Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

22 minutes ago, Majo said:

Valjda mislis, brica iz Gran Torina.

 

Nije mi palo napamet da ti nije zadrhtala ruka od emocije uz film, pa da pustiš mušku suzu...

Link to comment
14 minutes ago, Ajant23 said:

 

Nije mi palo napamet da ti nije zadrhtala ruka od emocije uz film, pa da pustiš mušku suzu...

Zezas ti mene, da ti se film svideo. Volis da milekontriras, vise nego rujna vina da pijes:)

Link to comment

Što bih se zezao. Tu su Istvudova poigravanja sa mitologijom: konji i magarci daju mulu kroz prost čin seksa, spacijalizacija, i tako dalje. Tu je i njegova klasična ironija. Ovoga puta je bio prilično razigran sa metafikcionalnim tretmanom usuda glavnog junaka. Činjenica da je film po istinitom događaju ti od prvog trenutka stavlja do znanja da će ga uhvatiti. Ipak, taj usud je istovremeno i ostvarenje najvišeg cilja u politeizmu - slave...

 

Kao što već rekoh, lepo je prepoznao u jednoj novinskoj, gotovo agencijskoj, sporednoj vesti potencijal priče koji je meni bio pun neobičnih prepoznavanja i lepo ga je realizovao...

Link to comment

Sta god da je prepoznao, realizacija je siromasna i vec vidjena u trista petsto filmova i taj utisak je mnogo jaci od velike simaptije prema jedinstvenom liku usamljenog vuka.

Link to comment
2 minutes ago, Ajant23 said:

To su ti opšta mesta i šablonizovani napad na delo... Ma, nije bitno...

Brate Ajante, filozofiras bez razloga, film mi se jednostavno ne svidja, nema potrebe da me stavljas u sablone i kalupe.

Link to comment

spacer.png

 

Dragged Across Concrete - Posle Bone Tomahawka i Brawl in Cell Block 99 rekao sam da mi Zahler postaje jedan od omiljenih pisaca/reditelja novije generacije. Sada se oprobao u neo-noiru i ponovo me impresionirao. Iako traje vise od dva i po sata i tempo je spor, svaka scena ima smisla. Likovi odlicno napisani, sjajni dijalozi, vrhunska atmosfera i napetost koja raste kako film odmice.

 

U BICB99 Zahler je dao priliku Vaughnu da pokaze da je kvalitetan glumac, sada je iz Gibsona izvukao ono najbolje. I ostatak glumacke ekipe sjajan, makar se pojavili u samo jednoj ili dve scene..

Link to comment

Eh, ja hteo da gledam to veceras i skvo me odvuce u drugom pravcu - Life Itself - prvih dvadeset minuta zaista interesantan, zanimljivo snimljen s vrcavim dijalozima + odlican duo Oscar Isaac i Olivia Wilde i taman kad sam se pitali, gde ce da nas odvede film, jer se odvija po poglavljima - slom, kao da je neko kidnapovao rezisera i postavio na njegovo mesto urednika Prakticne zene ili nekog dezurnog daveza s fejzbuka, koji kaci besomucno misli o zivotu, ljubavi i sreci.

Teska pateticna papazjanija.

Link to comment
56 minutes ago, Bujodrag said:

Jebemumiša, svi ti filmovi po IMDB rejtingu su izmedju 6,8 i 7, 6. Imaju li oni neki film koji malo odskače?

Verovatno nijedan nije 10,0

meni ne smetaju rejtinzi ali me nervira što većina svežih filmova traje po dvaipo sata a retko koji ima potrebu i bili bi bolji da to 

malo sadžmu 

Link to comment

Jbmlga, ja sam serije i filmove u većoj meri počeo da gledam tek od kako sam se razboleo pa provodim vreme  sedeći u fotelji. Koliko god je voleo, ne mogu muziku slušati baš ceo dan, svaki dan.

I onda gledam koješta. Ali nemam ono gledalačko iskustvo i znanje koje imaju drugi. Nikad nisam imao televizor. Kad sam baš hteo nešto da pogledam iz programa (što je bilo vrlo retko) mogao sam to samo ako je TV bio slobodan.

 

I skapirao sam sada da mi se više svidjaju serijali, tj, ono što bi moglo da se nazove jako dugačkim filmovima, nego standardne serije gde je svaka epizoda za sebe, praktično samostalna.

Jbmlga, laik sam. Nisam ni Drajv gled'o. :ohmy:

Link to comment

glass

 

meni je ovo najbolji film na temu superheroja u poslednjih ihahaj godina. potpuno je stripovski, specijalni efekti su neprimetni i u drugom planu, ako ih i ima. scenario je dobar i bez velikih mana, malo viska na kraju ali ajde. kritike su ocajne ali meni je bio sasvim ok. 8/10

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...