Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Zanimljivo, ja sam po tim busevima uvek slušao opskurne dvojke sa ibarske, radio džanarike i tako to. Mislim, teško da bih prepoznao neku Cecu ili tako nešto popularno iz tog doba svejedno, al sve je definitivno zvučalo kao teška andergraund šatra, a ne neki moderni turbo folk.

 

To se uklapa u ovo - njeni fanovi nisu bili kamiondzije i vozaci buseva nego mladi i zene.

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

OK. Ali pogledajmo strukturu njenih fanova - sve sama klincadija, mlade devojke i domacice. Tesko da su oni u to vreme znali za Arkana pre '95 i da im je bilo uopste bitno. Posle svadbe OK, pricalo se o tome na sva usta, pa zasto je osisana, pa da li je tuce itd. Pre toga nisam siguran.

 

Struktura Cecinih fanova u to vreme (pre Arkana) je bila ista kao i struktura fanova Dragane, Sneki i ostalih opajdara sa turbofolk scene. Ceca je postala fenomen tek kad je zapocela vezu sa Arkanom, znaci bas ta neka 1993, kad je odjednom pogurana svuda i kad su sve mlade devojke i domacice pocele da mastaju da zamene mesta sa njom. A njena veza sa Arkanom je bila veoma javna od samog pocetka, nisu se skidali s Minimaksovizije i slicnih TV kloaka, ta svadba 1995. je bila toliko iscekivana, svaka baba u Srbiji se brinula kad ce vec jedared da se ozvanice ko sto to dolikuje postenom svetu...

Link to comment

Zanimljivo, ja sam po tim busevima uvek slušao opskurne dvojke sa ibarske, radio džanarike i tako to. Mislim, teško da bih prepoznao neku Cecu ili tako nešto popularno iz tog doba svejedno, al sve je definitivno zvučalo kao teška andergraund šatra, a ne neki moderni turbo folk.

 

Ne znam za buseve ali Nera je generalno u pravu - sve do istorijske svadbe Dragana je šišala Cecu u svim disciplinama lagano, uključujući i onu najrelevantniju a to je rejting među tinejdžerima u unutrašnjosti i inostranstvu. Ali onda je došao direktan prenos na Pinku, sve sa belom golubicom u dnu ekrana a u njoj imena mladenaca. Tu je rođena Evita sa Balkana.

Link to comment

Kakve veze ima odnos ostatka estrade sa odnosom publike? Tacno, pesme su joj radili najbolji i zato je bila popularna. Da li je to njena zasluga? Verovatno nije uopste ali nismo pricali o tome, pricali smo o tome zasto je narod voli. (Makar sam ja tako shvatio.)

 

 

Ziveo sam ovde, imao sam 10 godina kad je snimila "Kukavicu".  Ne secam se svega, naravno, ali taj kontekst "lepotica i zver" je bio relevantan samo posle 1995. Pretpostavljam da pre toga narod nije znao za Arkana. Ili jeste?

pa vrlo ima, zamisli te muzikante kao jednu kastu, što negde i jesu. e sad ta cela kasta jednog od njih nezvanično proglašava za najboljeg, svi se druže sa njom, svi gotive njene pesme iako je realno bulja, i to dolazi do publike kod koje ona postaje br 1.

svi su joj se sklanjali sa puta, nešto poput obilića 97/98

 

sve se poklapa, do rata je bila cvetak zanovetak i to miki to, posle sledi ona epizod u švici sa onim mujom, povratak u srbiju upoznavanje sa aranom u kampanji 93/94

 

pa kako nije znao za arkana, srpska dobrovoljačka garda, vukovar, podrinje...

a imao je i slastičarnu "sa najboljim gelatom u gradu"

 

 

e

ima ta neka epizoda iz minimaxovizije kada je zvala neka gledateljka i ispričala da ona u studiju noji ogrlicu koja je njena, i tačno je opisala kad i gde je uzeta i koliko je koštala

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Struktura Cecinih fanova u to vreme (pre Arkana) je bila ista kao i struktura fanova Dragane, Sneki i ostalih opajdara sa turbofolk scene. Ceca je postala fenomen tek kad je zapocela vezu sa Arkanom, znaci bas ta neka 1993, kad je odjednom pogurana svuda i kad su sve mlade devojke i domacice pocele da mastaju da zamene mesta sa njom. A njena veza sa Arkanom je bila veoma javna od samog pocetka, nisu se skidali s Minimaksovizije i slicnih TV kloaka, ta svadba 1995. je bila toliko iscekivana, svaka baba u Srbiji se brinula kad ce vec jedared da se ozvanice ko sto to dolikuje postenom svetu...

 

Dobro, I stand corrected.

Link to comment

Zanimljivo, ja sam po tim busevima uvek slušao opskurne dvojke sa ibarske, radio džanarike i tako to. Mislim, teško da bih prepoznao neku Cecu ili tako nešto popularno iz tog doba svejedno, al sve je definitivno zvučalo kao teška andergraund šatra, a ne neki moderni turbo folk.

Da, to je uglavnom bio repertoar i to sam mogla da ignorisem uglavnom, kao neko zujanje pozadinsko. Zato i pamtim kad su poceli cecu da pustaju, ono cela kaseta pa iz pocetka pa dok traje voznja.

Link to comment

pa vrlo ima, zamisli te muzikante kao jednu kastu, što negde i jesu. e sad ta cela kasta jednog od njih nezvanično proglašava za najboljeg, svi se druže sa njom, svi gotive njene pesme iako je realno bulja, i to dolazi do publike kod koje ona postaje br 1.

svi su joj se sklanjali sa puta, nešto poput obilića 97/98

 

sve se poklapa, do rata je bila cvetak zanovetak i to miki to, posle sledi ona epizod u švici sa onim mujom, povratak u srbiju upoznavanje sa aranom u kampanji 93/94

 

pa kako nije znao za arkana, srpska dobrovoljačka garda, vukovar, podrinje...

a imao je i slastičarnu "sa najboljim gelatom u gradu"

E jebiga, taman teo malom da spomenem obilic, ukrao si mi argument :(
Link to comment

Ne znam za buseve ali Nera je generalno u pravu - sve do istorijske svadbe Dragana je šišala Cecu u svim disciplinama lagano, uključujući i onu najrelevantniju a to je rejting među tinejdžerima u unutrašnjosti i inostranstvu. Ali onda je došao direktan prenos na Pinku, sve sa belom golubicom u dnu ekrana a u njoj imena mladenaca. Tu je rođena Evita sa Balkana.

 

Sasvim mogoče, ja sam uvek nekako bio isključen iz praćenja tih stvari, čak sad nešto razmišljam i shvatam da znam samo jednu njenu stvar, onu ja još spavam trt mrt, to je valjda deknula neku grčku popularnu, tako su me informisali.

Link to comment

Da, to je uglavnom bio repertoar i to sam mogla da ignorisem uglavnom, kao neko zujanje pozadinsko.

 

Meni je do jaja da slušam te lokalne pank varijante, tekstovi su neprevaziđeni. I oni vintiđ šatorski glasovi na kalup, ko da slušaš 50 japanskih i švedskih crust bendova.

Edited by ljakse
Link to comment

E jebiga, taman teo malom da spomenem obilic, ukrao si mi argument :(

 

Dobro je sto ste pomenuli Obilic. I Obilic i Ceca su gurani od strane Arkana, ali Ceca je ostala. Znam da ne mogu da se porede FK i pevaljka, ali hocu da kazem - ima nesto i do nje, poklopile su se tu neke stvari, nije samo Arkan. Mozda gresim, ali tako mi se cini.

Link to comment

Meni je do jaja da slušam te lokalne pank varijante, tekstovi su neprevaziđeni.

+1000

Ja sam generalno nadrndana osoba pa se trudim da ne cujem ali kad bi upalo u uho uvek je bio cist pank.

Link to comment

Dobro je sto ste pomenuli Obilic. I Obilic i Ceca su gurani od strane Arkana, ali Ceca je ostala. Znam da ne mogu da se porede FK i pevaljka, ali hocu da kazem - ima nesto i do nje, poklopile su se tu neke stvari, nije samo Arkan. Mozda gresim, ali tako mi se cini.

Pa ako je bila gurana svuda, nudjene joj pesme i promovisana je u srpsku majku, naravno da ce raja da krene da se pali i zari. Plus sto je i posle arkana imala oko sebe krimi ekipu, pa joj nije bilo tesko da da sve to nastavi.
Link to comment

Dobro je sto ste pomenuli Obilic. I Obilic i Ceca su gurani od strane Arkana, ali Ceca je ostala. Znam da ne mogu da se porede FK i pevaljka, ali hocu da kazem - ima nesto i do nje, poklopile su se tu neke stvari, nije samo Arkan. Mozda gresim, ali tako mi se cini.

ima, kao što je imao i obilić

 

 

inače je svetlana nepojamno neobrazovana osoba, za nju smem ruku u vatru da stavim da nije pročitala ni jednu knjigu u životu. ne jednu.

što naravno nema nikakve veze sa karijerom pevačice, čisto kao ilustracija

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Pa ako je bila gurana svuda, nudjene joj pesme i promovisana je u srpsku majku, naravno da ce raja da krene da se pali i zari. Plus sto je i posle arkana imala oko sebe krimi ekipu, pa joj nije bilo tesko da da sve to nastavi.

 

Kazem, mozda gresim....

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...