Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

au napraviste nauku... cecina muzika je popularna zato sto nam je stiglo trziste i marketing koji su najgori sund koji je pre ratova i raspada bio skrajnut na lokalne stanice i ibarsku, na velika vrata gurnuli u mejnstrim pa se stanovnistvo naviklo (a rekao bih i navuklo) na to arlaukanje. a ceca je popularnija od ostalih narikaca u dopicnjacima jer uz to ima i odgovarajuci trash narativ i izgled koji je cenjen kod prosecnog srblja.

 

i da, ja bih rekao da su prekretnica bili halidi. nekako mi se javlja da su od tad klinci poceli javno da se izjasnjavaju da slusaju narodnjake i tad su krenula posela na kalemegdanu. pre toga se nije moglo ni zamisliti da se srednjoskolci pale na to, bar ne javno. 

 

 

 

 

 

 

 

sve sto je nekad bilo blam je danas mejnstrim pa i raspale pevaljke sa ibarske magistrale.

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

au napraviste nauku... cecina muzika je popularna zato sto nam je stiglo trziste i marketing koji su najgori sund koji je pre ratova i raspada bio skrajnut na lokalne stanice i ibarsku, na velika vrata gurnuli u mejnstrim pa se stanovnistvo naviklo (a rekao bih i navuklo) na to arlaukanje. a ceca je popularnija od ostalih narikaca u dopicnjacima jer uz to ima i odgovarajuci trash narativ i izgled koji je cenjen kod prosecnog srblja.

 

i da, ja bih rekao da su prekretnica bili halidi. nekako mi se javlja da su od tad klinci poceli javno da se izjasnjavaju da slusaju narodnjake i tad su krenula posela na kalemegdanu. pre toga se nije moglo ni zamisliti da se srednjoskolci pale na to, bar ne javno. 

 

sve sto je nekad bilo blam je danas mejnstrim pa i raspale pevaljke sa ibarske magistrale.

 

+milion

Link to comment

Za razliku od danas, devedesete su bile zlatne godine srpskog roka. Koliko god harao turbo folk i onaj tzv.dens devedesetih, bile su to najplodnije godine za srpski rok.

A sad, tuga...

Link to comment

I ja procitao temu na brzinu, zlatno vreme forumskog jebanja majke kad su eldepeovci i drugosrbijanci jos imali zivota u sebi :/

 

Послато са F3311 уз помоћ Тапатока

zlatno vreme je definitivno prohujalo, borba je predata i sad se samo polurezignirano analizira dokle smo stigli (nigde) i sta nas je snaslo (sveopste sranje)

 

tjah.

Link to comment

zlatno vreme je definitivno prohujalo, borba je predata i sad se samo polurezignirano analizira dokle smo stigli (nigde) i sta nas je snaslo (sveopste sranje)

 

tjah.

 

Ono, tome forum i služi, da izbacimo sav jed iz sebe, i nastavimo u miru svoje male bedne živote.....

Link to comment

Ono, tome forum i služi, da izbacimo sav jed iz sebe, i nastavimo u miru svoje male bedne živote.....

a i forum je nekad sluzio da procitas nesto britko i duhovito cak i na najmracnije teme.

al jebiga, sve prolazi sve se menja...

Edited by Leia
Link to comment

Za razliku od danas, devedesete su bile zlatne godine srpskog roka. Koliko god harao turbo folk i onaj tzv.dens devedesetih, bile su to najplodnije godine za srpski rok.

A sad, tuga...

 

aha

Link to comment

okidok, 'will do. al' pod uslovom da obrazlozis tezu po kojoj su devedesete zlatne godine srpskog roka. ako mislis arkanovog roka - onda si u pravu i moja obrazlozenja su suvisna.

Link to comment

i pre rata su najprodavaniji bili narodnjaci samo smo umislili da se to nekom drugom dešava..

jesu, od halida i novokomponovane muzike al pre toga bas i nije bilo tako. recimo sedamdesetih i do negde pocetka/sredine osamdesetih je narod slusao i kupovao narodnjake al vecina tih narodnjaka je bila drugacija od tzv novokomponovanih koji su otvorili vrata za ovo sto se sad desava, zato i rekoh halidi i posela na kalemegdanu. pre toga su narodnjaci bili beba selimovic, silvana, cune, tozovac, safet isovic... ljudi koji su ipak morali da znaju da pevaju. 

Link to comment

okidok, 'will do. al' pod uslovom da obrazlozis tezu po kojoj su devedesete zlatne godine srpskog roka. ako mislis arkanovog roka - onda si u pravu i moja obrazlozenja su suvisna.

 

Kakav crni Arkakov roktm...

Mislim na pojavu bendova kao što su Block Out, Bjesovi, KKN, Goblini, Ništa ali logopedi, Obojeni program, Disciplin A Kitchme i mnogih drugih koji su u vreme devedesetih izbacivali najkvalitetnije albume i pesme, mogli su se pratiti na trećem kanalu i generalno bili pristupačniji mainstream publici. Danas je situacija mnogo mnogo gora.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...