Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

The House That Jack Built (2018)

 

Smaranje dugo dva i po sata, koje je ladno mogao da premontira na sat i po. Nažalost, verovatno je smatrao da je efektnije da duže mrcvari gledaoca. Inače, manje više Trir ko Trir, samo jedan od smaračkijih.

 

Bird Box (2018)

 

Prilično prazan film koji je izgleda prilikom dramatizacije izgubio nešto iz romana. Nisam ga čitao, ali što da ne verujem da je tamo bilo nešto čega ovde nema. Sve je to pristojno rađeno, ali smaranje.

 

Dakle, bio sam uglavnom zadovoljan filmovima koje gledam za novogodišnje praznike, a onda sam natrčao na danca Triera i na dankinju Bier i prilično se ugnjavio. Međutim, to je bila samo predigra za neopevanu budalaštinu izvikanog Damiena Chazellea.

 

First Man (2018)

 

Obično sranje. Tužan je nivo na koji svodi gledaoca scenarista Josh Singer. Ne želim da verujem da na planeti zemlji postoje idioti koji su toliko imbecilni da bi bili publika njegovih filmova...

 

 

Link to comment
12 hours ago, Ajant23 said:

The House That Jack Built (2018)

 

Smaranje dugo dva i po sata, koje je ladno mogao da premontira na sat i po. Nažalost, verovatno je smatrao da je efektnije da duže mrcvari gledaoca. Inače, manje više Trir ko Trir, samo jedan od smaračkijih.

 

+ 1

ZENTROPA.jpg.ec8fa364d4b80a004c5e985a4f8cd9ac.jpg

 

Kao lek  za Jack-a i smaranje morao sam posegnem u prošlost i repriziram Zentropu, Bar na taj način da se odužim Trir-u.

Link to comment

The old man and the gun Film je besmislen u svakom pogledu osim kao poslednji (filmski) pozdrav velikog i šarmantog Redforda. Tu su i Tom Vejts, Deni Glover, Kejsi Aflek, SIsi Spejsek (odlična u Castle Rock), fina ekipa. Baš fino i toplo Redfordovo mahanje. Sad mi se gleda nešto poput tri kondorova dana :)

Link to comment
On 4.1.2019. at 23:03, namenski said:

Breaking Away.

 

Malopre, ponovo, posle poprilicno vremena.

 

On 4.1.2019. at 23:47, kobni zelaya said:

 

Ja sam ga gledao pre dve godine, prvi put posle mladalačkog doba i moram da priznam da mi skoro pa nije jasno šta mi se u tom filmu zaista sviđalo.  A ložio sam se na taj film, kao i mnogi drugi.

 

Kod nas preveden kao Četiri prijatelja.

 

Gledao ga u Jadranu jedno pet puta dan za danom. 

 

Teško je objasniti emociju koju je nosio sa sobom, ali se jako dobro sećam da sam se nakon projekcija osećao srećan. Budio je u meni neko dobro osećanje, optimizam, veru u bolje sutra. Znam da sve ovo zvuči banalno, ali je teško posle toliko vremena bolje opisati taj osećaj. Meni jedan od najdražih (naravno ne i najboljih) filmova ikada.

Link to comment

The Sisters Brothers (2018)

 

Novi uspeli film dvojca Audiard Bidegain. Lično, nisam baš ljubitelj komičnog kod Bidegaina. Ostaje mi previše ozbiljan i tu slabo pomaže groteska ili dubina crnog humora, ali ovde mahom sve funkcioniše. Film mi nije na nivou De rouille et d'os, ali mi je mnogo kvalitetniji od Dheepana.

 

The Old Man & the Gun (2018)

 

Šarmantni film sa Redfordom u glavnoj ulozi i sa gomilom poznatih glumaca u epizodama. Proleti tih sat i po koliko traje. Prija uz praznike.

 

A Ciambra (2017)

 

Film je dobio Davida di Donatella za režiju i montažu i to i jeste na odgovarajućem nivou, ali mi je sam film dosta loš. Radije se uopšte ne bih ni bavio ovakvim filmovima kao ni ovom Akinovom glupošću ispod.

 

Aus dem Nichts (2017)

 

Glupost kojom se radije uopšte ne bih ni bavio.

 

Anon (2018)

 

Manje, više tipični film Andrewa Niccola i, meni lično, jedan od uspešnijih u poslednjih desetak godina. Simpatičan krimić sa odgovarajućom dozom niccolovskih igrarija. The Host mi je bio baš loš, In Time mi je počivao na bezveznim SF elementima. Ovde mi je taj dodatak fantastičnog prihvatljiv i da se gledati. Dramaturški je, mada predvidljiv, prilično koherentan krimić.

 

The Equalizer 2 (2018)

 

Lik glavnog junaka mi se pomalo pretenciozno pogubio u epizodama koje guše radnju i nepotrebno opterećuju kojekakvim moralisanjima u kakva je Fuqua umeo pomalo da tone u svojim najlošijim filmovima poput Tears of the Sun. Na drugoj strani, ostalo je ovde i mnogo toga što je krasilo prvi film i samo finale je spektakularnih petnaestak minuta obračuna. Slabije mi je od prvog filma ali, kada se sve završava efektno, onda ume da se zažmuri na povremena lutanja tokom radnje.

 

The House with a Clock in Its Walls (2018)

 

I drugi film Elija Rotha iz ove godine, i opet nije horor, i opet je pogodak. I ovoga puta je imao kvalitetan scenario, koji je sam radio Eric Kripke verovatno najpoznatiji kao tvorac Supernaturala. Zabavan fantastični film. Ništa više od očekivanog žanra, kvalitetnog scenarija i čvrste ruke režije. Kao što rekoh, 2/2 za Elija Rotha ove godine.

Link to comment

La Antena- reprizirao. Dobar. Kao kopile Guy Maddin-a i Lynch-a.

 

The Reflecting Skin- reprizirao. Odličan. Pametno a gadno. Nešto Kao Stephen Hawking.

 

The Bed Sitting Room- kakva sam ja bio budala i odgađao ovaj klasik. Monti Pajton na LSD-u. Na uvodnoj špici imena ne idu po značaju ili po redosledu pojavljivanja glumava već po visini istih.

 

All Tommorows Parties- odličan! Dokumentarac sastavljen od amaterskih i profesionalnih snimaka o muzičkom festivalu All Tommorows Parties. Jako zamoran za bilo koga ko nije pobornik muzike koju promoviše ovaj festival i obrnuto, fantastičan za sve koji slušaju The Mars Volta, Grinderman, Animal Collective, Iggy and the Stooges, Portishead itd.

 

The Killing of a Chinese Bookie- reprizirao. Sigurno nije najbolji Cassavetes ali meni jedan od omiljenih.

 

 

 

 

Link to comment
7 hours ago, Ajant23 said:

The Sisters Brothers (2018)

 

Novi uspeli film dvojca Audiard Bidegain. Lično, nisam baš ljubitelj komičnog kod Bidegaina. Ostaje mi previše ozbiljan i tu slabo pomaže groteska ili dubina crnog humora, ali ovde mahom sve funkcioniše. Film mi nije na nivou De rouille et d'os, ali mi je mnogo kvalitetniji od Dheepana.

 

Imao sam predrasude jer sam mislio da je to neko napisao a Audiard samo došao da  " otalja" posao i uzme lovu.  Tek sada skontao da je on  napisao scenario.

 

Skida se.

Link to comment

Vice, Dick Cheney biopic. Malo komedija, malo tragedija, malo Michael Moore kinematografija. Smaranje nevidnjeno, koje bi bilo daleko gore da Christian Bale i Amy Adams nisu u glavnim ulogama. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...