Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

1 hour ago, mlatko said:

First man

Štajaznam, meni je ona Kubrikova verzija izgledala uverljivija i bolje skockana.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

 

Ako misliš na Goslingov film- to je most uninvolving film od svih filmova koje sam pogledao. 

 

Kubrikova verzija? Kakve veze ima odiseja sa ovom, da prostiš, izdrkotinom? :D

Link to comment
On 19.7.2020. at 22:08, Lyckety Splyt said:

Ko nije gledao kaiju filmove ne zna šta propušta. Ja sam se navukao, a poslednj remek-djelo koji sam gledao je Mosura. Nakon što spasilačka misija pronađe žive i zdrave 4 mornara nasukana na ostrvcetu na kojem se sprovode nukleearni testovi, na ostrvo kreće ekspedicija koja pronalazi na ostrvu domorodačko pleme i žene/vile/midžete koje zarobljava zli tajkun član ekspedicije i odvodi u Tokijo da zabavljaju mase. Međutim, bijesni domoroci prizovu Mosuru, gigantskog moljca (?), koji kreće ka Tokiju da oslobodi žene/vile/midžete i usput pravi pičvajz pred sobom. Za ne propustiti!! Jedva čekam da uhvatim vremena za sljedeći dio gdje se biju King Kong i Godzila 

 

Godzila protiv Megalona?

 

Gledah ga sedam puta '74 u kinu Šiška u Ljubljani :)

Link to comment
 
Ako misliš na Goslingov film- to je most uninvolving film od svih filmova koje sam pogledao. 
 
Kubrikova verzija? Kakve veze ima odiseja sa ovom, da prostiš, izdrkotinom? [emoji3]


"Čoveka je lakše prevariti nego dokazati mu da je prevaren"

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • Haha 1
Link to comment
On 2.8.2020. at 19:12, Caligula said:

 

Linch se inače bavi zlom kao takvim, zlom koje je veće od čoveka koji ga nosi, često i van čoveka, meta zlo koje ne možemo razumeti i kontrolisati. Onda tome suprotstavi banalnost i bizarnost fizičkog sveta kao antitežu, ravnodušmost kosmosa, slepi tok fizičkih pojava, nemih i bez ikakvih dubokih značenja, u smislu da je svo to zlo samo iluzija i hemija u ljudskom mozgu i da u nekom širem smislu ne postoji, taman kao što ne postoji ni dobro.

 

Sve njegove filmove mogu da čitam kroz taj ključ i pravo da ti kažem uživam, ne zamaram se paralelama i konstrukcijama.

 

 Veliki lajk za ovo.

:thumbsup: ( :DejlKuperEntuzijastičniOblik:)

U pomenutom filmu, mada ga nisam gledao skoro, mislim da ima čak dve scene gde se glavni junak plaši da izađe iz ormana. Mislim da nije neka preterana konstrukcija reći da orman simbolizuje strah od suočavanja sa sobom. U prvoj sceni u ormaru. u strahu posmatra nasilje nad ženom i plaši se da se suprotstavi. U drugoj sceni u ormaru, ipak izlazi i likvidira tog tipa. (Ako sam dobro zapamtio sve) 

 

Link to comment
1 hour ago, Duhovnost, ljubav i med said:

 Veliki lajk za ovo.

:thumbsup: ( :DejlKuperEntuzijastičniOblik:)

 

btw. Dejl Kuper kao ponovni silazak Hrista na zemlju:) sve se vrti oko ubistva jedne devojke, a oko nje nasilje, mrtvi, smrt na sve strane a koja je bacena u drugi plan. Linch je genije jbg

 

Quote

U pomenutom filmu, mada ga nisam gledao skoro, mislim da ima čak dve scene gde se glavni junak plaši da izađe iz ormana. Mislim da nije neka preterana konstrukcija reći da orman simbolizuje strah od suočavanja sa sobom. U prvoj sceni u ormaru. u strahu posmatra nasilje nad ženom i plaši se da se suprotstavi. U drugoj sceni u ormaru, ipak izlazi i likvidira tog tipa. (Ako sam dobro zapamtio sve) 

 

Kap u moru simbola i podznacenja kada je taj film u pitanju. Jeste, to je film o sazrevanju, gubljenju nevinosti duše i otkrivanju svoje tamne strane. Dopada mi se inače to Linčovo poštenje u simbolici, ne tupi on puno, tu su plavuša i crnka, tu je dobar dečak, tu je zli perverznjak, kraj. Ali kako koristi sliku i zvuk da tu priču izgradi, e tu je njegova genijalnost.

 

5db741280c33a000081b850c_blue-velvet-cas

 

Edited by Caligula
Link to comment
6 hours ago, Caligula said:

 

btw. Dejl Kuper kao ponovni silazak Hrista na zemlju:) sve se vrti oko ubistva jedne devojke, a oko nje nasilje, mrtvi, smrt na sve strane a koja je bacena u drugi plan. Linch je genije jbg

 

 

Kap u moru simbola i podznacenja kada je taj film u pitanju. Jeste, to je film o sazrevanju, gubljenju nevinosti duše i otkrivanju svoje tamne strane. Dopada mi se inače to Linčovo poštenje u simbolici, ne tupi on puno, tu su plavuša i crnka, tu je dobar dečak, tu je zli perverznjak, kraj. Ali kako koristi sliku i zvuk da tu priču izgradi, e tu je njegova genijalnost.

 

5db741280c33a000081b850c_blue-velvet-cas

 

Dejvid Linč:

 

„Често користим аналогију да кувар не прави рибу, он је само спрема. Кувар може да је скува на разне начине, тако да буде веома укусна или да буде грозна, али није он тај који је прави. Ви хватате идеју и то како ћете да је претворите у неки медијум зависи од вас. То су као поклони који долазе споља, ви их не измишљате, него они некако долазе до вашег свесног ума, ви се заљубите у њих и претворите их у нешто ново. Највеће узбуђење је у том превођењу идеје, али тако да се остане веран идеји у коју сте се заљубили. Не мислим да се идеје производе, већ их само хватамо, као што хватамо рибу.“
 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...