Jump to content
IGNORED

Šta vozite?


nesha taxista

Recommended Posts

jel ima neki detalj?u mom preseku želja/mogućnosti se odlično uklapa, samo ne znam iskustva - servis, troškovi itd.
Koliko se secam, motori ne bas sjajni, dosta problema s elektronikom, laznim alarmima... Troskovi registracije uzasno veliki.Tezak auto, trazi veliku zapreminu tj kw...Verovatno je stvar u tome da su polovnjaci presli ozbiljnu kilometrazu, logicno, niko ne uzima toliki auto da bi se vozikao po gradu...
Link to comment
Znas kako, ja sam to isto slusao godinama, ali nije bas tako. Alfe nisu sampionke pouzdanosti, ali daleko od toga da sam se okumio s majstorom. Poenta je samo kupiti dobar primerak. Alfina boljka je trap, tj. srpski drumovi, ali ni to vise nije tako papreno. Ostalo je u okviru klase, mislim da odrzavaanje Megana, Focusa, 307 ili Golfa nije jeftinije...Meni je ovo druga Alfa, a sledeca ce biti 159.
+1i to od reči do reči, uključujući i sledeći model :)
Link to comment
Koliko se secam, motori ne bas sjajni, dosta problema s elektronikom, laznim alarmima... Troskovi registracije uzasno veliki.Tezak auto, trazi veliku zapreminu tj kw...Verovatno je stvar u tome da su polovnjaci presli ozbiljnu kilometrazu, logicno, niko ne uzima toliki auto da bi se vozikao po gradu...
ja pikiram isključivo 2.0 turbo benzinac, sa cca 160 ks i 1998ccm, s tim što bih ugradio plin ako ga već nema. ne znam kolika je tačno registracija ali sa ispod 2000cm ne bi smela biti problem.ne treba mi za vožnju do/od posla, treba mi više za tempo, nabavke, poneki izlazak, vikend, vožnju do roditeljske kuće, do mora itd. drugo, ja sam dvometraš, sa natprosečno dugim nogama :kralj: i meni treba auto u kome neko može da sedne iza mene. dakle, fieste, puntići, polo, alfe156, stilo, focusi i slično otpada. u opciji su još scenic mada lepša polovina kaže da je "ružan", a za vel satis nije imala prigovor :huh: i možda zafira, ali mi se čini da je vel satis jeftiniji gledano po godištima.cene (podložne pregovorima :naughty: ) za npr 2003/04. godište su oko 4000e bez plina. sad nemam para, nadam se da ću do proleća dočekati neki keš.
Link to comment

nemoj ni slucajno da kupujes vel satis.in other news, u nedelju mi jedan kamiondzija zakacio i gotovo potpuno smrskao retrovizor prolazeci pored moje uredno parkirane mazde 5. nov retrovizor 32.000 dinara + 10 dana cekanja da dodje deo. zvao pola bgd i ns i uvek isti odgovor. hvala bobu na kasko osiguranju i cinjenici da auto nije moj nego firmin ali 10 dana cekanja...poenta moje price je da se u ovoj zemlji apsolutno ne isplati kupiti nista sto nije standardno i u makar umerenoj upotrebi. moj sledeci auto ce biti vw ili eventualno neki hyundai.

Link to comment

naravno da sam video. btw, profil je ocajan servis. ocajan. pisao sam ti o tome na drugoj temi. nikad ne bih ponovo kupio mazdu (ili birao da mi firma kupi, kao u ovom slucaju). dobar je to auto, cena je razumna ali je post sales support mizeran u srbiji. pre mazde sam vozio renault. ima jedan servis u mirijevskom bulevaru, da ne pisem ime da ne pomisli neko da reklamiram, ljudi razbijaju. doduse, nisam imao previse poseta ali svaka je bila pravo zadovoljstvo.pizdim zesce od ove mazde. lepo sam mogao da uzmem scenic, imao sam neverovatno povoljnu shemu da trampim neke usluge za njega, al ja zapeo za mazdu. konj.

Link to comment

Nama stiglo pismo iz General auta, kmeče kako su im Mazdini ljudi u Srbiji tražili prevelike investicije i da su zato "odustali":DJebena je to situacija. Kome se isplati sada da investira neke milione eura u servis za brend koga ima relativno malo u Srbiji i koji se relativno malo kvari.Uopšte mi nije jasno kako i da li će to jednog dana da se uopšte reši. Do tada molim boga da mi što manje trebaju. A opet bi kupio Mazdu, jebo mozak...

Link to comment

cekaj da ti neko skrka retrovizor (sto se u beogradu mora pre ili kasnije desiti), pa cu te onda pitati... ja sam i auto otpade zvao - na jednom mi kaze vlasnik - dodji, pa da vidimo da li mozemo od nekog dzipa nesto da zbudzimo. mada, mozda za trojku i nije tako losa situacija, ipak ih ima.od sad samo vozila koja prodaju bar 300 komada godisnje u srbiji. dosta je bilo zajebancije.

Edited by ikar
Link to comment

Time sam se i ja vodio pre par godina. Odustao od Kie zbog servisa tipa: "Mi narucimo deo pa kada stigne."Mozda je sad bolje, mada tesko niko nece lager i zarobljen novac u magacinu...

Link to comment
niko nece lager i zarobljen novac u magacinu...
Taj rad. Ja i za firmine Škode čekam ponekad par dana da stigne deo iz Čačka, ko će da lageruje retrovizor za Mazdu 5 koje u celoj Srbiji nema sto komada.
Link to comment
od sad samo vozila koja prodaju bar 300 komada godisnje u srbiji. dosta je bilo zajebancije.
sto mislis da bi ti tada retrovizor bio jeftiniji? pitaj posto je za hondu akord, njih ima na desetine hiljada u srbiji....
Link to comment
sto mislis da bi ti tada retrovizor bio jeftiniji?pitaj posto je za hondu akord, njih ima na desetine hiljada u srbiji....
ne, mislim da ne bih cekao 10 dana.
Link to comment

verovatno je i do prodavca (predusretljivi verano) i njegovog finansijskog stanja, ali cini mi se da je to neka praksa kod vecine dilera, nece ljudi da zarobljavaju lovu u zalihama. od 2008. sam menjao zadnje staklo, zadnji branik i leptir staklo za 308, svaki put cekanje minimum dve nedelje, iako se radi o delovima koji relativno cesto stradaju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...