Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nema apsolutno nikakve veze, to i jeste poenta. Popularni su zbog svoje muzike.

 

Takodje, Ceca je bila megapopularna i pre Arkana.

Koje si godište? Izvini, jedno je gledanje starih fudbalskih utakmica, ali ovo je sasvim drugi teren.

 

edit sad vidim da su te već prozivali za godište i da si odgovrio, jbg ovo je sve više forum 40+

 

edit 2 za arama ako nije do sada slušao cecu ja bih od ovog počeo i sa tim i završio

 

https://www.youtube.com/watch?v=pxU4EeAgzlI

Edited by čekmeže
Link to comment

ovo mesto je totalno kontaminirano

 

:D

 

Ja potpuno kapiram tvoju percepciju Cece kao paradigme naše propasti (mada je za mene početni momenat kad je Minimaks naizgled potpuno bezazleno predstavio Brenu)

 

Elem, da sam producent il scenarista budućeg biografsko muzičkog blokbastera o Majci nam ne bih zaboravio da pomenem da je ona na početku rata u BiH sa Šerbedžijom pevala antiratne pesme, da je iz Hajrudinovog harema na silu oteta i da se dugo (tihim glasom doduše) pričalo da ona Haru i dalje voli i o njemu peva u par svojih bitnih pesama plus ona epizoda kad ga čupa iz srpskg logora, Mislim da je sve naravno za doom pogotovo njeno naknadno saučešništvo u svemu ovde pominjanom, ali sa dosta elemenata tradicionalne dramske epike za malo siromašniju i prostiju  publiku.

 

Ponekad mislim da je ona izbeđu ostalog samo flegšip ozbilje ideje srbijanskog dipstejta da kulturno porobi region i da je to konačno uspelo ali da smo u raztadi i realizaciji tog projekta izgubili mnogo više.

Link to comment

sto? pa nije science topic nego istorijat doomovanja ili "kako smo dovde dosli". seselj, dacic, onaj sto stavlja svacije glave na grudi su kumovali svoj toj estradi a ona im je titrala nadu i veru. parovi. savrseni.

 

 

inace ceca me tera na nostalgiju, sta cu.

zbog onog pbp na kraju naziva topika.  a i debata o jednoj gadariji, vredi - ne vredi, ukusi su različiti pa klipovi sa njenim  "šitovima"....... mislim, i normalnije stvari su depon( ijon)ovane

Link to comment

Koje si godište? Izvini, jedno je gledanje starih fudbalskih utakmica, ali ovo je sasvim drugi teren.

 

edit sad vidim da su te već prozivali za godište i da si odgovrio, jbg ovo je sve više forum 40+

 

 

Ali ona jeste bila jako popularna i pre Arkana, ne bi to ni bila svadba veka da se on ženio nekom Galom ili Majom Marijanom. Naravno, uz njega je to sve prešlo na mnogo viši nivo. 

Link to comment

Nisam pametan, Ceca realno nema ekstra glasovne mogućnosti nit neki šarm elokvencije i visprenosti ali valjda taj duboki topli alt uz tip lepote koji mnogi vole, mislim da je Kauboj negde to lepo opiso, pogled grešnice uz stidljiv osmeh svetice, miks Madone, Marije Magdelene i Anđe Banovića Strahinje.

 

 

Opis'o ja i od tada me Indy ne podnosi -_-

 

 

Ceca bi, da je zivela pre sto pedeset godina, svakako i svejedno svojim promukim culnim altom dizala kite po srpskim kafanama i bila ljubavnica nekog ajduka kome su ruke u krvi do lakata (mada su mu sake ko u svestenika™ ). Dakle, jedna iskonska kafanska pevaljka koja cvili o mitovima, krvi i niskim strastima.

 

Glas za operu svakako nema, kao ni za pop muziku. Ali promukli chulni segsi prostacko-seljacko-kurvinski alt svakako poseduje. U tom grlenom grebuckanju ima kafanskog dima, loseg vina i puno proste pozude. Kada muzjak popije u kafani, Ceca mu zvuci kao Monserat Kabaje sa parom besmrtnih sisa.Da, Ceca ima glas pevaljke.

Link to comment

Nju je raširio onaj iz Šoder liste  1990. i 1991., a ta emisija je bila poprilično popularna među osnovnoškolskom decom. 

Gledao sam i ja to, ali kao sprdnju... Uostalom, tamo je glavna bila neka mešalica i Zagreb moj™... Ja se cece u Šoderu ne sećam...

Link to comment

Ta... paradigma, jel tako reče? To je bio Dzejov koncert na Tasmajdanu. Trenutak kad su studenti i studentkinje medicine u ful vecernjim toaletama napunili Tas.

pa care, ja kada sam napisao na samom pocetku rasprave "i naravno dzej" niko ni da bekne, al eto docekao sam

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...