Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

 
+1
 
Upravo tako. Hanks je dobro izvukao ono sto je najbitnije iz knjige, to su uspesno docarali. Nisu pucali na neki ratni spektakl, nisu ni imali budzet za tako nesto..
Odgledali
Sasvim ok
Link to comment

Skupilo se već filmova u kojima se navija za podmornicu, njemačku ili našu, pa je Greyhound svojom perspektivom prijatno osvježio tematiku.

 

Nepoznata mi je knjiga, ali ovo je dobro napisano - dinamika na komandnom mostu i geometrija mornaričkih okršaja su tečni i razumljivi, lik kapetana skrojen u hitrim detaljima kao savršeno odijelo (razjasnilo se kada je u odjavi pisalo da je Henks pisao scenario, tj za sebe). Naglašena CGI estetika namrčenog mora može da se posmatra u funkciji surovosti bitaka u kojima je skoro svaki pogodak masovni kill i brutalne neizvjesnosti u kojoj ne znaš kad će nešto da te drmne, a i ako preživiš pojedu te ajkule..

 

Henks bi baš mogao da kompletira kapetanski triling na kopnu, moru i u vazduhu i nekakvom avijatičarskom WWII epopejom. Ionako Perl Harbur i Midvej nisu nizašta..

Link to comment

polytechnique

dok nisam nabasao na ovaj film, potpuno mi je bio nepoznat nesrecni dogadjaj koji je se zbio u montrealu 89. kada je mizoginista pobio 15 ljudi (od cega14 devojaka studentkinja tamosnjeg tehnickog fakulteta za koje je on smatrao da im nije mesto na 1 takvom fakultetu, vec na nekom mestu "primerenijem" zenama). uvek je pipavo takve dogadjaje preneti na platno, ali ovde je to uradjeno dobro, bez patetike, ali sa puno pijeteta prema zrtvama. posebno je fascinantna scena kada u ucionici razdvaja zene i muskarce, naredjuje muskarcima (njih bar 15) da napuste ucionicu i ovi to urade u tisini, a onda on pobije devojke. tesko je  razumeti te ljude koji napustaju prostoriju u miru i tisini znajuci sta ce devojkama da se desi, koliko god je tesko ocekivati od obicnih ljudi da budu heroji u tako stresnim situacijima.

Edited by Nikodije
Link to comment

I ja nabasao skoro na taj film na tv. Dobar, mucan, zapitas se da li je moguce da se tako nesto razvije u necijoj glavi, a onda shvatis da naravno da je moguce. A jos je mozda upecatljivije pitanje koje se namece sve vreme, a to je da li je neko mogao da ga spreci, tj. zasto ga npr. ljudi nisu napali i pokusali da ga onesposobe. A opet, kako? 

 

Doduse, ne bi me cudilo da neki od zaljubljenika u drugi amandman u Americi iskoristi ovaj film za primer kako eto da je neko od ljudi na fakultetu imao pistolj resili bi ga se brzo i lako i onda on ne bi pobio onolike ljude. 

Link to comment
2 minutes ago, Nikodije said:

da, bas sam razmisljao o tome, i sta uraditi u takvoj situaciji, da li razumeti ljude koji su izasli ili ih a priori osuditi zbog kukavicluka.

 

Problem je sto lik drzi prst na obaracu i stoji par metara od njih, te ostali nisu u mogucnosti da se pred njim dogovore o nekoj eventualnoj zajednickoj akciji. A prvi koji bi sam krenuo na njega skoro sigurno gine na mestu, a samim ti i svaki sledeci, tako da je bas zajebano. 

 

S druge strane, verovatno je makar moglo da se reaguje nakon sto su izasli iz ucionice. Da se zove murija, obezbedjenje, da se ljudi skupe, zatvore ga, ili tako nesto. 

Link to comment

Odgledao sam na HBO kanalu Ford v Ferrari, traje mozda malo duze, ali mi se svideo, Bale standardno odlican, a Damon isto jako dobar, jedino ona njihova scena kada se nesto kao tuku u parku je izazvala odredjeni transfer neprijatnosti, dok je sve ostalo bilo super, narocito kad su u pitanju same trke.

 

https://www.imdb.com/title/tt1950186/

 

dJQAQY6.png

Link to comment

Ne znam vise koliko puta sam ga gledao. Vrhunski anime koji se bavi ozbiljnim problemima u tinejdzerskom uzrastu. Prelepo snimljeno. Jedina mini zamerka su nesto slabije odradjeni sporedni karakteri al ne moz sve biti savrseno.

 

81ij1VdzzHL._SL1500_.jpg

Link to comment

Pete Davidson, lik mi je dugo bio misterija, prosecan komicar i marginalan clan Saturday Night Live ekipe, celog zivota se bori sa psihickim i fizickim problemima, ne moze se reci ni da izgleda kao Brad Pitt, znaci daleko je od neke holivudske zvezde i u materijalnom i u svakom drugom smislu, medjutim zadnjih par godina dospeo je u zizu javnosti jer su odjednom pocele da ga jure poznate pevacice, glumice, manekenke i druge popularne devojke za koje se moze reci da su izvan njegove lige, tri najbolja primera su Ariana Grande, Kate Beckinsale i Kaia Gerber, kad god raskine sa jednom, odmah mu se prilepi neka druga, jedino objasnjenja mi je bilo BDE (guglajte ako ne znate za tu skracenicu), ali juce sam odgledao dva filmova u kojima tumaci glavnu ulogu i moram priznati da sam ga instant zgotivio, definitivno poseduje harizmu i prilicno je kul.

 

Big Time Adolescence, radnja filma je vezana za klinca koji brzo postane prijatelj sa starijim likom i bivsim deckom njegove rodjene sestre, bas mnogo gotivan film, jednu od uloga ima i reper Machine Gun Kelly, kao i preslatka Sydney Sweeney, a u ulozi oca tog klinca je Jon Cryer.

 

https://www.imdb.com/title/tt3824648/

 

23Fa77Z.jpg

 

The King of Staten Island, ovaj film je malo drugaciji, Pete Davidson skoro da glumi samog sebe, posto je i radnja filma uglavnom vezana za neke stvari iz njegovog privatnog zivota, reziser je Judd Apatow, a Bill Burr je razvalio, takodje super su bile Marisa Tomei i Pamela Adlon.

 

https://www.imdb.com/title/tt9686708/

 

joRFjXg.jpg

Link to comment
16 hours ago, Milošica said:

Bruklinski,kada si pomenuo njih tri,morao si i Margaret Qualley.

 

A da i s njom je bio, lik je neunistiv :D

 

Nego odgledao sam Spenser Confidential, sasvim OK film, Peter Berg mi je oduvek bio gotivan reziser, a Mark Wahlberg mi je car samo takav, ova IMDB ocena ne zasuzuje da bude toliko niska, Alan Arkin je takodje bio super, a Post Malone i vise nego odlican u kratkoj epizodnoj ulozi.

 

https://www.imdb.com/title/tt8629748/

 

4mgHAZj.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...