Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Juče na Palmi plus, slučajno, jedan fini filmić: My First Mister, režija - pogodite - Kristina Lahti, tajnica iz "Zapadnog krila" i film je čaroban. Bajka, art film, baš su mi legle te emocije, iako neverovatne, to je art film ponavljam, to je film sa tezom, nema tu realnosti, ali divan par: smotani preduzetnik i vlasnik radnje za telstil Albert Bruks se smuva se devojkom koja može da mu dube unuka, s pankerkom koju igra Lili Sobjeski, i tu je posesivna i glupa majka i pijani otac (Džon Gudmen) i tužan kraj. 

I ovaj film svrstava među filmove kao što su 

Times Square

Oženih se ubicom  sekirčetom

L.A. Woman

Svetlo dana

značo sve art filmovi u kojima Holivud pokušava da flumi Čehova i da je čitao Eriha Froma.

Link to comment
On 11.10.2018. at 11:56, Jimmy Kowalski said:

MV5BMjUyOTE1NjI0OF5BMl5BanBnXkFtZTgwMTM4

 

BlacKkKlansman - Posle duzeg vremena Spike snimio film koji mi se svidja. Istinitu pricu koja je sama po sebi prilicno neverovatna, dodatno je zacinio u svom stilu. Iako ima humora, nije u pitanju krimi pandurska komedija u Starsky&Hutch stilu, kako bi se iz trejlera mogao steci utisak. Pogotovo je druga polovina filma i narocito kraj u ozbiljnom tonu, a paralela sa Trumpovom Amerikom je neizbezna.

Denzelovog "malog" nisam dosad gledao, dobro se snasao. A nisam verovao da ce doci taj dan, ali Topher Grace ipak pokazao glumacke sposobnosti. Uloga KKK vodje mu bas legla..

@Jimmy Kowalski Ima li ga u zalivu i ima li nasih titlova? Na titlovi.com nema nista.

Link to comment

Hold the Dark :thumbd: Što me mila majko ne rodi kao scenaristu, mogao bih da štancujem po šesnaest ovakvih hermenautičkih papazjanija godišnje. Roditelji deca, čovek je čoveku vuk, mrak, nebo, maske, police shootouts, smuti pa prospi.

 

Nisam čitao knjigu ali sudeći po svom olako nabacanom simbolizmu - plus što autor kaže da je adaptacija odlična - dobro sam prošao. The darkness symbolizes darkness :isuse: 

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

MV5BMjk1MjhmZWQtNzU3OC00NDE4LThlODQtNTdh

Definitivno cu morati da ga pogledam jos jednom za konacan sud.Film je vec podelio kritike  ili ga hvale ili pljuju.Izuzetno naporan za gledanje u prvoj polovini,vise lici na ogled da bi potom procvetao u pravi triler/horor.Kosmati Kosmatos je ipak uradio dobar posao iako film izgleda kao da su ga radila dva reditelja: prvi deo neko na cudnim pecurkama a drugi deo neko dobro utemeljen u zanr.Mnostvo neobicnih resenja kad je kamera u pitanju meni nije smetalo,naprotiv,Ono o cemu je izuzetno vodjeno racuna je zvuk  i muzika koja savrseno prati i upotpunjuje film.Kejdz glumi kako smo i navikli a epizoda Linusa Rouca zakiva.Sveze i intrigantno,pogledajte

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...