Usput, postaju družina, svraćaju u Las Vegas pa u Tuson stvarajući i rastvarajući svoju čudnu vezu.

 

Film o lutalicama, usamljenicima, gubitnicima, romanticima, okrnjenim i ranjenim čudacima. 

 

Duša filma je Mekenzi Filips koja je imala sličnu ulogu u Američkim Grafitima ali ono što se meni javlja je da ona uopšte nije ovde glumila. Stvarni život joj je bio daleko tragičniji i teži.

 

Link to comment

Queen of the Desert će biti jedan od onih filmova koji ni izbliza nisu zanimljivi koliko ličnosti, ili događaji o kojima govore.

Film je priča o mladoj, obrazovanoj ženi (Kidman) na početku 20. veka, iz bogate porodice, koja od života traži više od uobičajene uloge koja bi joj bila namenjena. Na sreću, otac je bio dovoljno pametan da je pošalje u Teheran, u britansko diplomatsko predstavništvo, gde će biti očarana susretom sa istokom, ali pronaći i prvu ljubav.

Ispostaviće se da je ovo bio uvod koji obećava, ali nažalost i najbolji deo filma.

Najvećim delom, film podseća na neke druge koji u žižu stavljaju snažnu, po svemu posebnu ženu koju tumači Kidman, poput Hemingway and Gellhorne, pa sam poprilično iznenađen saznanjem da je Herzog i pisac scenarija, osim je što je reditelj (što sam znao i pre gledanja filma).

Gertruda Bel je čitav svoj vek provela putujući arapskim svetom tamo gde drugi zapadnjaci pre nje nisu stigli, po obodima Otomanske imperije koja se urušavala, u vreme I svetskog rata, u koje se svet dramatično menjao, da bi se, kao najbolji poznavalac prilika na kraju i stavila u službu Britanske imperije.

Nije čudno da je ovakva ličnost zainteresovala Herzoga. Mislim da se u pustoši interneta sigurno mogu naći snimci razgovora Elona Maska i Herzoga u kojem se ovaj javlja kao dobrovoljac i da misli da je jedan od najboljih kandidata da se među prvima nađe na Marsu. Mask je izgledao prilično zatečen predlogom.

Film, međutim razočarava zato što Herzog prosto nije uspeo da proizvede dovoljno upečatljivih slika, iako je na raspolaganju imao sve te egzotične predele. Muzika je povremeno zaista dobra, ali i poezija, kao još jedna od Herzogovih preokupacija.

Ono što me je obradovalo, pregledajući Herzogovu stranicu na imdb je da je Fordlandia dokumentarni film na kojem radi. Možda dodam još jedan vredan prilog mojoj opčinjenosti opustelim mestima.

Edited by Ras
Link to comment
12 hours ago, Ras said:

Queen of the Desert će biti jedan od onih filmova koji ni izbliza nisu zanimljivi koliko ličnosti, ili događaji o kojima govore.

Film je priča o mladoj, obrazovanoj ženi (Kidman) na početku 20. veka, iz bogate porodice, koja od života traži više od uobičajene uloge koja bi joj bila namenjena.

 

Meni je film bio onako, 6+ ja ali volim te Engleze koji putuju i istrazuju, pa sam odgledala.

Problem mi je bila Kidman koja ful botoksirana sa 48 godina glumi devojku od 20+ koja ide u te avanture prvi put u zivotu, zaljubljuje se, gubi nevinost itd.  U nekim filmovima godine nisu toliko bitne ali ovde mi je bas odvlacilo paznju i nije uverljivo. Glavna glumica nosi film i ona treba da nas odvede u pustinju i da se ludo zaljubi, i mi treba da joj verujemo.  I nije to samo njen problem, i bivsi muz joj isto glumi mladica sa 55 godina, kao da nema drugih glumaca u Holivudu ...

Link to comment

Kidman kao rosa u podne.

 

Nije meni smetala njena pojavnost. Čak bih rekao da joj frizura u kojoj je pramen kose prebačen i zavija preko čela lepo stoji. I drugo, bitnije za film je da Kidman ima dobro držanje. Otoci od botoksa i isturene usne obično se vide u poluprofilu lica, kada je kamera dovoljno blizu.

I da, film ostavlja utisak kao da je iniciran od strane Kidman, ili producenata koji stoje iza nje, a Herzog samo plaćen da odradi posao.

 

Interesantan dijalog o tome ko, šta i u kojim godinama treba da glumi okosnica je vrlo dobrog francuskog filma Oblaci Sils Marije , za koji se ne sećam da li sam preporuku pokupio ovde na forumu kada se ćaskalo o Binoche.

Tek, Binoche i Kirsten Stewart su obe izvanredne!

 

 

 

 

 

 

Edited by Ras
Link to comment
22 minutes ago, Indy said:

Uh, kad to reče, počeh "Let the Sunshine In" i batalio na pola... Svaka čast Binoche, ali ne mrem ja to.

 

To sam gledao na preporuku foruma. Gledao do kraja, ali jeste za bataliti.

Link to comment

Il Traditore (2019)

 

https://www.imdb.com/title/tt7736478/

 

Skoro pa remek delo. Sada mi je tek jasna ona izreka "bez starca nema udarca". Matora komunjara Belokio režira kao da je u zenitu mladosti. Favino u ulozi života. A tek atmosfera! Sudnica- amfiteatar, na vrhu ćelije a na dnu kavezi za ispitivanje. Način na koji je snimljeno famozno ubistvo sudije Falkonea sa tonom dinamita je pregenijalno. 

 

Link to comment

ja napokon odgledao dzokera.

 

prvi sat sam cekao da pocne film, drugi da zavrsi.

 

mozda je tu i postojala neka ideja al je ubila implementacija. zoakin zesce antipatican i uz to neuverljiv, ko pera mitic sa ali ekspresa. 

 

inace, citav film ko davitelj za sirotilju.

Link to comment
ja napokon odgledao dzokera.
 
prvi sat sam cekao da pocne film, drugi da zavrsi.
 
mozda je tu i postojala neka ideja al je ubila implementacija. zoakin zesce antipatican i uz to neuverljiv, ko pera mitic sa ali ekspresa. 
 
inace, citav film ko davitelj za sirotilju.
Meni je to vrlo prosečan film i to njegovo lomatanje je potpuno pojelo bilo kakvu fabulu...
Ko vežba za studente glume...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
1 minute ago, Frank Pembleton said:

Meni je to vrlo prosečan film i to njegovo lomatanje je potpuno pojelo bilo kakvu fabulu...
Ko vežba za studente glume...

.... Shiit has hit the fan!
 

ma promasen film potpuno. prosto ne znam da li mi je vise pobacaj taksiste ili pobacaj davitelja. al mozda ipak za nijansu vise davitelj. samo je falilo da zapeva kad je kupao mamu.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...