Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

 

Bad Times at the El Royale (2018)

 

Dramaturška igrarija sa blagim prizvukom tarantinovštine koja je ovoga puta zapravo uspela. Obično volim da kažem da su najgora stvar kod Tarantina oni drugi koje je inspirisao i koji mu po pravilu nisu ni do kolena. Goddard ovde nije preterivao u tom pogledu i pogodio je jedinstvo i dramsko i sa sopstvenom režijom. Sve u svemu relativno zabavan praznični film vredan dva sata i dvadeset minuta trajanja.

 

Taxi 5 (2018)

 

Prošlo je mnogo vremena od zlatnog doba ove franšize. Franck Gastambide otvoreno koketira sa vremenom starih Taksija kao davnim dobom na prelomu dva veka. Većina likova su novi i moglo bi se da je sve ovo gledljivije nego što bi se reklo po reakcijama na film. Sve u svemu, solidno, podnošljivo.

 

The Ballad of Buster Scruggs (2018)

 

Novi sjajni film braće Coen. Šest priča sa divljeg zapada. Prilično me je iznenadilo koliko je ovo zapravo kvalitetan i originalan film. Svaka preporuka.

 

Under the Silver Lake (2018)

 

Film iz ovogodišnjeg glavnog programa u Kanu. Nadrealna priča iz istočnog Los Anđelesa. Iako ne mogu reći da je film baš uspeo, svakako mi je prijalo da ga gledam. Lepe atmosfere, povremeno nadahnut, i preko povremenih promašaja teče pitko i lagano.

 

Death Wish (2018)

 

Nikada nisam bio ljubitelj ni Winnera ni Hodgesa, niti britanskog krimi talasa sa početka sedamdesetih. Serijal Death Wish ostao mi je doduše vezan za klinačke dane i odlaske u 20. oktobar. Bio sam skeptičan prema još jednoj novoj verziji nečega, ipak javila mi se nada kada sav video imena koja stoje iza filma. Ispostavilo se da je Joe Carnahan uradio scenario na svom visokom nivou, a da je Elie Roth čvrstom rukom režije potvrdio pravilo da uglavnom treba verovati rediteljima horora kada rade filmove drugog žanra. Pravi, zabavni krimić. Do kraja u žanru, do kraja kako treba i niti mrvu iznad u bilo kakvu pretenziju.

 

 

 

Edited by Ajant23
Link to comment

under the silver lake prekknula posle sat vremena. vec poceo da smara.... a bilo jos sat vremena do kraja inace odlicna ideja i sjajne lokacije al teskoda spajdermen moze biti uverljiv...

 

isto vazi i za baladu, postalo usiljeno

Edited by mustang
Link to comment

Pa, dobro, šta ćeš...

 

La ragazza nella nebbia (2017)

 

Pisac je dramtizovao svoj roman i snimio film po njemu. Konačni rezultat je sasvim zadovoljavajući. Činjenica je da je triler prilično iskonstruisan. ima mnogo velikih obrta od kojih se neki daju relativno lako predvideti. Međutim, pre svega zbog maštovitih konstrukcija, film je zanimljiv, drži pažnju i vredi ga videti. Donato Carrisi je dobio Donatella za najboljeg novog reditelja.

 

Johnny English Strikes Again (2018)

 

Meni lično, najuspeliji nastavak franšize. Valjao sam se od smeha pola filma. Naprosto je zadovoljstvo gledati Rowana Atkinsona i Bena Millera u svetu u kome je humor prečesto dopušten samo ako je angažovan: najčešće uperen protiv svega što je moralno neprihvatljivo ili kao pomoć osobama koje se lome u ideološki potrebne pozicije.

Link to comment
42 minutes ago, namenski said:

Breaking Away.

 

Malopre, ponovo, posle poprilicno vremena.

 

Ja sam ga gledao pre dve godine, prvi put posle mladalačkog doba i moram da priznam da mi skoro pa nije jasno šta mi se u tom filmu zaista sviđalo.  A ložio sam se na taj film, kao i mnogi drugi.

Link to comment

Navukao omladinu da pogledamo zajedno :D 

Njima otprilike kao nesto bolja komedija, sa masom odnosa i obrazaca koje moras da skoro pa da objasnjavas, nama matorima ponajpre kao hommage jednoj Americi koje vise nema, ako je ikada i bilo, neka blesava daleka asocijacija na Vonegata i, recimo, Mehanicki pijanino, preciznije tesko da bih mogao, a da ne zabasam u preterano emocionalno.

U svakom slucaju film koji ide pod ono 'dobar film, pogledati obavezno', barem sto se mene tice.

A sto se lozenja tice, pa jebiga, valjda svako vreme ima svoja lozenja, jebiga.

Link to comment
On 24.12.2018. at 9:10, Ras said:

 

Film ima brojne kvalitete (gluma, odmeren prilaz vrlo osetljivoj temi, bez klizanja u patetiku, ...), ali drama izostaje i ne vidim poseban razlog za preokret (mislim da se film gubi negde oko i tokom suđenja), a nisam uspeo niti da se povežem (zar ne bi bilo prirodno da navijam?).

Svojim tokom Aus Dem Nichts podseća na ravničarsku reku koja bi malo na jednu, pa malo na drugu stranu, meandrira, ali ne iz neke potrebe, već zato što ni sama ne zna na koju bi stranu, pa me nije ni ubedio da sled događaja vodi ishodu i gotovo da me tera da ga čitam kao politički pamflet.

Uz zadršku da je možda do mene, najslabiji Akin kojeg sam gledao (nisam gledao baš-baš sve).

 

 

Maestralni opis filma, od prvog do zadnjeg slova. Identičan osećaj i kod mene a veliki sam fan Akinovih filmova (odgledao sve).

Link to comment

GGGGGGGGGGGGGGGG.jpg.243c73743b11ff8f8db02e35da9fb410.jpg

 

https://www.imdb.com/title/tt0454065/

 

Mnogo dobar mada pretpostavljam da nije za svakoga.

Nemi, crnobeli noir iz 2007-e.

 

"This near-silent black and white film from Argentina tells the story of a city that has lost its voice, stolen by Mr. TV, and the attempts of a small family to win the voice back. Similar in design to early German expressionist films."

Edited by pariah
Link to comment
11 hours ago, BlackGeorge said:

 

Maestralni opis filma, od prvog do zadnjeg slova. Identičan osećaj i kod mene a veliki sam fan Akinovih filmova (odgledao sve).

+1

Zna ras da sroči.  

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...