Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Kakav crni Arkakov roktm...

Mislim na pojavu bendova kao što su Block Out, Bjesovi, KKN, Goblini, Ništa ali logopedi, Obojeni program, Disciplin A Kitchme i mnogih drugih koji su u vreme devedesetih izbacivali najkvalitetnije albume i pesme, mogli su se pratiti na trećem kanalu i generalno bili pristupačniji mainstream publici. Danas je situacija mnogo mnogo gora.

 

dvehiljaditih se pojavio nežni dalibor

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Čak sve vreme pokušavam da izbegnem pitanje afiniteta i da poredim bendove onda i danas po svom ukusu, ali priču da je onda bilo a sad nema def može da prospe samo average mcdonalds konzument.

 

potpisujem i s ovim izlazim iz rasprave. nista licno filozofe. 

Link to comment

Ok, ti misliš da nije. Pošteno

 

Ne znam, napisao si i ovo, ne vidim da mogu da ga tumačim drugačije

 

Ne govorim o superlativu za naše podnevlje, nego o kvalitenoj muzici i grupama koje su nastajale u to vreme. Samo uporedi sa situacijom danas...

 

Link to comment

Obicno kad se kaze da je neki muzicki, umetnicki ili neki drugi pravac nazadovao ili se ugasio misli se na to da vise nije relevantan, da ta potkultura nije toliko jaka. Mozda filozof misli na tako nesto.

Link to comment

Obicno kad se kaze da je neki muzicki, umetnicki ili neki drugi pravac nazadovao ili se ugasio misli se na to da vise nije relevantan, da ta potkultura nije toliko jaka. Mozda filozof misli na tako nesto.

 

Šta znači "relevantan" i "jaka" u ovom slučaju?

Link to comment

Stvarno ne znam na šta misli, kao što rekoh, odgovaram na ono što piše

 

Ne govorim o superlativu za naše podnevlje, nego o kvalitenoj muzici i grupama koje su nastajale u to vreme. Samo uporedi sa situacijom danas...

 

 

Ne znam kako mogu drugačije da protumačim kvotovano, nego "onda je bilo kvalitetne muzike i bendova, a danas ne/mnogo manje".

Link to comment

Pa napisao ti je da misli da su najbolje stvari tih bendova nastale tad. Mozda misli da danas novi bendovi nisu na nivou tih iz devedesetih.

 

A ima nesto i do masovnosti i relevantnosti. Recimo za Ligu Sampiona bismo mogli da kazemo da je propala kad bi u finalu bio poluprazan stadion i kad bi samo retko ko pratio, a prenosa ne bi bilo na TV sa nacionalnom frekvencijom - bez obzira na to sto se jos uvek igra.

 

Sad, mozda si ti potpuno u pravu, ja zaista ne znam nista o tome i izvinjavam se svima na upadici. :)

Link to comment

Hvala Meazzi na pojašnjenju :)

Mislim da su tada bendovi bili masovniji, muzika im je bila kvalitetnija (ovo za one koji i danas postoje), imali su više pristupa mainstream medijima, a samim tim i mainstream publici, samim tim je ta, nazovi, rock pank kultura bila uticajnija medju omladinom.

Subjektivno, mislim da su tadašnji bendovi bili bolji od današnjih (Ali ajde to pripisujem ličnim preferencijama)

Kapiram da se ne slažeš sa mojim stavom, onda proizilazi da misliš kako je danas bolja situacija po rock scenu u Srbiji?

Link to comment

I ja procitao temu na brzinu, zlatno vreme forumskog jebanja majke kad su eldepeovci i drugosrbijanci jos imali zivota u sebi :/

 

Послато са F3311 уз помоћ Тапатока

 

Plus paralelno išla kvalitetna rasprava i po drugom kanalu http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=18456&page=1

 

Odoh čitat opet, od ovih rokera ovde ne može da se živi :fantom:

Link to comment

Hvala Meazzi na pojašnjenju :)

Mislim da su tada bendovi bili masovniji, muzika im je bila kvalitetnija (ovo za one koji i danas postoje), imali su više pristupa mainstream medijima, a samim tim i mainstream publici, samim tim je ta, nazovi, rock pank kultura bila uticajnija medju omladinom.

Subjektivno, mislim da su tadašnji bendovi bili bolji od današnjih (Ali ajde to pripisujem ličnim preferencijama)

Kapiram da se ne slažeš sa mojim stavom, onda proizilazi da misliš kako je danas bolja situacija po rock scenu u Srbiji?

 

Pa eto npr, danas ima više bendova koji su po mom ukusu. Ali to nije bitno, generalno ima više dešavanja u smislu koncerata i izdanja, uprkos očajnoj infrastrukturnoj situaciji. U Bg mesečno imaš bar 15-20 certova (samo) stranih bendova, od teškog andergraunda do nekog polumainstreama i mainstreama ponekad.

 

Situacija u odnosu na devedesete se razlikuje 1) u lokalu - nemaš više državno sponzorisane varijante, festivali, teve emisije kao u vreme Slobe. To može da smeta nekom ko se na taj način informiše o muzici, meni ne. Koga interesuje, vrlo lako će se informisati i biti u toku. 2) u globalu - sve je prezasićeno, plus internet, imaš milijardu bendova u bukvalno svakom zamislivom žanru, svi oni turiraju i izdaju online ili na hardveru 24/7, a to se normalno odražava i ovde, ne može se ispratiti i logično je da je sve manje posećeno, ne samo kod nas. Nikad nije bilo lakše objaviti nešto i zakazati turneju od mesec dana po Evropi, internet je doneo mega masovnost ali je oduzeo fokus, mora da se kopa i bira.

 

Dakle, da li je situacija bolja ili gora, zavisi od perspektive posmatrača. Još nešto bitno - za razliku od bendova iz devedesetih (tu mislim na one koji postoje sve vreme od tad), današnji su mnooogo više okrenuti ka inostranstvu, u smislu da se regularno rade turneje po Evropi, pa čak i Americi i dalje. Ovi prvi ne dobacuju dalje od regiona, ma šta to značilo, valjda ih ne zanima.

Link to comment

Pa eto npr, danas ima više bendova koji su po mom ukusu. Ali to nije bitno, generalno ima više dešavanja u smislu koncerata i izdanja, uprkos očajnoj infrastrukturnoj situaciji. U Bg mesečno imaš bar 15-20 certova (samo) stranih bendova, od teškog andergraunda do nekog polumainstreama i mainstreama ponekad.

 

Situacija u odnosu na devedesete se razlikuje 1) u lokalu - nemaš više državno sponzorisane varijante, festivali, teve emisije kao u vreme Slobe. To može da smeta nekom ko se na taj način informiše o muzici, meni ne. Koga interesuje, vrlo lako će se informisati i biti u toku. 2) u globalu - sve je prezasićeno, plus internet, imaš milijardu bendova u bukvalno svakom zamislivom žanru, svi oni turiraju i izdaju online ili na hardveru 24/7, a to se normalno odražava i ovde, ne može se ispratiti i logično je da je sve manje posećeno, ne samo kod nas. Nikad nije bilo lakše objaviti nešto i zakazati turneju od mesec dana po Evropi, internet je doneo mega masovnost ali je oduzeo fokus, mora da se kopa i bira.

 

Dakle, da li je situacija bolja ili gora, zavisi od perspektive posmatrača. Još nešto bitno - za razliku od bendova iz devedesetih (tu mislim na one koji postoje sve vreme od tad), današnji su mnooogo više okrenuti ka inostranstvu, u smislu da se regularno rade turneje po Evropi, pa čak i Americi i dalje. Ovi prvi ne dobacuju dalje od regiona, ma šta to značilo, valjda ih ne zanima.

 

Da li to znaci da ima mnogo manje albuma na srpskom u odnosu na 90s?

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...