Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

58 minutes ago, nautilus said:

glass

 

meni je ovo najbolji film na temu superheroja u poslednjih ihahaj godina. potpuno je stripovski, specijalni efekti su neprimetni i u drugom planu, ako ih i ima. scenario je dobar i bez velikih mana, malo viska na kraju ali ajde. kritike su ocajne ali meni je bio sasvim ok. 8/10

 

Čekaj, to pričaš u svetlu njegovih prethodnika (Unbreakable, Split) ili ga gledaš kao standalone film?

 

Link to comment

nisam ni gledao prethodne, tek sam veceras provalio da ima nesto ispred.

 

split sam preskocio jer su ga oznacili kao horor a ne gledam horore :D pogledacu

Link to comment

Ja sam Split gledao nedavno i postoji šansa da ti je Glass možda malo pokvario isti, ali okej, svakako je dobar film i jeste horor, ali psihološki.

 

Unbreakable sam gledao poslednji put 2001. tako da ga se ne sećam, ali mislim da ću da se podsetim pre nego što odgledam Glass. Ume MNS i da uobde ponešto :D

 

Link to comment
On 1.4.2019. at 0:51, Jimmy Kowalski said:

spacer.png

 

Dragged Across Concrete - Posle Bone Tomahawka i Brawl in Cell Block 99 rekao sam da mi Zahler postaje jedan od omiljenih pisaca/reditelja novije generacije. Sada se oprobao u neo-noiru i ponovo me impresionirao. Iako traje vise od dva i po sata i tempo je spor, svaka scena ima smisla. Likovi odlicno napisani, sjajni dijalozi, vrhunska atmosfera i napetost koja raste kako film odmice.

 

U BICB99 Zahler je dao priliku Vaughnu da pokaze da je kvalitetan glumac, sada je iz Gibsona izvukao ono najbolje. I ostatak glumacke ekipe sjajan, makar se pojavili u samo jednoj ili dve scene..

 

+1 izvanredan, očekivao sam drugačiji film, svakako mnogo brži, ali baš je super ispalo što je ovakav efektan slow burner. 

Link to comment

Dva zgubidanska filma,  Triple FrontierDragged Across Concrete. Prvi je banalan do bola, vec smara prezvakana akciona bajka s bivsim marincima cudotvorcima. Nadam se da nece biti nastavka. 

Drugi film je bolji ali nije nikakvo padanje na dupe, spor tempo nema pokrice ni u radnji, koja je vise nego vec vidjena, ni u razradi karaktera.

 

Link to comment

Postavka sa bivšim marincima čudotvorcima deluje prežvakano, ali ono što se dešavalo u drugom delu filma, nakon što su ispucane početne banalne postavke je odlično, i podiže film od neke bezvezne akcijade do nivoa odlične akcijade.

Ni opaska za drugi film ne stoji, karakteri su razrađeni, a sporost doprinosi atmosferi i napetosti, a iščekivanje dobija svoj ishod u efektnom krešendu. Mada "dragged" jeste prilicno hermetičan film, i nije baš za svakoga.

Link to comment

sve teže mi je da izaberem film na ovih 100 kablovskih kanala. naleteh sinoć, vrteći unazad na "vrata" ištvana saboa sa helen miren i martinom gedek. jako dobar film o odnosu gazdarice i služavke i služavkinim traumama iz prošlosti. zadovoljno sam ga odgledao.

 

u selu sam prijatelju pustio izraelski "atentat". obnovio sam temu. prijatelju se dopao, obojica ga smatramo vrlo dobrim i vrednim preporuke.

Link to comment
8 hours ago, Nikodije said:

 

Ni opaska za drugi film ne stoji, karakteri su razrađeni, a sporost doprinosi atmosferi i napetosti, a iščekivanje dobija svoj ishod u efektnom krešendu. Mada "dragged" jeste prilicno hermetičan film, i nije baš za svakoga.

Odlican film,preporuka

Link to comment
1 hour ago, Caligula said:

 

 

Ja sam covek seljak, ne kapiram bas sta je ovde zavredelo titulu kultnog filma. Sasvim OK uradak ali nista vise od toga.

 

To je manje više definicija svakog kultnog filma

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...